škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb 2.5 tdı yakıt verieri nedir

irfan25 · 23 · 30175

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;466398
etmeyin demeyin şöyle şeyler çok fena kanımda geziniyorsunuz bu laflarla. Türkiye'ye yeni superb vrs gelmeden ben yapıcam sonunda o olucak :)

Doğukan hocam valla diyon diyon hiç göremiyoz senin canavarı şöyle yollarda gene sabah aradı gözlerim sizi bulvarlarda baya boşluk doldurmaca oynadım bi babayiğitte takılmadı peşime :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;466398
etmeyin demeyin şöyle şeyler çok fena kanımda geziniyorsunuz bu laflarla. Türkiye'ye yeni superb vrs gelmeden ben yapıcam sonunda o olucak :)

Etimesgut doğuşta 2005 1.9 tdı 130hp manuel b5,5 passat var.Hatasız boyasız.Exlusive donanım.Babam sırf kmden dolayı bıraktı aracı.Yoksa aynısını ben yapacaktım.KM sorun değilse alınabilir.(222binde sadece:D) Aklınızda bulunsun sadece:D 38 yazmışlar 35-36ya alınabilir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi bu donem pek sabah derslere gitmez oldum. Pd130 efsane bir motordur ulkemizde daha cok ibizalarfa yuklenir. Motorun iciyle oynamadan 300hp ye kadar helal guc alinabilir ve duzgun bakim yapildiysa 200.000km bu motor icin hicbirsey degil. Bizim 1.4tdi larda pd dir aslinda 130 motorla %90 aynidir. Saglam motordur duzgun bakilirsa kilometrenin pek bir etkisi yoktur. Bizim musterilerden birinde cordoba var pd75 arac 350.000km de turbosu bile orjinal bakimdan baska hicbirsey yapilmadi arabaya tikir tikir isliyor makine.

Yarin obur gun elime bi 15.000₺ para gecerse benim arabayi satip bir pd130 makineye gecis hayalim var acikcasi. Buyuk turbo ve enjektorlerle 250+ hp leri dusunuyorum. Duz vites bir superbde gercekten eglenceli olur. Ama imkan meselesi bunlar tabi :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;466460
...Bizim 1.4tdi larda pd dir aslinda 130 motorla %90 aynidir...
Çap×strokları aynı zaten. Sadece 1.4' ler 3; 1.9' lar 4 silindirli. Tabii ki bloktan başka enjektör, yazılım, turbo, ...vb. farklılıklar da var.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466500
Çap×strokları aynı zaten. Sadece 1.4' ler 3; 1.9' lar 4 silindirli. Tabii ki bloktan başka enjektör, yazılım, turbo, ...vb. farklılıklar da var.

Kesinlikle abi, zaten 1422cc gibi ilginç bir hacme sahip:D 1.2 TDI'da 1.6 TDI'ın bir silindir eksik hali.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;466500

yanlış bilmiyorsam 1.9 pd motorun bir silindirini kes blok olarak aynılar. bir tek 1.4lerin saplamaları 1.9larınkinden birazcıkdaha kısa.o da iç basınç daha düşük olduğu içindir sanırım.

o yüzden benim arabanın motoruna çok inanıyorum. motorun içiyle oynamadan çok rahat 180hpleri alanlar var yurt dışında falan.

Çevrimdışı Skodasuperb57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklasık 6 aydır superb 2.5 triptonik edition 100 kullanıyorum yakıt tüketimi şehiriçi 8.5-9 lt şehir dışı ortalama 7 lt ama ben 5.7 lt reyı bile gördüm acıkcası :) ,

otom

• Ziyaretçi