škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavsiyelerinize ihtiyacım var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar rapid 1.4 TSİ Dsg Leon 1.2 Dsg Arasında kaldım sizce Yakıt performans ve diğer şartlar için hangisini almalıyım

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
murat bey , bu ikilemi ben de yaşamıştım hem de aynı 2 araç arasında.

beni spaceback'e iten 2 ana nokta :
1-Dizel olması (ne kadar az yaksa da 1.2 benzinli 1.4 dizel ekonomisini yakalamaz ve ben çok yol yapıyorum)
2-Arkada oturanlar için iyi bir diz mesafesi , ferahlık. Arkada 2 çocuk koltuğunda oturan afacanlar için arkadaki mesafe önemli...Yoksa sürekli ayklar benim koltuğa yaslanır.
Leon bu açıdan çok sıkıntılı.

Fakat tabii ki donanım fazlalığı , kalite hissi seat'da daha iyi.

dolayısıyla kararınızı belirleyecek olan şey sizin ihtiyaçlarınız ve önceliklerinizdir.
az yol yapıyorum , bekarım ya da evliyim ama 2 -3 sene daha çocuk planı yok derseniz seat derim , aksi taktirde bence tartışmasız spaceback.

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;531631
Dostlar rapid 1.4 TSİ Dsg Leon 1.2 Dsg Arasında kaldım sizce Yakıt performans ve diğer şartlar için hangisini almalıyım

Leon Rapid den çok daha kaliteli bir araç ve kesinlikle daha konforlu eğer ikisi arasında kaldıysanız ve rapidi sedan almayacaksanız hiç düşünmeden Leon derim ancak bagaj ihtiyacınız var ve sedan rapid düşünüyorsanız rapid tercih edebilirsiniz.
Performans kesinlikle 1.4 daha tatminkar olacaktır ama 1.2 de hantal bir araç değil yakıtları arasında normal kullanımda çok ciddi fark olmayacaktır.Ancak performanslı kullanımda 1.4 daha az yakacaktır.
Bu arada sedan düşünüyorsanız Toledoyu da değerlendirebilirsiniz.Rapidle aynı araç.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;531661
murat bey , bu ikilemi ben de yaşamıştım hem de aynı 2 araç arasında.

beni spaceback'e iten 2 ana nokta :
1-Dizel olması (ne kadar az yaksa da 1.2 benzinli 1.4 dizel ekonomisini yakalamaz ve ben çok yol yapıyorum)
2-Arkada oturanlar için iyi bir diz mesafesi , ferahlık. Arkada 2 çocuk koltuğunda oturan afacanlar için arkadaki mesafe önemli...Yoksa sürekli ayklar benim koltuğa yaslanır.
Leon bu açıdan çok sıkıntılı.

Fakat tabii ki donanım fazlalığı , kalite hissi seat'da daha iyi.

dolayısıyla kararınızı belirleyecek olan şey sizin ihtiyaçlarınız ve önceliklerinizdir.
az yol yapıyorum , bekarım ya da evliyim ama 2 -3 sene daha çocuk planı yok derseniz seat derim , aksi taktirde bence tartışmasız spaceback.

Bende de 2 aylık çocuk var ve şuan fiorino kullanıyorum çok km yapmadığım için benzinli düşündüm Leonun arkası daha dar spaceback ferah. Leon 1.2 Ile rapid 1.4 TSİ fiyatları hemen hemen aynı. Leon da led olmazsa olmaz durumda olunca fiyat 4500 daha artıyor.  Iki araçta da terim sesleri kronik diye duydum. Kamyonetten geçince bu seslerde yok gibi gelecek[emoji3] ilginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scorpion;531673
Leon Rapid den çok daha kaliteli bir araç ve kesinlikle daha konforlu eğer ikisi arasında kaldıysanız ve rapidi sedan almayacaksanız hiç düşünmeden Leon derim ancak bagaj ihtiyacınız var ve sedan rapid düşünüyorsanız rapid tercih edebilirsiniz.
Performans kesinlikle 1.4 daha tatminkar olacaktır ama 1.2 de hantal bir araç değil yakıtları arasında normal kullanımda çok ciddi fark olmayacaktır.Ancak performanslı kullanımda 1.4 daha az yakacaktır.
Bu arada sedan düşünüyorsanız Toledoyu da değerlendirebilirsiniz.Rapidle aynı araç.

1.2 leon 1.4 rapid fiyatları hemen hemen aynı . Ayrıca toledoyu da düşündüm ama görüntü hiç Hoşuma gitmiyor toledo da. Sanırım bayinin elinde varsa rapid 1.4 TSİ Dsg alacağım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı tcavar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
seat vw skoda benzinli veya dizel alacaksan az yakmasını istiyorsan DSG alacaksın katologta manueli biraz daha az yaktığı gözüksede pratikte öyle değil DSG vites anında değişiyor en az yaksın diye proglanmış geçişleri ni anlamıyorsun süper birşey paran DSG de hangisine yeterse onu alın

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın rapid Dsg yi netleştireceğim nasipse teşekkür ederim

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Boyutları aynı hemen hemen sizin kararınız dizel mi benzinli mi olur sadece.. Tabi kendi fikrim leon daha albenili özellikle led farlarıyla ;)
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2015, 17:23:12 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli alacağım ayrıca Leon 69 rapid 64 aynı özellik

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
boyutları aynı olsa dahi iç mekan özellikle arkada diz mesafesi çok farklı, tek bebeğe bagaj yeterli, bodrumdayım, dönüşte bagaja sığanları fotolarım. Leonun artısı, kalite hissi ve daha iyi malzeme biraz da donanım farkı var, gerçi siz aynı donanım demişsiniz ama kontrol edin derim. Kesin leon, kesin rapid al demek benim tarzım değil... Dedim ya ihtiyaçlara göre bazen duygularımızdan farklı davranabiliriz. Ya da tek bir avantaj bile birçok diğer avantajdan daha önemli hale gelir.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;532494
boyutları aynı olsa dahi iç mekan özellikle arkada diz mesafesi çok farklı, tek bebeğe bagaj yeterli, bodrumdayım, dönüşte bagaja sığanları fotolarım. Leonun artısı, kalite hissi ve daha iyi malzeme biraz da donanım farkı var, gerçi siz aynı donanım demişsiniz ama kontrol edin derim. Kesin leon, kesin rapid al demek benim tarzım değil... Dedim ya ihtiyaçlara göre bazen duygularımızdan farklı davranabiliriz. Ya da tek bir avantaj bile birçok diğer avantajdan daha önemli hale gelir.

Aynı Donanım derken cam tavan gibi benzer Özellikler aynı. Ama rapid de arka diz mesafesi çok iyi Leo'na göre. Bana gereksiz gelen leondaki led 17 jant gibi özelliklere gereksiz gördüğüm 6500 tl :)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
murat bey, rapidciyim ben ama tek fark led far değil ki tek dokunuş camlar, katlanır ayna, ışıklı makyaj aynası ilk aklıma gelenler, benim ihtiyacımı gören ise yine de rapid, o ayrı.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;532594
murat bey, rapidciyim ben ama tek fark led far değil ki tek dokunuş camlar, katlanır ayna, ışıklı makyaj aynası ilk aklıma gelenler, benim ihtiyacımı gören ise yine de rapid, o ayrı.

Korhan bey bende az önce bayiden çıktım 68000 e rapid 1.4 Tdi Dsg anlaştım nasipse pazartesi işlemler bitecek 69 a Leon full alacaktım 68 e dizel otomatik daha çok işime geldi ayrıca arka koltuk ve bagaj daha geniş kullanışlı çocukla daha iyi olur diye düşündüm

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle