škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Orijinal Ön Cam Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Camın kirilmamasi mucize olur zaten.

Arabayi alıp uzun yolda kullandigim ilk gün geldi bu tas ve daha ilk günden camim kırıldı.  Alismam cok uzun sürdü ve tam alistim dedim geçen bi baktim catlak büyümüş.

Npalim alisiyoruz, Allah daha buyuklerinden korusun. Ben kaskomu bir an önce yaptirayim da sinra da şu camı halledeyim.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;611771
Camın kirilmamasi mucize olur zaten.

Arabayi alıp uzun yolda kullandigim ilk gün geldi bu tas ve daha ilk günden camim kırıldı.  Alismam cok uzun sürdü ve tam alistim dedim geçen bi baktim catlak büyümüş.

Npalim alisiyoruz, Allah daha buyuklerinden korusun. Ben kaskomu bir an önce yaptirayim da sinra da şu camı halledeyim.

Benim de dün park halindeki aracıma sürtmüşler. Ne yapalım? Ülkemiz için olağan şeyler bunlar. Alıştım artık.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;611777
Benim de dün park halindeki aracıma sürtmüşler. Ne yapalım? Ülkemiz için olağan şeyler bunlar. Alıştım artık.

Geçmiş olsun.  Valla ne kadar bakim da yapsak ne kadar korusak da arabamizi bu bizim ulkemizde sorunsuz bir sekilde muhafaza etmek imkansız.
 Isterdik ki bizim de yollarimiz caddelerimiz genis olsun, evlerimizin altinda garajimiz olsun, insanlarimiz birbirine daha saygili olsun... maleseff biz bunlara cok uzaagiz.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef benimde dün akşam itibari ile ön camıma tırdan seken bir taş carptı..
Benimde kaskom yok.
Cam'ın çatlağının ilerlemesi icin bir ilaç sıkıyorlarmıs, gittim sordum 100 Lira dedi..

jpg upload

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;611065
Kaskodan cam degisiminde hasar kaydi olarak tramere isleniyor mu? Yerli camlara kalitesiz diyemem ama sırf orijinalligi bozulnasin diye demistim ama cok pahali olacaksa yerli cam taktiririm olmadi. Ya da araca kasko yaptirsam kaskodan hemen degistirebilir miyim?

Merhaba! 9 gün geç cavapladığım için özür dilerim. Sigortacımın yalancısıyım, dediğine göre hasar kaydı işlenmiyormuş. kadir arkadaşın dediği gibi bazı şirketler orijinal cam değişimini fark ödemeye gerek kalmadan kabul ediyor. Örneğin benim sigortam(allianz) kabul etmekte. Camınızda sensör varsa orijinal camda ısrar etmenizi öneririm :ok:

[MENTION=12541]SKODAFABİA2[/MENTION]

Buraya da bir göz atmanızı öneririm > http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36223&highlight=%C5%9Fi%C5%9Fecam

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2875]özkan82[/MENTION] camı çizdirmeniz lazım, kendi yaptığınız kimyasallar işe yaramıyor diye duydum bir kaç arkadaşımdan. En sağlıklısı çatlağın etrafına dairesel bir kesik atıp yürümeyi engellemek.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elmas ile cizdirmenin bi işe yaramadığını okudum diğer oto forumlarında, hatta bazısı daha da beter olduğunu yazmıs. Pazartesi oto camcıya gidip detaylı bi görüşme yapıyım.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;611866
Elmas ile cizdirmenin bi işe yaramadığını okudum diğer oto forumlarında, hatta bazısı daha da beter olduğunu yazmıs. Pazartesi oto camcıya gidip detaylı bi görüşme yapıyım.

O internetteki ürünleri ben aldım camım ilk çatlayınca ama hiçbir işe yaramadı. Camcıların kullandığı yöntemde buna benziyo yani sıvı olarak reçina koyup vakumlama kurutma yapıyorlar ama bilmiyorum ne kadar işe yarar.

Çatlak varsa mutlaka bir şekilde büyümeye başlıyor( sıcak-soğuk) ve çatlak büyüyor. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;611843
Merhaba! 9 gün geç cavapladığım için özür dilerim. Sigortacımın yalancısıyım, dediğine göre hasar kaydı işlenmiyormuş. kadir arkadaşın dediği gibi bazı şirketler orijinal cam değişimini fark ödemeye gerek kalmadan kabul ediyor. Örneğin benim sigortam(allianz) kabul etmekte. Camınızda sensör varsa orijinal camda ısrar etmenizi öneririm :ok:

Buraya da bir göz atmanızı öneririm > http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36223&highlight=%C5%9Fi%C5%9Fecam

Cevap için teşekkürler.

Verdiğiniz linkten takip ettim aynı sorunu siz de yaşamışsınız ve de halletmişsiniz ilerleyen zamanlarda.

Ben poliçeye '' Cam Klozunu'' cam değişiminden sonra ücret ödemeyecek şekilde koydurtmaya çalışayım.  

Yetkili servisten değişim istiyorum, orijinal cam ile ama geçen yetkili servisi aradığımda hasar kaydı aracınıza yansır dedi ve bu benim biraz kafamı karıştırdı.

1 Nisan ile sigorta primlerinde düşüş olacağı haberlerinden söz ediliyor, 5-6 gün daha bekleyip kaskomu o zaman yaptırmayı düşünüyorum.

Yaz aylarında da cam değişimi olur inşallah. Şu an Erzurum' un ücra köşelerindeyim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Orijinal camınızda yağmur sensörü varsa, yeni cam monte edilir edilmez yani servisten ayrılmadan önce, yeni camdaki sensörün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi unutmayın! Ki, sensör çalışmadığı takdirde sıcağı sıcağına kusurun giderilmesini talep edebilesiniz. Cama fısfıslı şişeden 3-4 defa su püskürterek veya elinizle su serpiştirerek bunu yapabilirsiniz. Tabii ki yağmur sensörü devrede olmalı :ok:

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 fabia 3 yazın Erzurum Skoda  Yılmazyılmazlar servisinde işçilik dahil 700 tl ye değiştirdim kaskodan kasko bozulmadan değiştiler

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;611920
Aracım 2015 fabia 3 yazın Erzurum Skoda  Yılmazyılmazlar servisinde işçilik dahil 700 tl ye değiştirdim kaskodan kasko bozulmadan değiştiler

İşçilikleri nasıl? Erzurumlu esnafa güvenmiyorum ama belki istisnalar çıkabilir. Siz memnun kaldınız mı?

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;612021
İşçilikleri nasıl? Erzurumlu esnafa güvenmiyorum ama belki istisnalar çıkabilir. Siz memnun kaldınız mı?

kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hiç memnun kalmadım. Arabayı da oradan almıştım ve hiç memnun kalmadım sahtekarlar. Cam için de vaktim yoktu bana yakın diye gittim. Ürün de sıkıntı yok ama ilgi alaka sıfır. O yüzden 15000 bakımı için Trabzona gittim çok ama çok memnun kaldım. Erzurumu hiç bir açıdan tavsiye etmem.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;612023
kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hiç memnun kalmadım. Arabayı da oradan almıştım ve hiç memnun kalmadım sahtekarlar. Cam için de vaktim yoktu bana yakın diye gittim. Ürün de sıkıntı yok ama ilgi alaka sıfır. O yüzden 15000 bakımı için Trabzona gittim çok ama çok memnun kaldım. Erzurumu hiç bir açıdan tavsiye etmem.

Evett hocam tammm beklediğim cevap!

Erzurum esnafı; hiç sasirmadim. Allah düşürmesin hocam bunlarin eline, çok kazık yedim...

Istanbul'da oturyorum ama Erzurum'da ogretmenim. Arabanin bi kac sorunu oldu sanayiye götürdüm bi kac kez ve hepsinde kandırıldım, kaziklandim.

Çok acil bir sey olursa yetkili servisle alakali bende hiç dusunmeden Trabzon'u tercih ederdim aynen.