škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çalışmama Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SUPERB11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;Aracım 1.6 tdı dsg prestij paket.Bundan iki ay önce aracımı çalıştırmak için start a bastım ama çalışmadı tekrar ikinci kez bastığımda çalıştı,önemsemeden kullanmaya devam ettim.Fakat ortalama 20 gün sonra tekrarladı ikinci marşta çalıştı.Bende po dan enjektör temizleyici alıp depoya koydurdum.Değişen birşey olmadı dün yine tekrarladı busefer üçüncü marşta çalıştı.Tecrübe edinmiş arkadaşlar varmıdır bu konuda ? Sizden ricam bu konuda bana yardımcı olabilrimisiniz.(Yakıtımı herzaman aynı istasyondan alıyorum Po)

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
başına gelen varsa ve o kişi yorum yaparsa daha faydalı olur tabi ama fikrimi söylemek istiyorum yapmanız gereken ilk şey yakıt aldığınız yeri değiştirmek ve diğer kanaatim de şu.Yeni arabaya enjektör temizleyici atmak doğru değil.Umarım yakıttandır ve başka yerden yakıt aldığınızda tekrarlamaz

Çevrimdışı Ahmet Can Topal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;622771
başına gelen varsa ve o kişi yorum yaparsa daha faydalı olur tabi ama fikrimi söylemek istiyorum yapmanız gereken ilk şey yakıt aldığınız yeri değiştirmek ve diğer kanaatim de şu.Yeni arabaya enjektör temizleyici atmak doğru değil.Umarım yakıttandır ve başka yerden yakıt aldığınızda tekrarlamaz

aynı sorun çok sık olmasada kendi aracımızda da oluyordu. serviste tuş değişti şimdilik bi problem yok.

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SUPERB11;622760
Merhaba arkadaşlar;Aracım 1.6 tdı dsg prestij paket.Bundan iki ay önce aracımı çalıştırmak için start a bastım ama çalışmadı tekrar ikinci kez bastığımda çalıştı,önemsemeden kullanmaya devam ettim.Fakat ortalama 20 gün sonra tekrarladı ikinci marşta çalıştı.Bende po dan enjektör temizleyici alıp depoya koydurdum.Değişen birşey olmadı dün yine tekrarladı busefer üçüncü marşta çalıştı.Tecrübe edinmiş arkadaşlar varmıdır bu konuda ? Sizden ricam bu konuda bana yardımcı olabilrimisiniz.(Yakıtımı herzaman aynı istasyondan alıyorum Po)
Bu sıkıntı giderek azalan aralıklarla daha sık devam edecek. Ta ki çalıştırma düğmesine daha sert basıp ortasını kırana kadar. Superblerin çoğunda bulunan kronik sorun; çalıştırma düğmesinin işlevini yerine getirmemesi. Durumu servise bildirin, garantiden değişimi yaptıktan sonra bir sorun kalmayacaktır. Kolay gelsin...

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam, çalışmama sorunu derken;
Düğmeye bastığınızda marş almıyor mu?
Yoksa marş alıyor ama çalışmıyor mu?

Çevrimdışı SUPERB11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Marş alıyor fakat çalışmıyor.Düğme basıyor ilk hareket gerçekleşiyor.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SUPERB11;622934
Marş alıyor fakat çalışmıyor.Düğme basıyor ilk hareket gerçekleşiyor.

O zaman düğme ile alakalı bir sıkıntı değil.
Ben geçen yaz karadeniz turu yaptım.
Gümüşhane, Maçka ve Rizenin rakımı yüksek olan yerlerinde araç tek seferde çalışmıyordu. 2. marşta çalışıyordu genelde.
Buda sanırım avans ayarı ile alakalı.

İstanbulda bu sıkıntıyı hiç yaşamadım. Bilginiz olsun.
Bulunduğunuz yerin rakımı kaç metre?

Çevrimdışı SUPERB11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlginiz ve yardımız için teşekkürler.Bulunduğum yerin rakımı yüksek değil 126 rakım.

Çevrimdışı SUPERB11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
An itibarile aracımın çalışmama sorununun yakıttan olmadığını anlamış oldum.Yakıtımı sürekli po dan alma alışkanlığımı değiştirip shell e geçtim fakat yine aynı sorun tekrarladı.Artık servis e gitme zamanı geldi sorunumuzu çözebileceklermi bakalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı muathalit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Aracınızdaki sorun büyük ihtimal start stop düğmesinden kaynaklanıyordur. Aynısı benimde başıma gelmişti. Serviste garantiden düğme değişti ve problem çözüldü. Sanırım kronik bir arıza.