škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar Lancia Delta'yı çok beğendim çevrenizde kullanan var mı?

trio · 22 · 12525

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;577764
Kullanmadım hele biyerden bulup kullanak sonra düşünürüz. Opelin turbo moturu keyif vermiyo tsi süren insana misal buda aynı şeyse gerek yok

Bunlar işte tamamen hissiyat :)

1.4T için haklısın ama, 1.6T den sonra da bana 1.4 TSI sanki atmosferik gibi gelmişti. Sanırım ben biraz daha old school seviyorum. Turbo nerde girio nerde çıkıo hissetmem lazım. Ne o öyle TSI da hiç bişi belli değil :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;577843
Bunlar işte tamamen hissiyat :)

1.4T için haklısın ama, 1.6T den sonra da bana 1.4 TSI sanki atmosferik gibi gelmişti. Sanırım ben biraz daha old school seviyorum. Turbo nerde girio nerde çıkıo hissetmem lazım. Ne o öyle TSI da hiç bişi belli değil :)

Abi şanzımandan da olabilir bunun çoğunluğu ama mesela 1.4 140fr ile bizim cruze arasında dağlar kadar fark var ikiside aynı bg aynı torklarda ama fr 1200 devirden itibaren yürüyo 1500de patlıyo 2000 den sonra yardır yardır gidiyo. Bizim araba 1500 civarı yokuş aşağıysa yürüyo 2000 devirde patlıyo 3000 devirden sonra hani kayda değer şekilde yürüyo. Videoları bulabilirsem atayım 1.4 superşaj touranla kalktık kaç kere kafayı kaldırıyorum az geçiyorum arkadar yardır yardır geliyo 2 boy koyuyo gidiyo. Ama 122lik tsi'ı ilk kullandımda benim yorumumda atmosferik mi la bu? Şeklinde olmuştu :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin zaten Opel'in 1.4T si aktarma ve ağrlık yüzünden çok verimli değil

Yürüme konusunda TSI zaten yürüyo orası kesin. Benim demek istediğim ayarı o kadar yumuşak tutmuşlar ki o eski turbo araçların sertliği yok. Turo sank sürekli devredeymiş gibi, lag yok bişi yok, o nedenle bana sanki atmosferikmiş gibi geliyor :)

Ama opel'in 1.6T sinde alt devirde çok ufak bir lag var ve turbo özellikle 1.viteste devreye çok çılgın giriyor. Ben o hissi seviyorum :) Çoğu insan içinse bu konforsuzlukla eş değer ama :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;577868
Emin zaten Opel'in 1.4T si aktarma ve ağrlık yüzünden çok verimli değil

Yürüme konusunda TSI zaten yürüyo orası kesin. Benim demek istediğim ayarı o kadar yumuşak tutmuşlar ki o eski turbo araçların sertliği yok. Turo sank sürekli devredeymiş gibi, lag yok bişi yok, o nedenle bana sanki atmosferikmiş gibi geliyor :)

Ama opel'in 1.6T sinde alt devirde çok ufak bir lag var ve turbo özellikle 1.viteste devreye çok çılgın giriyor. Ben o hissi seviyorum :) Çoğu insan içinse bu konforsuzlukla eş değer ama :)

Sana angry tattirmak lazim abi.

1000-2000 arasi turbosu yok la bunun diyosun

2000-2300 arasi hafif biseyler var ama verimsiz sanki bu turbo bozuk mu ne diyosun.

2300 itibariyle bi anda let the sun shine in [emoji41][emoji41][emoji41][emoji41]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende octavia'mı sattım şimdi deltalara bakıyorum düşündüğüm araç 1.4T Jet Multiair versiyonu bu multiair 'in norma T-jet olanından farkı nedir ? bu motorlarada LPg uyum sağlıyor mu , konu sahibi arkadaş soruyu sormuş ama bir daha cevap yazmamış .

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lancia Türkiye'den çekileli çok oldu. Artık araç satışları ve servis hizmeti yok. Aracı alan kişilerin zarar etmesi kaçınılmaz.