škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 Tdci-Hdi ve "Overboost" özelliği (grafikli)

SEAHAWK · 50 · 23143

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;130285
şu yoldan geçene taktıları motoru fordda test sürüşü yaptırıyorlar mı acaba?

hocam bayilerde test aracı olduğu sürece yaptırıyorlar. 1.6 110 ps 240nm full olan titanium donanımında var sadece. alt donanımlarda 90 ps 210 nm tork
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;41766
ben kullandım bunu  focus TDCi üzerinde  aham şaham  bir makina değil  otomatik vitesle kombine etmek istiyor bence

ileri geri  fena  sallıyor  aracın içindekileri seri  kullanırken.

aracı rodajladığımdan çok  kullandım bu fonksiyonununu bence gayet zekice düşünülmüş ancak normal kullanıcının işine yarayacağını sanmıyorum, zira extradan aham  şaham  bir alıp başını yürüme gitme söz konusu  olmuyor hal böyleyken tam gaz veren olmaz  herlade sollarken

katılıyorum, bende zaman zaman focus 1,6 dizel ile sehirlerarası yol yapıyorum, 1,4 tdi dan biraz daha iyi ama, öyle aham saham bir fark yok, oda 170-180 de bitiyor, yavas yavas hızlanıyor, ses deseniz focus 1,6 tdci da sesli calısıyor, umdugumdan daha cok yol sesi veriyor, kullandığım arac 2010 model, yaklasık 10 kez sehirlerarası yol yapmısımdır, full kök gaz kullandığım zamanlarda oldu, cok bi performans göremedim, söyle söyleyelim 1,6 dizel Volvo ya yetisemedim,
1,6 tdi i kullanmadım, kullanan arkadaslar 1,6 tdci ile kıyaslayabilirlermi?

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;41766
ben kullandım bunu focus TDCi üzerinde aham şaham bir makina değil otomatik vitesle kombine etmek istiyor bence

ileri geri fena sallıyor aracın içindekileri seri kullanırken.

aracı rodajladığımdan çok kullandım bu fonksiyonununu bence gayet zekice düşünülmüş ancak normal kullanıcının işine yarayacağını sanmıyorum, zira extradan aham şaham bir alıp başını yürüme gitme söz konusu olmuyor hal böyleyken tam gaz veren olmaz herlade sollarken

Alıntı yapılan: mustisahin;131000
katılıyorum, bende zaman zaman focus 1,6 dizel ile sehirlerarası yol yapıyorum, 1,4 tdi dan biraz daha iyi ama, öyle aham saham bir fark yok, oda 170-180 de bitiyor, yavas yavas hızlanıyor, ses deseniz focus 1,6 tdci da sesli calısıyor, umdugumdan daha cok yol sesi veriyor, kullandığım arac 2010 model, yaklasık 10 kez sehirlerarası yol yapmısımdır, full kök gaz kullandığım zamanlarda oldu, cok bi performans göremedim, söyle söyleyelim 1,6 dizel Volvo ya yetisemedim,

2 yorumuda şaşkınlıkla okuyorum. ya bizim satın aldığımız araç çok iyi çıktı( karpuz almıyoruz sonuçta hepsinde aynı motor var) yada sizlerin kullandığınız araçlar körelmiş. kırmızı ışıkta düzde 2. viteste bile hala zangır zangır patinaj çekiyor. 200km hıza ''bir çırpıda hiç kesilme hissetmeden nasıl kalkış yapıyorsa o şekilde 200ü net görüyor dahasını denemedim. araç 600 km de şu an 1000km yi geçelim daha net deneyeceğim ve motorunda daha net gideceğine eminim. 170 180 de bitmesi mümkün değil. bildiğim kadarıyla yetişemediğiniz 1.6 dizel volvo ile focusun motorları aynı. sürücü farkı olabilir.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,6 dizel volvonun performansı 1,6 tdci focustan daha düşüktür :)

muhtemelen 110 luk makine dğeil kullandığınız yada kalitesiz yakıt kullanılmış.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:)aracınız hayırlı ugurlu olsun, iyi günlerde kullanın, amac aracınızı karalamak filan degil, ben sehirlerarası daha 35 bin km de 2010 focus tdci i parka bırakıp, kendi özel 1,4 tdi ima biniyorum, ikisinide test etmis oluyorum, aralarında aham saham bir fark yok, yine söylüyorum. Tabi 1,6 motor farkı var, oda olacak tabi, iki gün önce bile 2. vites ile 1,6tdci ile patinaja bende düsürdüm, soforlük olayına gelirsek 1996 dan beri ehliyetim var, her bindigim arabanında sonunu görmüsümdür, 2,5 saatte Istanbul dan Ankaraya girmis birisiyim. Uzun yolda 150 km süratin üstünde Volvonun yol tutusuyla Focusunku aynı degil tabiki,
170-180 de bitiyor, 190-200 e yavas yavas hızlanıyor dedim, sizinki belki daha bakımlıdır:ok:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;131036
1,6 dizel volvonun performansı 1,6 tdci focustan daha düşüktür :)

muhtemelen 110 luk makine dğeil kullandığınız yada kalitesiz yakıt kullanılmış.

olabilir, 1,6 tdci Focus, 110 lukdan düsügü varsa dogrudur,
motor performansıda önemli tabi, yol tutus, güvenlik, ses izolasyonu vs vs bunların hepsi uzun süre yüksek sürati etkileyen seyler, Istanbul camlıca giselerde yapıstım pesine Volvo nun Dilovasına kadar pesindeydim, ama Focus sürekli öyle yüksek süratlerde Volvo gibi rahat gitmedigini düsünüyorum,
söyle örnek vereyim, bazı arabaya biniyorsunuz, o motor o arabaya fazla, güvenli sürat yapmıyor, risk alıyorsunuz, araba 180-200 de güven vermiyor,
bazı arabaya biniyorsunuz sabit 180-200 git korkutmuyor, güvende hissettiriyor, demek istedigim bunlar yol tutus, güvenlik, ses izolasyonu vs cok etkiliyor,

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
focusla volvo s40 ın şasesi motoru şanzımanı her bir haltı aynıdır.octi-jetta gbi düşünün. arada iç mekan malzeme kalitesi ses yalıtımı farkı vardr. 1,6 tdci focuslarla yokuş aşağı 230 km hız görebilirsniz o kadar uzun 5. vitesi mevcuttur.  yüksek sürattede çok rahat gider. sizin bindiğiniz araç şirket aracı falansa hırpalanmış veya bakımsız kalmıştır.

ayrıca dizel araçlarda çok basit bir detay ama genelde şirket araçlarında dikkat edilmez hava filtresinin durmu mazotun kalitesi performansı direkt olarak etkiler ki buda kullanıcıyı araç hakkında yanıltır.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: byztckr31;130078
5 günlük bir focus kullanıcısı olarak düşüncemi belirtmek isterim. focusu alırken yol sesi aldığını biliyorduk evet doğru yol sesi alıyor. fakat mıcırlı yolda yol sesi almayacak araç olduğuna inanmıyorum. düzgün yollarda yol sesi diye birşey yok.(camlar kapalı) motor rölantide ses bariz duyulur. fakat hız yükseldikçe ses azalıyor. tatanium modellerde bu az duyulan motor sesi Sony müzik sistemiyle fazlasıyla telafi edilmiş. vw grubnun TDı motorlarından oldukça sessiz ve sarsıntısız. Focusla BMW yi karşılaştırmak bence çok saçma. motora diyecek laf bulamıyorum arabayı zapdetmek zor. üstüne 1.6 motor bilmiyorum var mı piyasada bu motorun üstüne 1.6 atmosferik yada turbo dizel olduğunu sanmıyorum (Turbo benzinlileri kasdetmiyorum)

amacımız, o iyi bu kötü, karsılastırma yapmak degil, diger forumlardaki gibi tartısma ortamları yaratmak degil, herkes bildigini gördügünü söylüyor, AhmetH arkadas asagıdaki cümleyi kullandı, BMW 5,30d ile Focusu karsılastırmadı, kendisi 6 silindir oldugunu söylüyor zaten, aynı aracı 5,30d station wagon aracı Almanyadan akrabamız getirdi, hemde yanılmıyorsam 5 yasında idi, mükemmel bi aractı, icinde dizel oldugunu anlamak cok zor, yalıtım mükemmel, dizel demezsin, yolda akıyor sessiz sessiz, 400 km sehirlerarası yapmıstık,

Alıntı AhmetH 'şimdiye kadar duyduğum en güzel ses BMW 5.30d di kaç silindir bilmiyorum 6 silindir tahminim olay 2004 te oludu öyle ses duymadım ben yahu.'
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2010, 14:08:17 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mustafa bey o kadar para verip araba alınca o sessizlik ve teknolojide olmak zorunda :)

ne kadar ekmek o kadar köfte. sonuçta burada 40 bn liralık bir focustan bahsediyoruz.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet, herseyde oldugu gibi, ne kadar para o kadar konfor, rahatlık, güc(istersen), Volvoda 58 tl galiba, vardır bir fark :-):)

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;131038
:)aracınız hayırlı ugurlu olsun, iyi günlerde kullanın, amac aracınızı karalamak filan degil, ben sehirlerarası daha 35 bin km de 2010 focus tdci i parka bırakıp, kendi özel 1,4 tdi ima biniyorum, ikisinide test etmis oluyorum, aralarında aham saham bir fark yok, yine söylüyorum. Tabi 1,6 motor farkı var, oda olacak tabi, iki gün önce bile 2. vites ile 1,6tdci ile patinaja bende düsürdüm, soforlük olayına gelirsek 1996 dan beri ehliyetim var, her bindigim arabanında sonunu görmüsümdür, 2,5 saatte Istanbul dan Ankaraya girmis birisiyim. Uzun yolda 150 km süratin üstünde Volvonun yol tutusuyla Focusunku aynı degil tabiki,
170-180 de bitiyor, 190-200 e yavas yavas hızlanıyor dedim, sizinki belki daha bakımlıdır:ok:

hocam estağfurullah aracı karaladığınızı hiç düşünmedim zaten. sizin bindiğiniz focus şirket aracı ise 90 beygiirliktir. çünkü 110 ps TDCI sadece full donanım olan titanium ile alınabiliyor. collection trend ve comfortlarda 90 ps 1.6 TDCI var. sanırım yanlış anlaşılma bu noktada çünkü arac 200 km hıza hiç ama hiç çekişten düşmeden çıkabiliyor hani derler ya bir çırpıda diye. fazlasını daha denemedim. sizin söylediğiniz gibi 170 180 de kesilme kesinlikle olmuyor.

Çevrimdışı g.kasimoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;131000
ford motoruyla volvonun motoru aynıdır.sorun yakıt. bakım la alakalıdır

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,4 tdi 1,4 hdi nin üstünden atlar altdından parande çeker :D

iksiinin arasında ciddi güç farkı var :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1.4 TDCI Duratorq Fusion ile kuzenimin esiyle yola ciktik Avcilardan, Adapazarina gidecegiz, baslarda bi Skodaciklamalar kucumsemeler, one gecirip gecirip arkadan ziplata ziplata dalga geciyordum.