škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzun Yol Sonrası Arabam gürültülü Çalışıyor :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar! Bende 94 model forman lx var. ben bu arabaya şehir içinde bindiğimde hiç bir sıkıntı yok. Fakat 50 - 60 km ve daha fazla yol yaptığımda arabayı petrolde yada dinlenme tesisinde stop edip 10-15 dk sonra tekrar çalıştırmak istediğimde gürültülü çalışıyor. bunun nedeni ne olabilir????

Ugur A.

• Ziyaretçi
Gürültünün yanında sarsıntı falan gibi şeyler de yapıyor mu?

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;176710
Gürültünün yanında sarsıntı falan gibi şeyler de yapıyor mu?

Şöyle Söylüyüm. Hani arabanın kapısı tam kapanmazda araba rölantide çalışırken takır takır ses yapar ya. onun gibi bi ses. tabi aşırı değil ama hafif bir sarsıntı yapıyor.

Ayrıca bugün 100km lik bir yol yaptım öğle vakti stop ettim akşam çalıştırmak istediğimde malesef itekleyerek çalıştırmak zorunda kaldım :(

Çevrimdışı LaNCeR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizim favodada yapıyordu.Senteyi ayarlamaya yan kapağı açınca gördüler krankın başında yarım ay şeklinde sekman var o sıyırmış krank gezinti yapmış ve piston kollarına iz yapmıştı.Araba dediğiniz gibi sesli çalışıyor hızlandığı zaman sesi kesiyor ve araba zor çalışıyordu sıcak soğuk fark etmiyordu :(
İnşallah öyle bişey olmamıştır.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2011, 19:10:08 Gönderen: LaNCeR »

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LaNCeR;177426
Bizim favodada yapıyordu.Senteyi ayarlamaya yan kapağı açınca gördüler krankın başında yarım ay şeklinde sekman var o sıyırmış krank gezinti yapmış ve piston kollarına iz yapmıştı.Araba dediğiniz gibi sesli çalışıyor hızlandığı zaman sesi kesiyor ve araba zor çalışıyordu sıcak soğuk fark etmiyordu :(
İnşallah öyle bişey olmamıştır.

yok öyle bi şey olacağını sanmıyorum. ben şehir içinde bindiğimde sıkıntı yapmıyor. sadece uzun yol sonrası aracımı bir kaç kez çalıştırdığımda oluyor. sonra araç kendini topluyor. hiç bir sıkıntı yapmıyor. fakat bazen stop ediyor. kırmızı ışıkta durduğumda yada sokaktan çıkmak için caddeyi kontrol ederken falan.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunumdan Kurtuldum

Aracımın hararet yapması sonucu contayı  değiştirmiştim. fakat radyatör üst hortumunun şişkinliği hala devam  ediyordu. Ayrıca 50-60 km yol yapıp 5-10 dk mola verip arabayı tekrar  çalıştırdığımda sanki helikopter çalışıyormuş gibi ses geliyordu. Memlekete gittiğimde ustaya gösterdim. conta yanmış dedi. yeni değiştirdim ihtimal vermiyorum dememe rağmen usta ısrarcı oldu ve açıklama yaptı. arkadaşlar silindir kapağı taşlanırken inceliyor ve saplamalar uzun geldiği için silindir kapağı yerine tam oturmuyormuş. bunun  için silindir kapağı taşlaması yapılırken saplamalarında boyunun  kısalması gerekiyormuş. buna özellikle dikkat edin yoksa benim gibi aynı  sene içerisinde 2 kez conta masrafı yaparsınız. Bu sorun hallolduktan  sonra  (tabi gaz ayarıda yapıldı) inanın arabamı tanıyamadım. Uzun yolda  zaptedemedim diyebilirim.