škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volkswagen'e Büyük Ceza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama tok kapı sesi o da mı yazılım :)

Edit: ekşiden güzel bir yorum. Tabiki bu vw in suçunu affettirmez ama durum aynen böyle. 5.000 litrelik koca koca jipleri kullan sonra yok efendim tüketiciyi kandırmış. Sanane arkadaş arabayı kim aldıysa bu para ona ödensin. Haksız reklam ile rakiplerine tazminat ödesin istenilen paralar çok fazla. Koskoca firmayı ilk hatasında batırmaya çalışacaklar. Doğru düzgün araba üreten ender firmalardan vw inide bitirecekler matmazel.
https://eksisozluk.com/entry/55006123
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2015, 13:41:01 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;534130

Edit: ekşiden güzel bir yorum. Tabiki bu vw in suçunu affettirmez ama durum aynen böyle. 5.000 litrelik koca koca jipleri kullan sonra yok efendim tüketiciyi kandırmış. Sanane arkadaş arabayı kim aldıysa bu para ona ödensin. Haksız reklam ile rakiplerine tazminat ödesin istenilen paralar çok fazla. Koskoca firmayı ilk hatasında batırmaya çalışacaklar. Doğru düzgün araba üreten ender firmalardan vw inide bitirecekler matmazel.

Doğru düzgün araba üreten ender firmalardan biri VW mi? :haha:

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;534130

İyi de bu ilk defa olan bir şey değil ki toyota dan diğer markalardan dünyanın parasını alıyor abd, bence olması gereken bu bizim gibi ülkelerde 2.el değeri ve yakıt tüketimi önemli olduğu için güvenlikmiş,egzos gazıymış falan önemli değil.Range rover vogue a şanzıman hatası nedeniyle bir adam dava açmıştı ve bu konuda borusana 100lerce şikayet gitti ama ülke olarak en ufak bir yaptırım yapamadık ve yapamayız Abd bu konuda da gerçekten mükemmel çalışıyor bakalım bizdeki 2.0 audi lere bir şey yapılacak mı?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basar;534134

Aracınız rapid tdi içindeki motor vw e ait. Öyleyse aracınızın iyi olduğunu düşünmüyorsunuz. Japonlardan fransızlardan italyanlardan koreden vs hepsinden iyi bir marka. Türkiyede bu fiyat segmentinde kapışacak tek marka honda dır hadi birde toyota diyelim. Bana eli yüzü düzgün bir marka söyler misiniz. Seat skodayı saymıyorum onlarda vwag.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merak ediyorum; Bu kadar duyarlı ABD. Kyoto protokolünü niye imzalamamış ve hala dünya havasını en çok zehirleyen ülke.

Bu arada ne benzinlisi ne de dizel i hiç bir Abd üretimi araba zaten bu emisyonu yakalamıyor( kağıt üzerini kaale almayın).

Tamamen yıkılan Abd otomotiv sanayinin ve savaşa dayalı ekonomisinin, WV e ve Almanya'ya gözdağı vermesi.

Meraklısı var ise Kyoto Protokolü diye bakıversin.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bu olay, VAG grubunun global otomotiv satış birincisi olmaması için yapılan bir harekettir. Bilen bilir, Lexus (toyota) ABD satışları oldukça yüksektir.
Geçen yılın ikinci yarısında, VAG grubu, toyota satışlarının global satış adetlerine yaklaşmış durumda. 2015 yılında, VAG grubunun global satış birincisi olacağı bekleniyordu, böylece toyota tahtı kaybedeceği için ABD hükümeti aracılığıyla piyasayı provoke etti. Zaten bu haberden sonra VAG hisseleri borsa değeri %20 düşmüş ve satışları gerçek anlamda baltalanmış oldu.
2009 yılından beri bu araçlar satılıyormuş ve şimdi mi uyanmışlar böyle bir olayın olduğunu.....
Bekleyip göreceğiz....3-5 ay sonra hata olmuş, yanlış tespit etmişiz de diyebilirler.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Cezayi alt limitlerden verirler bence.

Vag hissesi alinir :) hazir dusmusken...

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basar;534134
Kaç vw sahibi oldunuz ? Kaçında ne kusur buldunuz anlatırmısınız ? Peki doğru düzgün araba üretmiyosa neden 2. Kalite volkswagen olan skodaya biniyosunuz ?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tum 2.0 tdi lari oldugu gibi kabul etmeye ulke olarak haziriz.

Yeter ki 1.6 vergisi ile satsinlar. Siraya girerim şahsen :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;534180
Tum 2.0 tdi lari oldugu gibi kabul etmeye ulke olarak haziriz.

Yeter ki 1.6 vergisi ile satsinlar. Siraya girerim şahsen :D
Bana sadece moturunu versinler yeter. İbiş' e takıveririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;534184
Bana sadece moturunu versinler yeter. İbiş' e takıveririm.

Ibiş sapitir o motorla :) ama cok zevkli olur o kesin

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;534157
Aracınız rapid tdi içindeki motor vw e ait. Öyleyse aracınızın iyi olduğunu düşünmüyorsunuz. Japonlardan fransızlardan italyanlardan koreden vs hepsinden iyi bir marka. Türkiyede bu fiyat segmentinde kapışacak tek marka honda dır hadi birde toyota diyelim. Bana eli yüzü düzgün bir marka söyler misiniz. Seat skodayı saymıyorum onlarda vwag.

semih bey , gerçi bana yazmamışsınız bunu ama ben de fikir belirtmek istedim. motorun iyi olması bir arabayı "iyi" yapmaya yetmez derim ben...
bir de skoda'nın mesela subaru'dan veya honda'dan , alfa romeo'dan daha "iyi" bir marka olduğu kanaatine nereden vardınız ? polemik için değil , gerçekten bu fikri sizde oluşturan bulgular , deneyimler nelerdir onu merak ettim.

sonuçta ben de şu an rapid sahibiyim , üstün yanlarını merak ettim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazım hataları için özür dilerim. Binek araç piyasasına baktığımızda rakipleri kısıtlı aslında mazda, subaru, mini gibi örnekle karşılaştırmaktan kaçınmak gerekiyor. Öncelikle çok bir araç test etme imkanım olmadı. Fakat birçok yorum test videosu. Hatta size bir site önereyim bir gündr benim gibi tüm videolarını incelersiniz. Youtube da otopark adlı kanal. Herneyse konumuza dönelim. Biraç iç piyasaya bakalım.
Avrupalı rakipleri ford, reno, citroen, türkiyede tutulmasada alfa, pejo vs. Şimdi ben burdan fransızları elerim. Ford rakip olabilir fakat. Vw sadece bir marka değil gruptur. 4 marka aynı alt yapıyı kullanıyotsa bu almanların bir güzelliği vardır. Büyük markalara gidelim ulaşabildiklerimize tabi mercedes, bmv, audi. Bu sıralamada grubun ortak aracı audi vardır ve bu 4 marka bu alt yapıda üretilir. Sadece moyor değil, şase, beyin hepsi dahil. Neredeyse tasarım bile ortak. Ülkemizde vw algısı alman olsun çamurdan olsun algısıda düşüncelerimde etkendir. Şimdi uzak doğuya gidelim. Nissan honda toyota. Bu markalar çoğunlukla tek bir modelle özdeşleşmiştir. Türkiye için konuşuyorum. Civic, corolla gerisi yine çok fazla tutulmaz. Nissan ise fransızlarla iş yaptığı gün bitmiştir. İtalyan aygırı alfa hakkında bir yorum yapamayacağım.  Her zaman sempati duymuşumdur. Fiat vs hiç saymıyorum zaten. Geriye birkaç marka kalıyor ve audi bünyesinde bulunması ve alman olması bana güven veriyor. Burdaki bilgiler yanlışta olabilir düzelten olursa gocunmam aksine memnun olurum. Skoda ya olan güvenimde vw den gelir. Gözüm kapalı seat ta alırım skoda da.

Çevrimdışı acıma_yetime

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fanatikliğin lüzumu yok, her şey ortada, vw de çıkıp kendisi itiraf etti, ceo istifayı bastı, olanlardan, yaptıklarından özür diledi, hala şantajdır montajdır muhabbeti dönüyor.
komik :)

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acıma_yetime;534199
fanatikliğin lüzumu yok, her şey ortada, vw de çıkıp kendisi itiraf etti, ceo istifayı bastı, olanlardan, yaptıklarından özür diledi, hala şantajdır montajdır muhabbeti dönüyor.
komik :)

Komik değil hocam öyle bir ülkede yaşıyoruz ki yağmur yağsa benzin fiyatlarını artırmak için yapılan komplo diyenler oluyor, tvlerde hep komplo teorisi üreten insanlar,oturduğu yerden senaryo yazanlar izleniyor dolayısıyla insanımız her şeye komplo gözüyle bakıyor.

Ülkemizde hiçbir zaman objektiflik söz konusu değil maalesef bir şey seninse süperdir senin değilse ALLAH belasını versin o şeyin.Zihniyeti değiştirmemiz lazım ama zor...