škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Muhtemel Rapid Fiyatı

ZaHiR · 72 · 20409

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dizel elegance 45 bini 1 krş. geçmemeli.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı senersongur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Polo GTI DSG 45000 TL civarı.

Rapid 1.6 105PS DSG dizel modeli 45.000TL'yi geçmemeli. Yoksa kimse almaz.

Ayrıca satmak istiyorlarsa, Baz donanım benzinli aracın 29-30.000 civarı olması lazım. Bu fiyat aralıklarını tutturamazlarsa, bu araç da en az satılanlar arasına katılır.

C-Elysee ve 301'in direkt rakibi bir araç sonuçta. Fazla abartmaya gerek yok.

Ayrıca fuarlardaki gibi büyük jant ve geniş lastik ve alçaltılmış yay takılı olarak geleceğini de sanmıyorum. Klasik şekilde komik dar tabanlı, küçük tekerlekli ve çamurluk boşluğu leylek gibi gelecektir.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 07:28:49 Gönderen: senersongur »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: senersongur;416090
Polo GTI DSG 45000 TL civarı.

Rapid 1.6 105PS DSG dizel modeli 45.000TL'yi geçmemeli. Yoksa kimse almaz.

Ayrıca satmak istiyorlarsa, Baz donanım benzinli aracın 29-30.000 civarı olması lazım. Bu fiyat aralıklarını tutturamazlarsa, bu araç da en az satılanlar arasına katılır.

C-Elysee ve 301'in direkt rakibi bir araç sonuçta. Fazla abartmaya gerek yok.

Ayrıca fuarlardaki gibi büyük jant ve geniş lastik ve alçaltılmış yay takılı olarak geleceğini de sanmıyorum. Klasik şekilde komik dar tabanlı, küçük tekerlekli ve çamurluk boşluğu leylek gibi gelecektir.

45bine 0 Polo GTI alan var mı acaba?O fiyatın 3 kapılı baz donanıma ait olduğunu herkes biliyor.Elegance Rapid, boş GTI dan daha dolu donanım olarak hatta Dolu GTİ ile aynı neredeyse güvenlik önlemleri. Ayrıca Rapid'in rakibi GTI değil ki, kıyaslanması bile saçma.Rapid alan biri aaa aynı fiyat hemen gidip GTI alayım hiç  demez.

Geçen hafta arkadaşım 301 1.6 HDI ful versiyon aldı.Aracı inceledim.Araç kesinlikle fotoğraflardan görüldüğü gibi değil.Fotoğraflarda araç bir üst segment gibi çıkmış.Şahsen pek beğenmedim ben.301 in iki avantajı var.Biri 1.6 HDİ motor diğeri ise ucuz lansman fiyatı..Başka da bir espirisi yok aracın.Benim gözümde Rapid daha çok jetta,fluence gibi araç alan filoların müşterisini çalmaya yönelik bir araç.Ondan 301, linea gibi araçlardan biraz pahalı olması normal.

Çevrimdışı senersongur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şişirme fiyatlı gelmesin de.

Bu aracın ideali 30-45000 arası. 45.000'e 1.6 DSG Dizeli ancak satar. 30.000'e 1.2 TSI Baz Manuel'i satar.

Ama daha yüksek olursa yüzüne bakan olmaz.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Linea 1.6 dizel full donanımlısı için indirimli fiyatı 46.690 tl şu an. bayide ne kadar pazarlık yapılabiliyor Fiat'larda onu hiç bilmiyorum, yüksek ihtimal iner diye tahmin ediyorum.

şahsen Rapid'i hiç görmedim, hiç inceleme fırsatım olmadı. ama FiatLinea'dan daha iyidir diye tahmin yürütüyorum. Linea'ya o para verilene kadar Rapid'e vermek mantıklı bence. tabi kesin yorumumu ancak Rapid'in içine oturup inceleyerek karar verebilirim

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MuhammedSaid;416129
Linea C segmenti,Rapid B segmenti.

ben Linea'nın B segmenti olduğunu düşünüyorum. bazı otomobil dergileri Linea'yı C bazıları da B gösteriyor. benim şahsi görüşüm de B olduğu yönünde. zaten fiyat aralığı da B segmenttekilerle denk. Fiat'ın C segmentindeki temsilcisi Bravo, ama onunda sedan versiyonu yok.

(polemik yaratmak için yazmadım bunları, yanlış anlaşılmasın, sadece kendi düşüncemdir)

fabialife

• Ziyaretçi
araçların seğmenti kişilere, dergilere göre değişmez. linea c seğmenti grendo punto b seğmenti arabadır.
arabayı bulunduğu seğmente yakıştır veya yakıştırmazsınız ama be aracın bulunduğu seğment gerçegini değiştirmez.
 ben 49,500 liraya açılır cam tavanından, geri görüş kamerasına, anahtarsız çalıştırmadan, deri koltuğuna, elektrikli hafızalı koltuğundan, dijital klimasına, kabin ısıtmasından vs. vs.  donanım listesi iki sayfa tutan 1.6 128 hp 6 ileri dizel araba aldım arkadaşlar.
bu arabanın yine full donanıma sahip aynı motorlu dizeli 44.000 lira benzinlisi 37.38.000 lira civarında.
bu gün türkiyede b seğmenti bir arabanın en babasının edeceği para benim gözümde dizel en fulu 31-32.000, benzinlisi 27-28.000 lira.
yazık bu arabalara verilen bu paralara, skoda zaten sapıttı. ne satış ne şirket politikası var.
bir alan pişman bir almayan.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Linea C segmenti değil.B+ diye geçen B ile C arasında bir yerde.Keza aynı şekilde Rapidde, 301de bu segmentte.Boyutu C sınıfı diye araç C sınıfı olmaz.Günümüzde de artık B sınıfı dizel araçlar 40bin barajını çok rahat geçiyor.Ha bence bu fiyatları hak ediyorlar mı?Tabi ki hayır.Ama el mahkum.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;416190
Linea C segmenti değil.B+ diye geçen B ile C arasında bir yerde.Keza aynı şekilde Rapidde, 301de bu segmentte.Boyutu C sınıfı diye araç C sınıfı olmaz.Günümüzde de artık B sınıfı dizel araçlar 40bin barajını çok rahat geçiyor.Ha bence bu fiyatları hak ediyorlar mı?Tabi ki hayır.Ama el mahkum.

Aynı fikirdeyim. Madem kişiden kişiye değişmiyor, madem aslı neyse onu söylüycez, o zaman gerçek bu. Linea C segmentine sokulmaya çalışan B segmenti bir araçtır, ama boyutları nedeniyle B+ olarak isimlendirilir. Grande punto şasisinin sedan versiyonudur (Toyota Corolla-Auris, VW Golf-Jetta ilişkisindeki gibi karoser farklı şasi aynı)

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçtiğimiz cuma Yüce'de araca baktım. Geniş, güzel bir aile otomobili.

Satış temsilcisi fiyatların Ocak sonunda belli olacağını söyledi. 1.2 TSI için tahmini fiyat ne olur dedim. 38-40 arasından başlar diyor.

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kürşad;417085
Geçtiğimiz cuma Yüce'de araca baktım. Geniş, güzel bir aile otomobili.

Satış temsilcisi fiyatların Ocak sonunda belli olacağını söyledi. 1.2 TSI için tahmini fiyat ne olur dedim. 38-40 arasından başlar diyor.
Ya 2 aydır aynı şeyi söylüyolar. Ne zaman gitsem 2hafta sonra, Kasım sonunda,aralıkta,aralığın 15ine kadar,aralık sonunda,ocak başında.Abartmıyorum...
Şimdide öyle mi dediler,hayret ya böyle distribütör mü olur. Fiyatı ne zaman belirleyeceğini tahmin edemeyen distribütör, arabaya garanti veriyo:) Nasıl güveneceksek?

Çevrimdışı Passenger

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir de işin tuhafı bu araçta 3 donanım olacak.
Active, Ambition, Elegance...

38 Active 1.2 TSI
40 Ambition 1.2 TSI
42 Elegance 1.2 TSI

42 Active 1.6 TDI
44 Ambition 1.6 TDI
46 Elegance 1.6 TDI dersek eğer (Online kredide 1.6 TDI Elegance fiyatı böyle ya)

Peki ey cemaat;
1.4 TSI nasıl fiyatlandırılacak?
Dizelinden pahalı mı ucuz mu???

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI sadece DSG seçeneğiyle görünüyor sitede. Büyük ihtimal dizelden pahalı olacaktır. Normal şanzımanla otomatik arasında 5-6 lira fark var çünkü diğer araçlarda.

Çevrimdışı exclusivethr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
manuel 1.2 tsi ambition 45 500 yenibosna skoda bayisinde bence anormal pahalı ya jetta parası donanımda tam olarak ne war bilmiorm ama esp varmış