škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Fren konusu...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bugun Focaya giderken gecenlerde konusu gecen fren olayina sahit oldum.

Ortalama 60-70ile giderken kirmizi isigi son anda fark ettim ve frene asildim. Direk abs devreye gecti ve fren yumusayarak sertlesti. Ozellikle dikkatimi cekti abs kitledigi andan itibaren ayagima vurmaya ve kademe kademe dusmeye ve sertlesmeye basladi. Biraz ilerledim twkrar denemek istedim, 90km hizla ani frenen abandim, ani seyi yasadim. Onceki arabamda fren sadece vururdu, Rapidde ise ilk frenajdan sonra kademe kademe yumusama ve cok daha sert vurma yasadim. Acikcasi daha tatminkar buldum. Fren mesafesi abs de yuksek olabilir ama absye dusurmeden frenajlarda cok daha hizli :) (bence) :)

Paylasmak istedim, ayrica 70 km yol yaptim  40 km mesafem dustu toplam benzinde... ortalamayi sorarsaniz sanirim (emin degilim) 5.9yakti...:koro:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Aynı durum firmadaki Jetta' da da oluyor. ani frenlerde fren yumuşacık oluyor ve tutmayacakmış hissi veriyor ancak sıkıntı yok ABS devreye girmeden istediğim mesafede durabildi şimdiye kadar. Yalnız önümde mesafe varsa, ilk sert frenlemenin hemen akabinde freni bırakıp tekrar yüklenirsem hem pedal sert oluyor hem de fren mesafesi daha da kıs oluyor gibi hissediyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Firen dozajı çok önemli.Direk süper hızlı bir şekilde frene basarsanız ABS ve ayak masajı devreye giriyor:D Ama dozajlı bir şekilde indirirsen ABS devreye girmiyor ve zamk diye duruyor araç.Tüm vag grubunda neredeyse böyle.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen rampa aşağı inerken önümdeki araç ani fren yapınca mecbur bende yaptım ve ıslak zemine denk geldi. Yine aynı sorunu yaşadım ama Allah tan çarpmadım :D .