škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia - Polo ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler.

Kuzenime max. 70 bin civarı otomatik araç bakıyorum. En son 1.2 TSI Polo da karar kılmıştık ancak bir baktım aynı paraya style paket Fabia alabiliyoruz. Etrafımda Polo kullanıcıları var bende bir kaç kez kullandım ancak Fabia hakkında pek bilgim yok.Beygir ve donanım farklarını biliyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyiz ? Yakıt tüketiminde çok fark olur mu ?

- 2015 Model Comfortline Polo

- 2017 Model Stlye Fabia

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi fabia yerine 1.0 olanını öneririm. nedeni artık yeni motorlar hep 1.0 gelecek. style paket comfortline paketin çok önünde bir pakettir. 1.2 tsi ve 1.0 tsi ikiside 110 beygir dir. 1.0 da 200Nm tork vardır. 1.2 de 175 iken.

Polo öncelikle daha yaşlı bir araç ve yeni kasa çıktı.
fabia bu kasa ile bir süre daha devam edilecektir. çünkü çok tutttu.

Polo daha çok yakar. fabia daha az yakar. 1-1.5lt gibi bir fark var olur bence.
polo comfortilne da arka park ve far sönsörü gibi özeliikler  yoktur.
apple car play mirror link için ekstra ücret ödenmedi ise o da yoktur. (bu konuda çok net emin değilim. )
bağaj daha küçüktür. arka baş ve diz daha azdır.
analog klima vardır.
şanzıman 1 yıllık aracın ki gibi olmaz klimetre yapmış ise başa daha çok bela
garantisi muhtelemen bitmiştir.
ekran 5 inc daha küçük
tahminimce hız limitleyicide olmamalı.

Şimdi gelelim avantajlarına
Wolkswagen  olduğu için satmak çok hızlı olur ve talibi çoktur. ama bu konuda skoda da kendini çok geliştirdi ama kesinlikle bir wolkswagen olamaz
Araba dışardan daha şık duruyor. Fabia biraz daha küt bir araba.
polo da kullanılan plastik daha kaliteli ve yumuşaktır. fabia tamamen sert plastik
tahminimce yedek parça fiyatları çıkma parça gibi şeyler bulmak daha kolay ama kaskosu varsa niye dışarıya gideceksin.

Şimdilik bunlar. Bende iki araba asında çok kaldı. Bu ara polo lounge 1.2 tsi ile karşılaştırırsak çok farklı bir durum ortaya çıkar. O karşılaştırmada polo lounge fabia'yı yer ama fiyatlarda daha yükseğe çıkar tabiki

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperBahadır;639697
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler.

Kuzenime max. 70 bin civarı otomatik araç bakıyorum. En son 1.2 TSI Polo da karar kılmıştık ancak bir baktım aynı paraya style paket Fabia alabiliyoruz. Etrafımda Polo kullanıcıları var bende bir kaç kez kullandım ancak Fabia hakkında pek bilgim yok.Beygir ve donanım farklarını biliyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyiz ? Yakıt tüketiminde çok fark olur mu ?

- 2015 Model Comfortline Polo

- 2017 Model Stlye Fabia

ikinci el piyasası için polo öndedir, ama iki araç arasında hiçbir fark olmamakla beraber fabia'nın kullanıcılarına sunduğu konfor özellikleri daha fazladır, eğer bide fabia 1.0 tsi motorsa yakıt tüketimi efsanedir, 1.2 tsi polodan daha az yakacağı aşikar olmakla beraber şehir dışı 3.7 lt leri görebilirsin, 1.0 tsi çekmez diye düşünecek olursan 1.6 mpi motor araçlarla eşdeğer gücü var. Tercih senin ama kullanan biri olarak iyi
ki fabia diyorum

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sonadanalı;639705
ikinci el piyasası için polo öndedir, ama iki araç arasında hiçbir fark olmamakla beraber fabia'nın kullanıcılarına sunduğu konfor özellikleri daha fazladır, eğer bide fabia 1.0 tsi motorsa yakıt tüketimi efsanedir, 1.2 tsi polodan daha az yakacağı aşikar olmakla beraber şehir dışı 3.7 lt leri görebilirsin, 1.0 tsi çekmez diye düşünecek olursan 1.6 mpi motor araçlarla eşdeğer gücü var. Tercih senin ama kullanan biri olarak iyi
ki fabia diyorum

Kesinlikle katılıyorum.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ama hala monte carlo difüzörü birebir yapabilen bulamadım :) aksesuar eksikliği :)

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de tabiki Fabia diyorum. Ancak Fabia 1.0 mı 1.2 mi dersen benim tercihim 1.2 olurdu. 1.0 motor 3 silindir, 1.2 motor 4 silindire sahip. Klima açtığımda 1.2 aracımda bariz güç düşüklüğü oluyor. 1.0 motorda bu güç düşüklüğünü nasıl yaşarsınız orasını siz düşünün. Ha nedir; yeni olduğu için garanti olayında 1.0 motorlu bir Fabia size daha cazip gelebilir.

Naçizane fikrim budur.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 1.0 var klimayı açınca pek birşey hissetmiyorum. ama çok hızlı kullanmam aracı o yüzden ben hissedememiş olabilirim. ayrıca 1.0 da 200nm tork var hızlandırma da yardımcı olabilir belki

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;639712
Ben de tabiki Fabia diyorum. Ancak Fabia 1.0 mı 1.2 mi dersen benim tercihim 1.2 olurdu. 1.0 motor 3 silindir, 1.2 motor 4 silindire sahip. Klima açtığımda 1.2 aracımda bariz güç düşüklüğü oluyor. 1.0 motorda bu güç düşüklüğünü nasıl yaşarsınız orasını siz düşünün. Ha nedir; yeni olduğu için garanti olayında 1.0 motorlu bir Fabia size daha cazip gelebilir.

Naçizane fikrim budur.

1.2 motorlar yavaşça üretimden çekiliyor, gelecek 1.0 motorlarındır

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.0 modelleri o fiyatlara bulamıyorum malesef. Bende sizler gibi düşündüm ve Fabia daha cazip geliyor.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.0'ı 72-75 civarı bulabilirsiniz gibi geliyor.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eğer lounge paket polo varsa onu da gözden çıkarmayın. ya da yeni ibiza style plus paket. Bunları da göz ardı etmeyiniz

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İbizayı bir türlü sevemedim gözüme çok küçük geliyor ve içi çok basit gibi. Lounge paket belirlediğimiz fiyatı aşıyor ama tekrardan bir bakayım

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Baştada dediğim gibi en mantıklısı sizin için fabia olacaktır. Ben 1 ay önce aldım çok mutluyum :) ankarada ana yollarda 75 km sabit hızla 4 lt bile görmüşlüğüm vardır. Ben sadece seçenekleri söylemek istedim :) bu ara sıfırını 79500 e aldım 18 mayısta bayi de bir tane kalmıştı. şuan 90 filandır sıfırı

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;639729
Baştada dediğim gibi en mantıklısı sizin için fabia olacaktır. Ben 1 ay önce aldım çok mutluyum :) ankarada ana yollarda 75 km sabit hızla 4 lt bile görmüşlüğüm vardır. Ben sadece seçenekleri söylemek istedim :) bu ara sıfırını 79500 e aldım 18 mayısta bayi de bir tane kalmıştı. şuan 90 filandır sıfırı

Aynen öyle fiyatı. Ben 2016 Ağustosta prestige superbi 120ye aldım şimdi fabia 90 görünce insanın siniri bozuluyor :)