škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar Lancia Delta'yı çok beğendim çevrenizde kullanan var mı?

trio · 22 · 12526

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur abi gelir birazdan, ahhh o eski lancialar diye baslayan hos bir mesaj atar :D :dede:

Saka bir yana fiat grubu falan ama dusunmeye dusunulur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Linea'mda t-jet lpg vardı. Abartmak istemem ama "iyidir" :D
Delta, Bravo gibi araçlar değeri bilinmemiş, gizli kahramanlar bana göre. Deltanın arka koltukları aynı superb'deki gibi sınıfında en iyilerdendir.
Zaten multijet motora sanırım söylenecek pek fazla bir şey yok. Rakiplerine göre 1lt kadar fazla yakar, sağlam kaçar.

Hayırlısı olsun.
Selamlar.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;577583
Kafama çok yattı bu araba gerçekten bu italyanalar tasarım işinden çok iyi anlıyorlar. Boşline polo parasına böyle bir araba hemde dizel otomatik.
1.4 tjet turbolu motoruna da lpg tam uyumlu dizeli zaten 1.6 multijet.

Lancia Delta Türk insanının arabadan anlamadığının en tipik örneklerindendir. Gerçekten güzel arabadır. Tasarımı enfestir. Sınıfının en büyük iç hacmine sahiptir. Hele ki arka diz mesafesi hayvani boyuttadır. Donanımı zengindir.  Ancak ikinci elleri şu anda sıfır Renault Sümbül fiyatına satılıyor maalesef.

Lancia Delta almayı bende çok düşündüm. Ancak çok samimi bir arkadaşım bu arabayı 3 ayda ciddi zarar ederek satınca vaz geçmek zorunda kaldım.

Bu arada otomatik vitesinden DSG konforu beklememek lazım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
fp araçlarından bence, fiyatını kesinlikle hak eder. Fakat ön göğüs tasarımı direk ben fiat'ım diye bağırıyor. Bence fiat, yan ve prestijli markalarını biraz daha farklı yapmalı idi. Giu'da da direksiyon falan çok kötü, doblo diyen var :)

Konuya dönecek olursak parasından fazla bir araç.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;577603
Ugur abi gelir birazdan, ahhh o eski lancialar diye baslayan hos bir mesaj atar :D :dede:...
De ki haksızsın!
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir araçtır. Tek eksiği iç tasarım. Yukarıda da belirtidiği gibi o dashboard ben Fiat ım diye bağırıyor. KEşke daha kaliteli ve güze bir iç mekan yapsalarmış. Aynı sorun bence Alfa Gulietta da da var.

Konuya dönersek Delta iidir. Ama lpg uyumunu iyi araştırın derim

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;577658
Güzel bir araçtır. Tek eksiği iç tasarım. Yukarıda da belirtidiği gibi o dashboard ben Fiat ım diye bağırıyor. KEşke daha kaliteli ve güze bir iç mekan yapsalarmış. Aynı sorun bence Alfa Gulietta da da var.

Konuya dönersek Delta iidir. Ama lpg uyumunu iyi araştırın derim

Direk besleme yok herhangi bir turbo sıralı kit uyum sağlayacaktır abi. Tek dezavantajı o saçma zikirmatik şanzımanı bu arabanın

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;577673
...Tek dezavantajı o saçma zikirmatik şanzımanı bu arabanın
O nedir yahu?!:blm::hmm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;577676
O nedir yahu?!:blm::hmm:

Vites robotize şanzımanlar vites atarken öne yığma yapıyo ya abi. Kendi tabirimce zikir çektiren zikirmatik şanzıman [emoji23]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;577677
Vites robotize şanzımanlar vites atarken öne yığma yapıyo ya abi. Kendi tabirimce zikir çektiren zikirmatik şanzıman [emoji23]
Aha! Anladım. Evlerden ırak. Tövbeler tövbesi!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;577673
Direk besleme yok herhangi bir turbo sıralı kit uyum sağlayacaktır abi. Tek dezavantajı o saçma zikirmatik şanzımanı bu arabanın

Tjet cilginligi yapmasak mi kaliteden odun verip :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;577759
Tjet cilginligi yapmasak mi kaliteden odun verip :)

Kullanmadım hele biyerden bulup kullanak sonra düşünürüz. Opelin turbo moturu keyif vermiyo tsi süren insana misal buda aynı şeyse gerek yok

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tjet.i kesinlikle kullanın, pişman olmazsınız :D
122 tsi ile kıyaslamak lazım.
Yeni ege hb.de de kullanılacakmış. Duyduğumda çok şaşırmıştım.

Lpg uyumunda sıkıntısı yok. Fakat gaz kesme sorunu yaşanabiliyor (bende olmuştu). Tecrübeli usta iyi bir ince ayar ile halloluyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;577764
Kullanmadım hele biyerden bulup kullanak sonra düşünürüz. Opelin turbo moturu keyif vermiyo tsi süren insana misal buda aynı şeyse gerek yok

Sabahtan beri goz ucuyla yorumlara bakiyorum. Millet gidisinden baya memnun. Ben yol tutusunu merak ediyorum asil.

Alıntı yapılan: wertasd;577769
Tjet.i kesinlikle kullanın, pişman olmazsınız :D

122 tsi ile kıyaslamak lazım.

Yeni ege hb.de de kullanılacakmış. Duyduğumda çok şaşırmıştım.

Lpg uyumunda sıkıntısı yok. Fakat gaz kesme sorunu yaşanabiliyor (bende olmuştu). Tecrübeli usta iyi bir ince ayar ile halloluyor.

Bu tarz asiri beslemeli motorlari buyuk kafa ve buyuk hortumlarla beslemek bence en sagliklisi. Guzel bir enjektor ve ayarla da sikinti yaratacagini sanmiyorum