škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Good year efficientgrip performans kanal sayisi farki nedir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,

Yaz için sessiz ve konforlu bi lastik olduğu için Goodyear efficientgrip performans almaya karar verdim. Fakat internettefiyatlara baktığımda aynı lastiğin iki farklı modeli olduğunu gördüm. Birinde 3 kanal var fiyatı daha ucuz diğeri 4 kanallı ve pahalı. Kanal sayısının farklı olmasıyla lastikte nasıl bir fark oluyor acaba ve hangisini almalıyım. Konuyla ilgili fikri olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

Çevrimdışı ibrahimyıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
4 kanallı olan testlerde ölçümü yapılan yanılmıyorsam Polonya üretimi olan lastik..
3 kanallı olan ise Egea'da da kullanılan lastik..

Kullananlara göre, performans farklılıkları var..
« Son Düzenleme: 03 Mart 2017, 10:01:33 Gönderen: ibrahimyıldız »

Çevrimdışı leventhyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de bu lastiği almayı planlıyorum. birinin etiket değerleri A-B iken birininki C-C imiş. İnternette başka bir forumda görmüştüm, fotoğraf da paylaşmışlardı. yani lastiklerden birisi hem güvenlik hem de ekonomi anlamında diğerinden bariz kötü.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı marka ve model lastiğin taban genişliğine göre deseninde oynamalar olabiliyor.
185 taban lastikte 3 kanal olurken, 205 tabanda 4 kanal olabiliyor. internet satış sitelerinde model olarak tek bir fotoğraf ile gösterim yapabiliyorlar.
ayrıca aynı model lastiğin farklı ölçülerinde değişik performans ve yakıt değerleri belirtilmiş. düşük çap ve taban profilindeki lastiğin değerleride düşük oluyor genelde. iki aydır yaptığım lastik araştırmalarında ve lastikçilerde gidip bizzat gördüğüm bu.