škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor üstü plastik kapak...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Ozan;451261
Ben Rapidimi Haziranda teslim aldim. Motor kapagi da mevcut. ayrica ses yalitimi ozelligide tabiki var.

Ayrica aracim 1.2 Ambition 105lik... yani en Tsi sinden :)))

Hocam sizdeki tsi motor kapağı nasıl? TDI lerdeki gibi komple mi kaplıyor. Bizdeki 1.2 tsi de sadece TSI yazan uak bir kapak var.

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Motor bolumunu kapatiyor, komple kaput altini kapatmiyor  :)

Çevrimdışı iyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün İzmir Skoda bayii ne gittim ve Rapid'i canlı canlı izledim.Motor kapağı olmadığını gördüm ve ilgili bayana sordum. <önceki modellerde cam açma düğmeleri iki adetti motor kapağı vardı.Yeni gelenlerde ise cam açma düğmesi 4 adet ama motor kapağı olmadan geliyor dedi.
Yani bir yeri düzeltip başka bir yeri bozuyorlar.
Direksiyon ise 3 kollu olmuş oldukça yakışıklı bir gürünüm vermiş.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: iyilmaz;451438
Arkadaşlar bugün İzmir Skoda bayii ne gittim ve Rapid'i canlı canlı izledim.Motor kapağı olmadığını gördüm ve ilgili bayana sordum. <önceki modellerde cam açma düğmeleri iki adetti motor kapağı vardı.Yeni gelenlerde ise cam açma düğmesi 4 adet ama motor kapağı olmadan geliyor dedi.
Yani bir yeri düzeltip başka bir yeri bozuyorlar.
Direksiyon ise 3 kollu olmuş oldukça yakışıklı bir gürünüm vermiş.
Cam butonları dörtlü oldu ama hiç birisinde tek dokunuşla kaldırma fonksiyonu yok. Camı yukarı kaldırmak için elinizi butonda tutmak zorundasınız.

Çevrimdışı oktaykut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,
Forumu bu konuyu ararken gördüm ve üye oldum.
Ben de 11 Kasım 2013'te 1.6 DSG TDI Elegance aldım. Aracı eşim teslim aldı. Akşam aracı gördüğümde motordan yüksek ses geldiğini fark ettim ve açtığımda motor çıplak bir şekilde karşımda duruyordu. Temizlikten sonra takmayı unuttular herhalde dedim. Sonraki sabah hemen Yüce'ye gittim, satış temsilcim yoktu. Kapıda beklerken (adını tam hatırlamıyorum) Yunus Bey yanıma geldi ve iletişim bilgilerimi aldı ve "Camları otomatik yaptılar motor kapağını çıkardılar ama çok şikayet oldu firma ile görüşmelerimiz devam ediyor" dedi. Gelişme olursa bilgilendireceğiz dedi gönderdi beni. Sonra satış temsilcim Murat Bey'i aradım, konuyu anlattım soruşturdu ve böyle geliyormuş diye döndü, bana bu konuda bilgi verilmedi ayrıca gürültüye sebep oluyor şikayetçiyim dedim. Şikayetinizi iletiyorum, takip edeceğim dedi.
Ne Yunus Bey'den ne Murat Bey'den ses seda çıkmadı. Bu arada arka tarafta TDI yazısının olmadığını da sonradan fark ettim. Dün tampondaki çizik için aracı servise Yüce'ye götürdük. Gitmişken tekrar sorduk ne oldu motor kapağı konusu dönmediniz ve arkadaki TDI yazısı da yok dedik, böyle geliyor yapacak bir şey yok dediler kapattılar konuyu.

TDI yazısı olmayan başka kimse var mı acaba ?
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2014, 13:48:41 Gönderen: oktaykut »

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seat toledo içinde aynı şey söz konusu onlarda da TSI TDI yazıları artık yok. 4 cam otomatik derken kumanda ile 4 cam kapamayı mı kastettiniz?

Çevrimdışı serkan genç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oktaykut;459379
Herkese selamlar,
Forumu bu konuyu ararken gördüm ve üye oldum.
Ben de 11 Kasım 2013'te 1.6 DSG TDI Elegance aldım. Aracı eşim teslim aldı. Akşam aracı gördüğümde motordan yüksek ses geldiğini fark ettim ve açtığımda motor çıplak bir şekilde karşımda duruyordu. Temizlikten sonra takmayı unuttular herhalde dedim. Sonraki sabah hemen Yüce'ye gittim, satış temsilcim yoktu. Kapıda beklerken (adını tam hatırlamıyorum) Yunus Bey yanıma geldi ve iletişim bilgilerimi aldı ve "Camları otomatik yaptılar motor kapağını çıkardılar ama çok şikayet oldu firma ile görüşmelerimiz devam ediyor" dedi. Gelişme olursa bilgilendireceğiz dedi gönderdi beni. Sonra satış temsilcim Murat Bey'i aradım, konuyu anlattım soruşturdu ve böyle geliyormuş diye döndü, bana bu konuda bilgi verilmedi ayrıca gürültüye sebep oluyor şikayetçiyim dedim. Şikayetinizi iletiyorum, takip edeceğim dedi.
Ne Yunus Bey'den ne Murat Bey'den ses seda çıkmadı. Bu arada arka tarafta TDI yazısının olmadığını da sonradan fark ettim. Dün tampondaki çizik için aracı servise Yüce'ye götürdük. Gitmişken tekrar sorduk ne oldu motor kapağı konusu dönmediniz ve arkadaki TDI yazısı da yok dedik, böyle geliyor yapacak bir şey yok dediler kapattılar konuyu.

TDI yazısı olmayan başka kimse var mı acaba ?

TDI yazısı benim araçta da yok. Olan var mı onu da bilmiyorum, çünkü gördüğüm rapidlerde hiç dikkatimi çekmedi. Bu arada motor kapağını satın almak için sorduğumda, 250 tl gibi bir fiyat çıkardılar. Plastik bir kapak için çok yüksek fiyat olduğunu düşündüğümden almadım, ileri de ucuzlarsa belki alabilirim.

Çevrimdışı oktaykut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pardon ifade yanlış olmuş..  Eski Rapid'lerde şöför arka camları kontrol edemiyordu,  şimdi şöför cam kontrollerine arka camlarıda eklemişler...

Çevrimdışı oktaykut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tdi yazılı  olanları gördüm ama muhtemelen eski modeldir.. Yüce aracı tanıtırken 6 ayda bir modellerin yenilendiğini söylemişti.  Araç beli bir seviyeye gelene kadar değişim devam edecek galiba..

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nereden maliyet düşüreceklerini şaşırmış durumdalar. Kapak olmaması çok büyük talihsizlik, ses yalıtımına çok olumsuz etkisi olacak, başka hiç bir şeyi etkilemez.
TDI logosu Octavia'da da yok.

Çok net hatırlıyorum ; 4 yıl önce sıfır Toyota Corolla almıştım. Daha plazada D4D yazı olmadığını fark ettim ve sormuştum, maliyet düşürme politikası demişlerdi.
Maliyet düşürme mi, kâr marjı arttırma mı bilemiyorum....

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2013 Mart ve Nisan aylarında 1.6 TDI Elegance / 1.6 TDI Ambition olarak aldığın iki aracımda da motor kapağı mevcut, bakım zamanları yaklaştı üzerinden alma düşüncesinde olan servis elemanlarının akıllarını almakla kalmam..
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı oktaykut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tam tarih hatırlamıyorum ama Haziran sonrası üretimlerde motor kapağı ve TDI yazısı çıkarıldı.  Bunların yerine 4 cam kontrolü ve 3 kollu direksiyon geldi diye biliyorum.

Çevrimdışı MFA11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynısı bende sordum kapak motora zarar veriyor ve performansı düşürüyor demişlerdi.Bilmem ne kadar doğru

Çevrimdışı oktaykut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bana maliyet düşürmek için dediler..  Zararlı ise neden para karşılığında satıyorsunuz demek lazım.

Çevrimdışı MFA11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oktaykut;459396
Bana maliyet düşürmek için dediler..  Zararlı ise neden para karşılığında satıyorsunuz demek lazım.

Herkes kendine göre bişeyler sölüyor..nede olsa anlamıyorlar diye düşünuyorlar