škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süperb far ayarı

plodez · 12 · 14538

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2006 model süperb arabam var allahdan araba ile ilgili hiçbir işim yolunda gitmiyor durduk yerde biryerleri bozuluyor 3 gün önce far ayarı bozuldu araba farı aşağı yukarı yapmıyor arıza lambası yanıyor dün de cam motoru bozuldu hadi cam motoru pek önemli değil de far ayarını nasıl düzeltebilirim direk aşağıyı ışıtıyor aşağı yukarı yapmıyor otomatik ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sigortalara baktın mı? Sigorta sağlamsa sensörüne veya motoruna bakmak lazım, fiş çıkma durumu da takip edilmeli

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sigortalar sağlam sanmıyorum motorlar sağlamdır da bunun sensörü aracın tam olarak neresinde bilginiz varmı ona bakayım ben.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: plodez;374028
sigortalar sağlam sanmıyorum motorlar sağlamdır da bunun sensörü aracın tam olarak neresinde bilginiz varmı ona bakayım ben.

Sensörler akslarda diye biliyorum

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İbrahim kardeşim, dertlenme o kadar, sadece ufak tefek birkaç problem üstüste gelmiş... Ufak bir operasyon ve küçük maliyetlerle hepsi düzelir...

Superb kullanmadım hiç, bu yüzden sorularına yanıt veremeyeceğim, sadece moral olsun diye yazayım dedim:)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superb ll lerde farı autoya aldığınızda sabit; normal far konumuna getirdiğinizde farlar virajda hareket ediyor. superb l de de aynı şekilde ise arabayı çalıştırıp her iki konumda da deneyin. hala sabit duruyorsa elektrikte bir problem olabilir.

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;374035
İbrahim kardeşim, dertlenme o kadar, sadece ufak tefek birkaç problem üstüste gelmiş... Ufak bir operasyon ve küçük maliyetlerle hepsi düzelir...

Superb kullanmadım hiç, bu yüzden sorularına yanıt veremeyeceğim, sadece moral olsun diye yazayım dedim:)

hocam teşekkür ederim de 550tl farın o sensörüne istiyorlar :) 750tl de sağ cam motoruna 1300tl tutuyor aracımdan çok memnunum ama arada böyle şerefsizlik etmese iyi olacak :) yakıt hız konfor her konuda memnunum

Alıntı yapılan: YEKE;374088
superb ll lerde farı autoya aldığınızda sabit; normal far konumuna getirdiğinizde farlar virajda hareket ediyor. superb l de de aynı şekilde ise arabayı çalıştırıp her iki konumda da deneyin. hala sabit duruyorsa elektrikte bir problem olabilir.

hocam süperb 1lerde otomatik far yanmıyor sen manuel yakıyorsun far sabit duruyor aşağı yukarı yapmıyor

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;374088

Nasıl yani farlar auto bölümündeyken viraj asist çalışmıyor mu ?

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
farlarda auto bölümü yok parklar ve farları açma var birde söndürme arka bagajda bir yerde sensörü varmış o sensör sayesinde aşağı yukarı ayarlıyor kendisini yolun durumuna göre

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Powolper;374530
Nasıl yani farlar auto bölümündeyken viraj asist çalışmıyor mu ?

superb ll lerde bu şekilde. autoda denedim. hareket olmadı. manuel fara getirince çalıştırdığınızda farlar viraj assist ayarını yapıyor.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2012, 02:44:35 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sanmıyorum çünkü aracı kullanırken AUTO modunda kullanıyorum gayet iyi şekilde çalışıyor AFS.

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı lussomachine

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arka bagajın altındaki sensörler yükseklik ayarını otomatik yapıyor. ama farların pozisyonu için farın üstünde 2 yada 3 noktada tornavida kullanarak pozisyon ayarı yapılıyor.