škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fren diski önerileri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
delikli çizgili standart disk secimleri için eksileri ve artılarıyla önerileriniz nelerdir ? ebc yellow stuff fren balatası kullanan var mı ? Önerir misiniz ?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Delikli disklerde sorun yaşamazsınız ancak çizgililerde uğultu sorunu oluyor yüksek hızda frene basınca,aynı zamanda balataların çabuk aşınmasına neden oluyor. Açıkçası hiç gerek yok onca para verip delikli disk falan almaya,fren merkezine,hortumlara,hidroliğe vs müdehale edilmedikçe bir faydası olmuyor. En güzeli ATE standart disk ve ATE balata,çok farklı markalar kullandım en çok bunlarda memnun kaldım ben,Brembo Max çizgili diskte kullandım memnun kalmadım..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi uzaklarda arama gel hele boyle :)

Isinma problemi yasiyosan brembo ya da textar disk takariz. Balatalari da ate ceramic taktik mi cicek cicek. Bir tek canin dedigi gibi yuksek hizdan alcak hiza dusus esnasinda bir ugultu oluyor o da kacinilmaz ;)

Ama isinmiyo rahatim boyle dersen orjinal tip ate tak gec ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hazır konusu varken sormak istedim,a7 octi aracıma brembo balata düşünüyorum, tavsiye eden yada olumsuz fikri olan var mı?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;605863
Hazır konusu varken sormak istedim,a7 octi aracıma brembo balata düşünüyorum, tavsiye eden yada olumsuz fikri olan var mı?

Durduk yere balatasina para vermenize pek gerek yok. Zira bulmak da almak da mesakkatli olabilir. Gecen sene a7 kasanin servis mali haric balatasi yoktu piyasada. Muhtemelen simdi cikmistir.

Ate marka balata oneririm gayet guzel isinizi gorur :)

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;605914
Durduk yere balatasina para vermenize pek gerek yok. Zira bulmak da almak da mesakkatli olabilir. Gecen sene a7 kasanin servis mali haric balatasi yoktu piyasada. Muhtemelen simdi cikmistir.

Ate marka balata oneririm gayet guzel isinizi gorur :)

140 150 lira civarında internette buldum,yani fiyat olarak iyi bir balataya verilecel bir rakam, bakalım biraz daha vaktim var araştırmaya devam :)