škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

var bi terslik bu aralar..

Real81 · 91 · 27779

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
son 1 aydır roomsterimde aksilikler eksik olmuyor :(

geçenlerde üzücü bir olay yüzünden Amasya-Samsun arası bi yere gitmiştik, dönüşte turbo hortumu yarılmış vağcomlu usata bulana kadar Tosyaya kadar geldik orda hallettik. İstanbula gelince yeni hortum taktık.

yazın gelmesiyle sıcaklıklar arttı bazen 40 dereceyi görüyoruz , arabada seyehat ederken klımayı açıyoruz 50-55 km yol yaptıktan sonra klıma ılık üflemeye başlıyor , 1 değil 2 değil  normale döndürmek için klımayı  kapatıp açmak yetmiyor  , kontagı kapatıp açıyoruz , şehir içi o kadar problem olmuyor ama şehirler arası baya bi dert. neyse bugun buharlaştırıcı denen bi parça varmış onu değiştirecekler . ( bu arıza dış hava sıcaklığı 34 dereceyi geçince yapıyor)

bi akşam dar bi yerde manevra yaparken direksiyon kitlendi:(

yine sıcaklar artıktan sonra teybin sesi kısılıp açılmaya başladı kendi kendine..( akü çıkışında bi kabloyu lehimlediler bu aralar yapmıyor)

en son Çorlu-Yeniçiftlik arası yolda ön cama taş geldi ve çatlattı... kaskonun bitmesine 20 gun var

yani bu aralar baya bi derdim var arabadan yana :confused:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
camı derhal değiştirt, beleş hakkın olmalı orjinal olmasına dikkat et yerli camı kakmasınlar Ahmet Abi.

teybıne gelince sende hatırladığım kadarı ile yüklü bi sistem var idi bilemeyeceğim yani yorumumun yok.

direksiyon arızasına gelince cidden çok çok pahalı bi olaydır, direksiyonu mümkün mertebe en dibe kadar çevirme ve park halinde ikende tekerler düz dursun. pompası zorlanıp sapıtabiliyor, tabi kilitlenmesi kontak anahtarına bağlı bir durum, başka bi şekilde kilitlenmez, Serkan Ustaya sormak lazım, klimayıda tabi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Ahmet'ciğim :( üzüldüm ya :(
Canın sağolsun,bunlar kul yapısı mekanik şeyler sonuçta,biraz üst üste gelmiş haklısın, insanın canı ister istemez sıkılıyor :( daha başka hiçbir sorun yaşamazsın inşallah,bu kadarla biter.
Taş sorunu maalesef oluyor,benimde başıma kaç kere geldi ve herhangi bir önlemi yok :( şans işte.

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şansızlık işte! Oldumu hepsi üst üste geliyor..

Allah beterinden korusun...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
geçmiş olsun.gerçektende bütün hepsi üst üste gelmiş.O kadar sorun aynı anda çıksa arabadan sogurum ben şahsen.allah hepimizi kazadan beladan beterinden korusun.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halinizi çok iyi anlıyorum.5 sene önce 1.8 vectramız vardı aldığımız gün motor yatak sardı 1 ay onla uğraştık kaskosuda yoktu. Motor değişti.Epeyi uğraştırmıştı bizi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;25354
Halinizi çok iyi anlıyorum.5 sene önce 1.8 vectramız vardı aldığımız gün motor yatak sardı...
Hobaaa!!! Sizinki de tam şansmış hani. E fabrikası karşılamadı mı hasarı. O ne öyle ilk gün yatak sarmalar falan.:(

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz 2.sahibinden almıştık adam aldığı ay sattı.Bizde incelettirdik temiz felan dediler.Bizde aldık keşke almasaymışız.Araç tüplü olduğu için garanti karşılamadı.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2009, 17:59:44 Gönderen: dgn »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;25357
Biz 2.sahibinden almıştık adam aldığı ay sattı.Bizde incelettirdik temiz felan dediler.Bizde aldık keşke almasaymışız.Araç tüplü olduğu için garanti karşılamadı.
Tahminim o da sorun yaşadı ki anında sattı. Neyse gelmiş geçmiş olsun.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Geçmiş olsun abi..
Bizde eskiden 97 Model Felicia Combi vardı.
Satmaya yakın sürekli problem çıkarırdı değişik değişik,o geldi aklıma.
Üzücü ve bilhassa sinir bozucu durum.
Umarım en kısa sürede bütün problemler çözülür ...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha 2 yaşında bu kadar problem , Allahtan  Serkan varda ilgileniyor problemlerle , yoksa diğer servisler sırf para kazanma peşinde. Ama yinede seviyorum arabamı...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin arabalar ilk jenerasyon Roomster'lar,Fabia 1'ler 2005 yılında kroniklerinden ve sorunlarından arındı ancak.Mesela hidrolik direksiyon sensör sorunu 2005'den önceki neredeyse tüm Fabia'larda meydana gelmiştir ve ciddi masraflı bir durumdur.Bunun gibi sorunlar ne yazık ki oluyor,2 yıl sonrakilerde falan benzer teknik sorunlar büyük ihtimal görülmeyecektir.Revize edile edile olgunlağa ulaşıyor arabalar birazda.İlk birkaç sene içerisinde yeni çıkmış sıfır kusursuz araba neredeyse yok.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
şanslıyız yani he Baki Abi?

bana yağ-filtreden başka mekanik-elektronik dert açmadı, ömrü hayatımda 2. marşı bastırmadı :)