škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön kapılardan rahatsız edici ses geliyor

Ziyaretçi · 11 · 3594

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CANER RAPİD

• Ziyaretçi
Slm arkadaşlar aracım 2013 model şuan 5000 km'de 1.ve 2. Viteste bozuk yolda yavaş giderken ön kapılardan gıcırtı sesi duyuyorum sıfır araçtan özelikle skoda gibi bir markadan bunu beklemezdim benim şansım mı artık bilemedim.2000 km 'de aracımı Ankara Efe oto plazaya servise götürdüm genel kontrolu yapıldı sıkıntı olmadığını söylüyorlar.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

CANER RAPİD

• Ziyaretçi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yeni aracın mumlu fitilleri yapabiliyor, zira şase torsiyona uğrayınca yavaş giderken bozuk yolda kapı fitilleri gıcırdayabiliyor. Fitiller temizlenip ardından silikonlu bir spreyle bakım yapılırsa fitil kaynaklı gıcırdamayı kesiyor.

En azından bu ihtimal bertaraf edilmiş olur ;)

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
o problem zaten a5 octavialarda da mevcut. Irfan hocamın önerisi sonuç verir.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf,Passat,Astra,Fabia,Transporter,Accent,Octavia,Vectra,3 serisi,C serisi ve daha sayamayacağım kadar arabada aynı sesleri duydum. Araçlar az bir miktar olsa da esnerler ve bundan en çok kapılar etkileniyor. Bu yüzden İrfan abinin söylediklerini denemekte yarar var...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;438569
Golf,Passat,Astra,Fabia,Transporter,Accent,Octavia,Vectra,3 serisi,C serisi ve daha sayamayacağım kadar arabada aynı sesleri duydum. Araçlar az bir miktar olsa da esnerler ve bundan en çok kapılar etkileniyor. Bu yüzden İrfan abinin söylediklerini denemekte yarar var...

:+1::+1:
Doğru, pek çok araçlarda bu sesi duymak mümkün. Eniştemin yeni golfündede bu ses var. İrfan abinin yöntemini denemede fayda var bende bu yolu eniştemin aracına bi deneyim...

CANER RAPİD

• Ziyaretçi
Teşekkur ederim arkadaşlar irfan arkadaşımızın dedigini uygulayıp güzel bir sonuca ulaşırsam yazarım.

CANER RAPİD

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;438532
yeni aracın mumlu fitilleri yapabiliyor, zira şase torsiyona uğrayınca yavaş giderken bozuk yolda kapı fitilleri gıcırdayabiliyor. Fitiller temizlenip ardından silikonlu bir spreyle bakım yapılırsa fitil kaynaklı gıcırdamayı kesiyor.

En azından bu ihtimal bertaraf edilmiş olur ;)

teşekkür ederim verdiginiz bilgi için en kısa zamanda deneyecegim.