škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia anahtar pili hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
slmlar arkadaşlar,

2014 aracımın anahtar pili 26. ayda uyarı verdi ve pili kaliteli bir pil ile değiştirdim. Daha 4 ay olmadan bugün tekrar pil değişimi uyarısı verdi. Aracım anahtarsız çalıştırma değil. Normalde en az 4-5 yıl gitmeli bir pil diye düşünüyorum. Hadi 2 sene gidiyor diyelim, bu seferde pil değişiminden 4 ay sonra neden uyarı veriyor. Acaba anahtarda kaçak var da pili mi yiyor bilemedim. Fikri yada tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimkisi 2.5 senede uyarı verdi serviste değiştirttim şimdilik bir sorun yok

Çevrimdışı Cemm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim anahtarın pilide 1.5 yıl sonra uyarı verdi servise götürdüm, arada öyle yapar dediler uzun süre basılı kalmıştır dediler bir süre bekleyin dediler. gerçekten 2 hafta sonra uyarı gitti 2.5 yıl oldu hala aynı pili kullanıyorum. Neden pil bitiyor uyarısı verdiğini çözemedim yalnız.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;586116
slmlar arkadaşlar,

2014 aracımın anahtar pili 26. ayda uyarı verdi ve pili kaliteli bir pil ile değiştirdim. Daha 4 ay olmadan bugün tekrar pil değişimi uyarısı verdi. Aracım anahtarsız çalıştırma değil. Normalde en az 4-5 yıl gitmeli bir pil diye düşünüyorum. Hadi 2 sene gidiyor diyelim, bu seferde pil değişiminden 4 ay sonra neden uyarı veriyor. Acaba anahtarda kaçak var da pili mi yiyor bilemedim. Fikri yada tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Benim kide aynı hatayı vermişti hemde yedek anahtar dahil . Değiştirmedim .Şimdi vermiyor .2014 elegence benimkide

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabanın anahtar pilide ilk 1. senesinde bitti diye uyarı verdi araç ekranında , servisten 10 TL karşılığında yeni pil taktırdım anahtara , bende şaşırdım hatta servisteki görevliye sormuştum bu kadar çabuk nasıl bitiyor anahtar pili diye , sarf malzemesi falan deyip garantiye bile sokmadılar anahtar pilini.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2016, 02:45:11 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni değiştirmek yeni pil anlamına gelmez, üzerindeki tarihe ve saklama koşullarına bakmak lazım! Yoksa yapılan işlem bitik pili bitik pil ile değişiminden başka bir şey olmaz. En garantisi elinden gelenler basit bir avometre ile pilin voltajını ölçüp üzerinde yazan (3V) voltu verip vermediğine bakılabilir. 3 aşağı 5 yukarı veriyorsa (ki muhtemelen bu 2.8-3.0 Volt civarıdır) kumandanın elektroniği ve arabanın algılayıcısı ile ilgili başka arızalar araştırılabilir.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;586233
Yeni değiştirmek yeni pil anlamına gelmez, üzerindeki tarihe ve saklama koşullarına bakmak lazım! Yoksa yapılan işlem bitik pili bitik pil ile değişiminden başka bir şey olmaz. En garantisi elinden gelenler basit bir avometre ile pilin voltajını ölçüp üzerinde yazan (3V) voltu verip vermediğine bakılabilir. 3 aşağı 5 yukarı veriyorsa (ki muhtemelen bu 2.8-3.0 Volt civarıdır) kumandanın elektroniği ve arabanın algılayıcısı ile ilgili başka arızalar araştırılabilir.

daha önce uyarı veren pili ölçtük gerçekten bittiğini gördük. yeni pili de takarken ölçtük, pillerde sıkıntı yok yani. 4 aydır sıkıntı yoktu 1 haftadır tekrar uyarı veriyor pili değiştirin diye