škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

çok dik yokuşlarda kalkışta problem

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabamda yokuş kalkış esp olmasına rağmen araba doluyken çok dik yokuşlarda arabayı kaldırmak bazen çok zor oluyor. özellikle bu kayma kontrol devreye giriyor ve kaldırmak nerdeyse imkansız hale geliyor. bu ikinci kez başıma geliyor. bu neden kaynaklanabilir. Normalde böyle bir yokuşta arabayı rahat kaldırırım

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yol temiz değilse patiye sarması normal, ASR'yi devreden çıkarıp dene

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunları bende çok yaşıyorum İrfan Hocanın dediği gibi ASR yi devre dışı bırakınca rahat kalkış oluyor. Dün rampada geri geri giderken titreyerek gittik stop etti edecek gibi oldu onu nasıl aşacağız bilemiyorum :/

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarım debriyaj yapıp gaza biraz daha yüklenin.Yokuşlarda az gaz verirseniz araba çıkmaz hele yüklüyse direk stop eder.Ben fabia ile 6 kişiyle bile yokuşta problem yaşamıyorum.Üstelik yokuş kalkış desteği felan yok sadece ABS var :lol:

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarım debriyajla baskı balataya zarar veririm korkusu ile geri geri rampada çıkmak istemedim bide fazla bağırtmaktanda korkuyorum turboya birşey olur diye. Sanırım biraz yüklenmek gerecek :D

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende asr yi devre dışı bıraktım gaza yüklenince anca çıktım

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ASR açıkken araç patinaj çekmesin diye araç tam güç uygulamıyor bu yüzden yokuşlarda bazen sorun çıkıyor ki benim de başıma VW Caddy de gelmişti o zaman öğrenmiştim ASR'yi kapatınca sorun kalmadığını.