škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni aracımda şehir içi yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 50 tllik motorinle şehir içi 210 km gittim.İyi mi sizce? Cevaplar için teşekkürler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 km/lt yi verseniz daha anlaşılır olacak?

50/4.29 TL den hesaplayınca 11,6550 Lt eder. O da 5,55 Lt 100 Km demektir. Bence iyi bir oran.

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;592984
100 km/lt yi verseniz daha anlaşılır olacak?

50/4.29 TL den hesaplayınca 11,6550 Lt eder. O da 5,55 Lt 100 Km demektir. Bence iyi bir oran.

100km/lt 5.5

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şehir içi nasıl gittiniz? ben mesela benzinli aracımla yer yer şehir içi 6lt civarında geziyorum, bazen 12lt'ye çıkıyor(1 saatte 3-4 km yol gittiğimde). tamamen trafik durumu, yolun eğimi vb. şeylere bağlı.

eğer düz yolda trafiksiz 25-30km/s ortalama üzeri hızla seyrediyorsanız 5.5 lt biraz yüksek. lakin çok dur kalklı bir trafikte iseniz 5.5 lt gayet iyi bir tüketim değeri.

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
En son deneyimim 3100 km yol yaptım 1.4 DSG dizel 2016 aracım toplam 670 liralık yakıt yaktı. Ama komple klima açık ve bu değerlere 94km hız ortalaması ile ulaştım aracta görünen ortalama yakıt 5.2lt

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açıkçası çok fazla dur kalkli bir trafik değil ama yaptığım mesafeler kısaydı ornegin 2 yada 3 km.En fazla bir iki kez 15 falan onun dışında genelde kısa mesafe.

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Myhir;593015
En son deneyimim 3100 km yol yaptım 1.4 DSG dizel 2016 aracım toplam 670 liralık yakıt yaktı. Ama komple klima açık ve bu değerlere 94km hız ortalaması ile ulaştım aracta görünen ortalama yakıt 5.2lt

Pekiyi ben şöyle söyleyeyim; Su ana kadar 900 lira mazotla yarısından çoğu şehir içi olmak kaydıyla 4400 km yapmışim bu nasıl sence

Çevrimdışı Myhir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ortalama km de 2.050 kurus oldukça iyi.ama sürekli gelen zamlar la bu oranları artık yakalamak zor olacak. Uzun yolda da 100 120 km aralığında gidersen bu oran daha düşebilir ama 120km nin üzerinde yine bu ortalaması yakalamak zor

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2-3 km yol aslında tüketim açısından ekonomik değil. genelde en kötü bir 7-8 km yapılması söylenir, aksi takdirde ekonomi olmaz denir. bu yüzden sizin tüketiminiz bence gayet iyi. yol uzadıkça tüketiminiz çok daha aşağı çekilecektir aynı kullanım koşullarında(trafik açıklığı vb.) hatta bolero'da car düğmesine birden fazla kez(yanılmıyorsam 2) basarsanız, ne kadar ekonomik kullandığınızı görebilirsiniz. Skor ne kadar yüksek olursa aracı o kadar ekonomik kullanıyorsunuz demektir.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadasin 1.6 dizel otm superbinin uzun donem yakit ortalamasina baktim 9.4 gordum. Ev is arasi kisa mesafe kullaniyor. Benim spaceback dizel otmnile uzun donem ortalamam 5.5 lerde neden bu kadar ucurum var anlayamadim dogrusu