škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabamı küçültmem gerekiyor. Fikirlerinize ihtiyaç var :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herkese selamlar,

2014 ten beri Octi aracım var. Çok da memnunum arabamdan fakat eşim için çok büyük geliyor ve kullanırken zorlanıyor. Bu sebeple arabamı satıp hatchback bi araç almayı düşünüyorum. Şu an için aklımda 2012 a3 sportback yada 2013 volvo v40 var. Bu araçlarla ilgili fikir verebilecek olan varsa sevinirim. Ayrıca alacağım hatchback aracın çokta küçük olmasını istemiyorum. Malum octi ye alıştık.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de aynı durum söz konusu şubatta gelicek  makyajlı leon düşünüyorum ben.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence dusundugunuz arac modellerinin buyukluk olarak octiden bi farki yok.
Kucuk diyorsaniz fiesta dan daha buyuk her arac octi ile ayni bence.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;595827
Bence dusundugunuz arac modellerinin buyukluk olarak octiden bi farki yok.
Kucuk diyorsaniz fiesta dan daha buyuk her arac octi ile ayni bence.

malesef octi ye alıştığımız için o kadar küçük araçlara bakamıyorum bile.

Çevrimdışı F.M.A

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapidimi satıyorum almak isterseniz görüşebiliriz

Sahibinden Değişensiz-Boyasız 2015 ekim Cam Tavan+Jant
İlan No: 359367497
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-degisensiz-boyasiz-2015-ekim-cam-tavan-plusjant-359367497/detay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 23:54:14 Gönderen: F.M.A »

Çevrimdışı oceanix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba;
Sizinle aynı durumdaydım. Ekim başında 2014 Octi yi verip Golf aldım.
Kesinlikle C segmenti bir Hatchback otomobil alın. B segmenti düşünmeyin bile.

Muhtemelen alacağınız araç otomatik olacak. Ben 2012 model 5 yaşında VW grubuna ait bir otomatik araç almazdım. (Audi bile olsa, zira stronic bildiğiniz DSG). Garantisi olmayacak. Çıkabilecek olası kavrama ve megatronik masrafları bir risk bence.

Volvo V40 arka koltuğu çok kullanışlı değil. 5 kişilik seyahat oldukça sıkıntılı. V40 Cross Country modeli benimde hedefimdeydi, arka koltuğu gördükten sonra direk eledim. Gidin bir bayiiye inceleyin derim ben.

Octiye alışmış birisi için en mantıklı seçenekler Golf veya Leon. Ancak şuna emin olun bagaj konusunda sıkıntı yaşayacaksınız....

Ama geri kalan herşeyde Golf veya Leon alırsanız Octi yi aramazsınız... Kişisel görüşüm, Octavia'nın hem Leon hem de Golf'ten üstün olduğu yönünde.

Leon trim kalitesi Octi den oldukça aşağıda. Ancak mükemmel bir fiyat performans aracı. Donanım çok iyi. İçi geniş. Ancak süspansiyonu sert ve konfor odaklı değil. Daha çok spor kullanım için düşünülmüş. Eşiniz kullanacak. Benim eşim yan dikiz aynalarına takmıştı örneğin; oldukça küçük ( Octi ye göre). Sürüş pozisyonuda oldukça aşağıda.

Golf Octi ile aynı ayarda. Hatta Golfümde, 2.5 yıllık octimde olmayan bir sürü trim sesi  var. Ama oldukça geniş ve konforlu bir araba.

Yeni aracınız hayırlı olsun.. Ama tercihen eşinizi ikna edin, octi kalsın :)))

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;595778
herkese selamlar,

2014 ten beri Octi aracım var. Çok da memnunum arabamdan fakat eşim için çok büyük geliyor ve kullanırken zorlanıyor. Bu sebeple arabamı satıp hatchback bi araç almayı düşünüyorum. Şu an için aklımda 2012 a3 sportback yada 2013 volvo v40 var. Bu araçlarla ilgili fikir verebilecek olan varsa sevinirim. Ayrıca alacağım hatchback aracın çokta küçük olmasını istemiyorum. Malum octi ye alıştık.

Octiyi küçültmek için A3 SB, V40 mı???
Ölçülerini hiç karşılaştırdınız mı?
Ne kadar küçülecek sizce???
Ya da küçülecek mi?? :)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A3 iidir, V40 volvo ama.eski volvo kalitesinde degil, secenek olarak Astra excellence da dusunebilirsiniz

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence aracınızı hiç satmayın
annemden biliyorum arabayı birlikte kullanıyoruz eski aracımız fiat punto idi
octavia aldık ilk kullandığında bu arabanın daha kolay daha basit kullanıldığını küçük arabanın daha zor olduğunu söyledi benim içinde öyle oldu punto küçüktür diye birkaç kere sürtmüşlüğüm var :)

1 hafta hb bir araba kiralayın eşiniz farkları anlar