škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sporex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. 2016 model 1.4 tsı 125 hp active manuel modeli ile aranıza katılmış bulunuyorum. Aracı ikinci el olarak 1000 km iken aldım. Birkaç konuda fikrinizi almak istiyorum. Öncelikle ilk bakıma kaç km iken götürmem gerekiyor. ve sonraki bakımlar kaç km yapılması gerekiyor. ikinci olarak araç lastikleri 215*60*16 ben 17 inçe çevirmek istiyorum bunun için ideal olan 17 inç ölçüleri nedir. Birde star stop bazen devreye giriyor bazen girmiyor acaba bunun çalışma prensibi nedir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle hayirli olsun. Bakim periyotlari 15.000 km ya da 1 yildir. Hangisi önce dolarsa.
Start stop için emniyet kemerinizin takılı olması ve akünün mevcut akımı karşılayacak yeterlilikte olması gerekli. Ilk çalıştırmada hemen devreye girmez. Aracı biraz sürmek gerekir.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sporex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;611171
Oncelikle hayirli olsun. Bakim periyotlari 15.000 km ya da 1 yildir. Hangisi önce dolarsa.
Start stop için emniyet kemerinizin takılı olması ve akünün mevcut akımı karşılayacak yeterlilikte olması gerekli. Ilk çalıştırmada hemen devreye girmez. Aracı biraz sürmek gerekir.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Bazı araçlarda 2500 km veya 5000 km de genel kontrol bakım için servise gidiliyordu aslında biraz merak ettiğim buydu. bu kmlerde gitmek gerekiyormu.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç yeni olduğundan biraz yağ eksiltebilir dediğiniz km lerde servise uğrayıp yağ ekletirseniz iyi olur. Ya da kendiniz de bakıp ekleyebilirsiniz.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok bunda öyle bir durum söz konusu degil.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
17 liklere geçecekseniz 215 55 17 ölçülerindeki lastikleri kulanabilirsiniz

Çevrimdışı Sporex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;611175
Yok bunda öyle bir durum söz konusu degil.

Bende ilk 6000 km e doğru biraz yağ eksiltmişti. Serviste üzerine eklediler. O kadar titiz kullanmama rağmen nasıl eksiltti anlayamadım. Demek ki her araçta olmuyor.:confused: