škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 268180

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Atabey01;633233
Arkadaşlar merhaba, bugün aldığım 2013 rapid 1.6 aracımda (alırken oladar test ettik, gezdik) bir trim sesi mevcut. Okadar uğraştım bulamadım. Trim sesinin geçmesi için yaptıklarım ve aldığım sonuçlar şöyle;
1 çok az gaz verince ses gidiyor
2 debriyaja basınca ses gidiyor
3 vitesi hafif sağa yada sola yapınca ses kesiliyor
4 torpido içirisinde gözlük gözünde herhangi bir tirreyen aksam yok ses gitmiyor.
5 motor kaputunu açıp üstteki plastiği tutuyorum ses gitmiyor.
6 göğüse çöküyorum ses gitmiyor
7 teyp sökülü şuan elimi içine sokuyorum ses gitmiyor
8 motor kaputu açıkken dinliyorum motor kısmından gelmiyor, debrijaya basıyoruz motor kısmında ses yok. İç aksamdan geliyor

Yardımlarınız lütfen?

Keyifli ve aktif forumlar...

Sorun çözüldü arkadaşlar, Aracı lifte kaldırıp alt taraftan vites halatının olduğu kısım cırt kelepçe ile sabitlendi.:ok:

Çevrimdışı sedat önal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba,

ayağı gazdan çekince ve boşa atınca sağ taraftan bir ses geliyor. sanki böyle torpidoda gözlük varmış da o titriyormuş gibi. neden olabilir sizce ?

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba benim aracımında ön camı değişti normalde 110 dan sonra gelen rüzgar sesi daha az hızda gelmeye başladı ustaya sorduğumda tabi orjinal cam robotlar takıyorlar biz onun gibi izolasyon yapamıyoruz dedi.
Bu durum baya kafama takıldı öneriniz ve yorumlarınızı rica ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: nena;638759
Merhaba benim aracımında ön camı değişti normalde 110 dan sonra gelen rüzgar sesi daha az hızda gelmeye başladı ustaya sorduğumda tabi orjinal cam robotlar takıyorlar biz onun gibi izolasyon yapamıyoruz dedi.
Bu durum baya kafama takıldı öneriniz ve yorumlarınızı rica ederim.

6 ay önce Golf aracımın camı değişti, öndeki araçtan fırlayan taştan dolayı. Hiç sıkıntı yaşamadım.

Cam etrafındaki plastiklerin, trimlerin yerli yerinde olduğunu kontrol edin. Boşluk var mı bakın, orijinal cam olduğundan emin olun.

Başka bir servise götürüp test sürüşü yapın ustayla, bakalım ne diyecekler...

Çevrimdışı nena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;638774
6 ay önce Golf aracımın camı değişti, öndeki araçtan fırlayan taştan dolayı. Hiç sıkıntı yaşamadım.

Cam etrafındaki plastiklerin, trimlerin yerli yerinde olduğunu kontrol edin. Boşluk var mı bakın, orijinal cam olduğundan emin olun.

Teşekkürler cevap için, serviste taktırdım aslında. dediğiniz gibi başka bir serviste göstermek lazım.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13492]nena[/MENTION] hocam, benim eski Honda Civic aracımın da camı bu şekilde serviste değiştirilmişti. Ben de değişimden sonra hiç bir olumsuz etki görmedim. Aksine ses biraz daha azalmış gibi gelmişti.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;638774

Benımde yaklaşık 4 ay önce öndeki araçtan fırlayan taştan dolayı kaskomun anlaşmalı yerinde doğuştan sipariş edilen cam uygulandı

Hiç bir sıkıntı yaşamadım hatta olan seste azaldı gibi

Rapid sb 1.0 dsg

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, forumda bulamadım, rapid için ön şöför kapısındaki düğmeleri 2liden 4lü ye çeviren oldu mu? Allah rızası için birisi yardım etsin kafayı yiyeceğim. söz resimli anlatım yapacağım :)

Not: orjinal yerine yapacağım, bir arkadaş yapmış ama o bana ters, olacaksa orjinal yerinde olacak.

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kardeşim rapid ile toledo aynı biliyorsun o yüzden seat forumunda biri yapmıştı diye hatırlıyorum, seat club tr de toledo bölümüne bir göz at bence orda yoksa drive2.ru sitesinde rapid driver door windows switch diye arat mutlaka oradada vardır ve resimli anlatım yaparlar genelde

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;639937
Kardeşim rapid ile toledo aynı biliyorsun o yüzden seat forumunda biri yapmıştı diye hatırlıyorum, seat club tr de toledo bölümüne bir göz at bence orda yoksa drive2.ru sitesinde rapid driver door windows switch diye arat mutlaka oradada vardır ve resimli anlatım yaparlar genelde

Allah razı olsun :) Bir cevap geldi sonunda :)

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba tekrardan, cam açma düğmelerini çıkma olarak takım halinde buldum. 250 tl dediler sizce uygun mu fiyatı? Seat ve Skodayı aradım ikisininde verdiği oem numaralar aynı.

Çevrimdışı Bekir AKKOYUN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar, bu konu hakkinda daha önce görüşüldü mü bilmiyorum bulamadim, rapid in bagaj kapağinin otomatik açilmasi için yay takiliyormuş, yaptiran oldumu, bu yaylari nereden temin edebiliriz acaba, şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bekir AKKOYUN;640872
Arkadaşlar merhabalar, bu konu hakkinda daha önce görüşüldü mü bilmiyorum bulamadim, rapid in bagaj kapağinin otomatik açilmasi için yay takiliyormuş, yaptiran oldumu, bu yaylari nereden temin edebiliriz acaba, şimdiden teşekkürler.

Hocam Öncelikle hoş geldiniz.
Yay ile ilgili birçok konu bulabilirsiniz. Ama genel sonuç, Amortisör bağlantı noktalarına zarar verdiği gerekçesiyle, kullanan arkadaşlardan %90 civarı geri çıkartmış.

Bilgilerinize.