škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.9 tdi superb nasildir

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba arkadaşım audi a6 sını sattı şimdi superb bakıyor maddi olaylardan dolayı sizce 200 binde bakımlı bi superb elegance alınırmı alırken kaput altında nerelere kesinlikle bakmalıdır 1.9tdi çekişi nasıldır chip atılabilirmi?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.9tdi pd130 motor pd motor efsanesinin Türkiyedeki en yaygın temsilcilerinden birisidir.

çok delikanlı motordur. basınca iyi uzar. stock 1.9 superble 240ları kadrdanda gözlerimle gördüğümü bilirim.
yakıtı fena değildir ortalamalardadır.
arabanın turbosuna ve enjektörlerine bakmak gerekir. kolay kolay bişey olmaz onlara :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.9TDI lar chip le deli güçlere kavuşuyor, ama 200bindeki bir araç için ne kadar güvenilir uygulanır bilemiyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakımlıysa turbo ve enjektorlere baktirilip alınır.. Amcam 400.000 km  sorunsuz bindi..

Çevrimdışı gurcell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.quattrogarage.com
PD130 olmez, ,tabiri caiz ise kopek gibi motordur. Pompasina ve enjektorlerine baktir. Turbosu otuyorsa yenisi 1000 lira civari.

Al , yazilim yap, yillarca keyifle bin...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otomatik almayın bence, o şanzıman o motoru öldürüyor..Performans beklentileri çöp oluyor.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Otomatik olmayacak zaten nedendir bilinmez ama sevmiyorum otomatik arabayi arkadaşımda sevmez otomatikler baştan eleme nedeni zaten

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer 105 lik 1.9 lardan ise chiple 150hp 350nm rahat alınıyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;458730
eğer 105 lik 1.9 lardan ise chiple 150hp 350nm rahat alınıyor

SuperbI ler de 1.9 Tdi 131 hp hep.!05 lik dizelleri Superb II de kullandılar ama o da Türkiye'ye gelmedi diye biliyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
130 luk ise daha iyi

o zaman 130 luk 1.9TDI lardan (aynı motorlu golf ü baz alarak söylüyorum) 175hp 400nm güç çıkarıyorlar. Tam bir şaka makinası olur o zmn. Ki bu  bahsettiğim Stage-1 sadece, eğer downpipe filtre ve cooler yapılırsa çok daha üst güçlere çıkılabilir.