škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid spaceback klima soğutmuyor.

BARADA · 63 · 13007

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün burada hava fena değil , arabaya bindim 32,5 derece gösteriyor , içerisi ısınmış , beklemedim direk açtım klimayı gayet de güzel soğuk üfledi 1 km falan bekletmeden de işini yaptı , dolayısıyla dediğim gibi geçen gün başımıza gelen başka bir arıza yetersizlikle ilgili değil...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;524364
bence servis konuyu yanlış değerlendiriyor... biz hemen soğutmuyor bu diye şikayet etmiyoruz ki ? 20 dk geçti soğuk üfleme diye birşeyin esamesi okunmuyor diyoruz...
Buna benzer bir durumu firmadaki Audi A5' te yaşamıştık. Bir-iki sefer servise gitti ama hem vakit yoktu test edecek hem de yine aynı şeyleri söylemişlerdi. En son bir hafta süremiz vardı. Aracı ben götürdüm ve yanıma servis danışmanını da alıp kısa bir turlamada ızgaralardan birinden serin diğerinden sıcak hava geldiğini o da teyit etti. "4 günümüz var patronun yurtdışındana gelmesine, rahat rahat çalışıp yapın" dedim. 4. günün sonunda aradıklarında onlar da sevinçliydi. Meğerse 500gr olması gereken klima gazının 800gr basıldığını tespit etmişler ve komple yenilemişlerdi gazı ve bir daha hiç problem yaşamamıştık. Servise gittiğinizde "bir tanıdığa da böyle olmuştu" diye akıl vermekte fayda var. Klasik kontroller dışında şu da olabilir mi acaba deyip de bir inceleme yapmıyorlar maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar genel olarak bu klima bu araca yetmiyor kullanıcıların % 90 i bundan şikayet ediyor sonuna kadar açınca idare eder başka türlü olmuyor.servisede gitsen arıza yok derler çünkü gerçekten yok ama yetersiz demiyolar.şahsî düşüncem budur saygılar.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gaz eksikliği ya da kalitesiz gaz diye hep aklıma geldi ama fazla gaz hiç aklıma gelmemişti :)

gaz fazlalığı en son bizim ufaklık 6 aylıkken sorun oluyordu onu da sırtına pat pat ile geçiriyorduk... neyse bakalım tekrarlayacak mı.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
havalar bu hafta ciddi ısınıyor , klimalara imtihan zamanı...

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bencede yetersiz motor 1.2 düşük  oldugundanmi acaba  ama 1.6 larda sikayetci sanirim
Ustune birde cam tavan  olanlar iyce pisecek

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün servise uğradığımıda gazda bir problem yok dediler , 3-4 gündür klima iyi gidiyor du bakali nolcek ?

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;524744
bugün servise uğradığımıda gazda bir problem yok dediler , 3-4 gündür klima iyi gidiyor du bakali nolcek ?

ölçüm yaptılar yani öylemi bilgisayara bağlama olayı oldumu hata kodu vermiş mi diye bakılıyormuş
ölçüm filan yaptılarsa yine benim aspirin e göre ilgilenmişler yani

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabii cihaza bağladılar , şu anda ya da birkaç gün öncesine kadar araçta bir arıza oluşmuş mu diye bakıyorlar.

bazen bizim farkedemediğimiz arızalar araçta kendiliğinden kayıt açıyor ve sonra arızanın giderildiği de kaydoluyor , adam açıp günlük okur gibi bakıyor bunlara...

birçok markada bu böyle birkaç senedir.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beklenen hava ısınması gerçekleşti ve benim açımdan şaşırtıcı birşey oldu.
sabah güneş altında kalmış olan aracıma saat 15:00 gibi bindim 39,5 derece gösteriyordu. Camları açtım 5-6 saniye kısa bir süre içeri havalandırıp klimayı açtım. 6-7 dakika sonra içerisi gayet de iyi oturulacak stabil bir serinliğe kavuştu. 10 dakika sonra zaten full açmaya gerek kalmamıştı klimayı 3 üfleme kademesi ile low derecedeydi. 15 dakika sonra ise 18,5 derece ve 2 kademe üfleme yeterli geldi . bu arada dış ısı göstergesi 37 ye sabitlenmişti. yani araba güneşte kalınca 39,5 olmuş halbuki yola çıkınca gerçek sıcaklık 30 dereceydi gibi bir durum da yoktu.

Kısacası klima hava ısınınca beni memnun ederek sürpriz yaptı :)

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: BARADA;523873
Arkadaşlar aracımın kliması güneşli havalarda soğutmuyor. Araç 2015 model 1.2 mpi motor. Bundan önce 1997 corollam vardı, onun kliması bundan iyi soğutuyordu. Sizin klimalar nasıl acaba.

Birde yetkili servise gitsem garanti kapsamında bakarlarmı acaba.

Benimki 1.2 tsi affedersiniz ama bi tarafımızı donduruyor kısa bir süre içinde
ikide bir uyarı alıyorum arabadakilerden kapat şunu donduk diye sizinkini götürün gazına mazına baksınlar direk garantiden normalde süper soğutuyor... :wax:

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün yine klima devreye girmemiş gibi normal hava üfleme olayını tekrarladı.

geçen seferden aklıma gelen , stop ettim arabayı anahtarı da aldım kontaktan , 2 dakika sonra çalıştırdım , buzzzzz ??

Çevrimdışı idonmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
korhan bey aynı durum bende de 2 gün arka arkaya yaşandı. arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda devreye girdi. serviste bir problem olmadığını
 >---doğru olmamakla birlikte --- > sağlık açısından güneş altında fazla kalan araçların iç mekan sıcaklığı 45 derece üzerine çıkınca klimanın hemen devreye girmediğini söylediler. ne kadar doğru bilemem :) ama tekrar yaşamadım problemi.

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu aralar auto seçeneğine basarak açıyorum direkt pek tuşlarla oynamıyorum sıkıntı yok bayadır "ac" aç kapa kafası karışıyor sanki :)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba , A/C ye hiç basmıyoruz ki zaten o hep basılı :)