škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BRC gaz kiti problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba ;

2011 1.2 fabia aracımız ansızın 2000 devirden sonra her vitesde aşırı tekleme ve resmen zıplama yapıyor gazda . Brc yetkili servisi denizli de tek olduğu için bugün gittim usta bakar bakmaz borular değişecek dedi , dedim daha önce görüştüğümde uzaktan bağlanarak ayar yapılacağını belirtmiştiniz . Tama o zaman ayar yapalım dedi ki bu ayarı da benzinde yapmış beni başından atmak için oldu tamam dedi . Aracı denedim yine olmadı tüm bujileri ve ateşleme bobinlerini değiştir gel dedi .  Değiştirmedim çünkü araç benzinde gayet sağlıklı çalışıyor ve bilgisayara taktırdım , ustaya baktırdım ateşleme ve bujilerde hiç bir sorun yok .... büyük ihtimal kiti değiştireceğim ve BRC yi şikayet edeceğim .. başına böyle bişey gelen var mı ?  teşekkürler

Çevrimdışı oktayaldemir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cok geçmiş olsun  basima boyle bişey  gelmedi ama gelismelerden bizleride haberdar ederseniz sevinirim inşallah  buyuk bişey  cikmaz

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oktayaldemir;567397
Cok geçmiş olsun  basima boyle bişey  gelmedi ama gelismelerden bizleride haberdar ederseniz sevinirim inşallah  buyuk bişey  cikmaz

teşekkürler ... şu anda brc nin kendilerine ve gerekli forumlara şikayet mailimi yazdım .... daha önce fiat puntosu olan bir arkadaşın şikayeti üzerine yine bu sorumsuz servis mağduriyeti gidermek zorunda kalmıştı ... zaten lpg de binme taraftarı değilim  ... aracı çok kullanmıyoruz gerekirse sökeceğim kiti...

Çevrimdışı oktayaldemir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah  sizin mağduriyetinizide giderirler

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Beceriksiz usta adami canindan bezdiriyor malesef

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakkınızı sonuna kadar aradığınız için tebrik ederim.  Böylelerine fırsat vermeyeceksin. Kimse parayı sokaktan toplamıyor.  Ya işini düzgün yapsın ya da kaybolup gitsin..

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;567518
Hakkınızı sonuna kadar aradığınız için tebrik ederim.  Böylelerine fırsat vermeyeceksin. Kimse parayı sokaktan toplamıyor.  Ya işini düzgün yapsın ya da kaybolup gitsin..

Herkese teşekkürler ... artık araba ala sata öğrendik bu işleri .. skodayı çok sevdik , satıp mercedes alacaktık kıyamadık ... zaten olmazsa benzinde bineceğiz ....   Ama esnaflık kalmamış ya , ben boşu boşuna ateşleme sistemlerini boruları değiştirsem ne olacaktı ?   daha çok uğraşacağım onlarla kurtuluş yok :)) utanmadan bir de 30  u alalım diyor :mad:   .... bu iş bitmeden zırnık yok .... iyi akşamlar

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sorun çözülmedi daha  biz suçlu çıktık ... fabialara zaten uyum sağlamıyormuş dedi ustanın biri de bugün ... söküp benzinde bineceğiz ... bilginize ... :mad:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zfr2010;567773
arkadaşlar sorun çözülmedi daha  biz suçlu çıktık ... fabialara zaten uyum sağlamıyormuş dedi ustanın biri de bugün ... söküp benzinde bineceğiz ... bilginize ... :mad:

Uyum sağlamıyormuş mu? Çok ilginç :)
Bunca uyum sağlamış araba demek ki Skoda değil:D
''Usta kiti vezir de eder rezil de.''
durumunun bir kez daha gerçekleştiğine şahit olduk..

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
arkadaşlar sorun çözülmedi daha biz suçlu çıktık ... fabialara zaten uyum sağlamıyormuş dedi ustanın biri de bugün ... söküp benzinde bineceğiz ... bilginize ...

Binlerce insan bu motora sahip LPGli vag aracı kullanıyor, ne demek fabiaya uyum sağlamıyor. Cevaba bak. Polo 6R 1.2 75hp uyumlu, rapid 1.2 75 hp uyumlu fabia htp uyumsuz öylemi? Keşke bu cevabı sesli olarak kaydetip BRCye öyle şikayet etseydiniz.

Aracıma LPG taktıracağımda çok araştırma yaptım ve BRC ile ilgili artık 2A mühendisliğin parçaları burda imal ettirdiğini öğrendim. Ve en önemlisi kitleri OBD sistemi ile iletişime geçerek benzin enjeksiyon haritasını okuyup LPG haritasını güncellemiyor. Daha sonra Lovatonun OBDII kitini araştırdım ve taktırdığım yerin bana verdiği referansları arayarak sorunsuzluğunu teyit edip taktırdım.

14000 km oldu ve bu sürede iki kere yolda tekler gibi oldu (tahminim LPG filtresinden enjektörlere pislik geldi)  arıza ışığı yandı anında söndü araç normal seyrine devam etti. Kit anında müdahale edip arızayı siliyor. Sanırım Atikerinde OBD kiti aynı sistemle çalışıyor.

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;567933
Binlerce insan bu motora sahip LPGli vag aracı kullanıyor, ne demek fabiaya uyum sağlamıyor. Cevaba bak. Polo 6R 1.2 75hp uyumlu, rapid 1.2 75 hp uyumlu fabia htp uyumsuz öylemi? Keşke bu cevabı sesli olarak kaydetip BRCye öyle şikayet etseydiniz.

Aracıma LPG taktıracağımda çok araştırma yaptım ve BRC ile ilgili artık 2A mühendisliğin parçaları burda imal ettirdiğini öğrendim. Ve en önemlisi kitleri OBD sistemi ile iletişime geçerek benzin enjeksiyon haritasını okuyup LPG haritasını güncellemiyor. Daha sonra Lovatonun OBDII kitini araştırdım ve taktırdığım yerin bana verdiği referansları arayarak sorunsuzluğunu teyit edip taktırdım.

14000 km oldu ve bu sürede iki kere yolda tekler gibi oldu (tahminim LPG filtresinden enjektörlere pislik geldi)  arıza ışığı yandı anında söndü araç normal seyrine devam etti. Kit anında müdahale edip arızayı siliyor. Sanırım Atikerinde OBD kiti aynı sistemle çalışıyor.

merhaba ;
şimdi ben perşembe skoda denizli servisinden randevu aldım ... tüm bakımlar yapılacak 600-700 tl para gidecek ...  eğer bu para gider yani ateşlemeler düzelir lpg düzelmez ise sen olacakları seyret kardeş ....  o kit söküp  o servisin önünde yakacağım videoya çekip  gerekli yerlere göndereceğim ... şöyle de bir bilgi aldım BRC kiti aynı başka bir fabiada da sorun çıkarmış bunu da kendileri belirtti .   hayırlısı olur inş hakkımızda ... hayırlı geceler ....

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
valla bende atiker var bir sene oldu henüz bir sıkıntı ile karşılaşmadım ve yakıt tüketimim ortalama 18 krş. çok geçmiş olsun. birde brc atikerden pahalı daha iyiyimiş peh peh peh

Çevrimdışı zfr2010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar

sorunumu Turkuaz otomotiv denizli skoda yetkili satıcısı servisi çözdü . Hem de 50 tl ye ..şaka gibi sadece borudaki kaçaktan yapıyormuş  ve bunu brcnin kendi servisi bilemedi .

ayrıca aracıma 388 tl ye bujiler dahil full bakım yaptırdım garantili yetkili serviste ..şu an Allah a şükür bir sorun yok .. ancak brc yi asla tavsiye etmem .. atiker ,landirezo yada prins bu işin için ideal ...saygılar

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zfr2010;568761
merhaba arkadaşlar

sorunumu Turkuaz otomotiv denizli skoda yetkili satıcısı servisi çözdü . Hem de 50 tl ye ..şaka gibi sadece borudaki kaçaktan yapıyormuş  ve bunu brcnin kendi servisi bilemedi .

ayrıca aracıma 388 tl ye bujiler dahil full bakım yaptırdım garantili yetkili serviste ..şu an Allah a şükür bir sorun yok .. ancak brc yi asla tavsiye etmem .. atiker ,landirezo yada prins bu işin için ideal ...saygılar

Geçmiş olsun, sorunun çözülmesi sevindirici.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2000 model astra hb aracıma 6 yıl önce en ucuz kit olan atiker taktirdim. Tam 80 bin km masrafsiz sorunsuz kullandim. 1 ay once aracimi sattim. LPG de markadan ziyade montaj önemli.