škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.9tdi süperb turbo devreden çıkıyor yardım edermisiniz

plodez · 28 · 24718

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba 2006 model 1.9tdi süperb var araba bazen giderken turboyu devre dışı bırakıyor istop edip çalıştırdığımda geri devreye giriyor turbo neden olabilir arabayı kışa girmeden önce aldım 1-2 aydır böyle yapıyor canımı sıkıyor bu durumda sivastayım kar kış çok ilçede olduğumdan merkeze gidip ustaya gösteremiyorum yollar kapalı yardımcı olurmusunuz buradan neden yapar nasıl düzeltiriz bu durumu ?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl Devre Dışı Oluyor Turbo Elektronik Bişeymi Devreden Çıksın. Araba Çalıştıgı Andan İtibaren Turboda Çalışır

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam gaza fazla basınca ve yokuş cıkarken oluyor genelde yalan söylemiyorum ya dövecekmiş gibi cevap verdin.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok Yanlış Anladınız Yazı Tarzım Biraz Öyle Gösteriyor Kusura Bakmayın :) Devreden Çıkma Diyince Elektronik Bir Parça Değil Sonuçta.

Ötme Yapıyormu Turbo ?

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok ötme yapmıyor ama turbo devreden cıkıyor arabada gaza basınca ağır ağır hızlanıyor.

istop edip çalıştırınca geri çalışıyor ama gaza fazla basınca ve yokuşla karşılaşınca devreden çıkıyor.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki Hızlanmıyor Ama Çalışma Sesinde Bir Sıkıntı Varmı , Devirlerdeki Sesi Normalmi ? Yoksa Dönmüyormu ?

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
devir sesi normal hiç bir sıkıntı yok sadece turbo devreden çıkıyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
"Belli bir devre geldiğinde turbo motora yaptığı desteği kesiyorsa, hortumlarda bir yırtık var ve o devirdeki basınçta iyice açılıp sıkıştırıp motora sevk edeceği havayı oradan kaçırıyor."

Şeklinde bir mizansen geldi aklıma.:hmm::blm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;321287
"Belli bir devre geldiğinde turbo motora yaptığı desteği kesiyorsa, hortumlarda bir yırtık var ve o devirdeki basınçta iyice açılıp sıkıştırıp motora sevk edeceği havayı oradan kaçırıyor."

Şeklinde bir mizansen geldi aklıma.:hmm::blm:

Aynen :)

Kuvvetle muhtemel hortumunuz patlak, Turbo öyle aç kapa yapınca pek düzelecek parça değildir. Basınç artınca güç kaybı başlıyordur kaçak yerden, tekrar çalıştırdığınızda düzeldi diye sanmanız bundan. Ha ama başka bir durumda olabilir, sorunu görmeden fikir yürütme bunlar sadece.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sensörlerle ilgili bir sorun varsa limp moda giriyor da olabilir. İhtimal hani...

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hava kaçıyorsa modifiyeli dolmuş gibi ses çıkarır "fuuuuuuuuuuuuuuvj" diye. ses yok diyosunuz ama. palde de sıkıntı olabilir. ayrıca siz düzeltemezsiniz öyle ise de(turbo sorunlu ise).

Çevrimdışı selimler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı Sorun Bendede vardı Bende 1.9 Passat vardı yokuş yukarı genellikle 3. viteste yada ona denk geliyordu ani hızlanmalarda overboost denen olay oluyor turbo basınca fazla olunca egr valfi fazla basın gitmesin diye kapağı açmıyor kontok kapatıp açınca düzeliyordu. o şekilde sattım servis turbo iç takımı değişmesi gerektiğini söyledi 600-800 arası masrafı vardı yaptırmadım.

Çevrimdışı turbo27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
değişken geometrılı turbo oldugu ıcın bıcaklar sıkısma yapmıstır,kurum temızlıgı ıle gıderılebılır,ılerı derecede ise yenı bıcak takımı takılıp sorun cözülür..

Çevrimdışı plodez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
turbo valfindenmiş valfi değiştirdik araç eski haline geldi at gibi oldu

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kolay kolay bozulmayan bir parça aslında bende önceden 2007 modeli vardı hiç sıkıntı yaşamadım ama iyi bir ustaya göstermek lazım