škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cep telefonlarına da indirim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ekonomiyi canlandırmak için yapılan KDV indirimine yeni mallar da eklendi.

Ekonomiyi canlandırma amacıyla satışlarında KDV indirimi uygulanacak malların kapsamı genişletildi. KDV’si indirilen mallar arasında telefon cihazları da var.
Bakanlar Kurulu’nun Bazı Mallara Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararı, yarından yürürlükte olmak üzere, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 KDV’Sİ İNEN MALLAR
Karar uyarınca, bugünkü kararnamede yer alan malların teslimlerinde, yüzde 18 yerine, 30 Haziran’a kadar yüzde 8 KDV uygulanacak. Yüzde 8 KDV uygulanacak mallar arasında, kara taşıtlarına monte edilmek üzere imal edilmiş vinçler, forkliftler; kaldırma ve elleşleme tertibatı olan diğer yük arabaları, kesintisiz ve stabilize güç kaynakları, telekomünikasyon cihazları, otomatik bilgi işlem makinaları ve bunların birimleri için kullanılanlar, metallere rezistans kaynağı yapmaya mahsus makina ve cihazlar, metallere ark kaynağı yapmaya mahsus makina ve cihazlar, telefon cihazları, ses, görüntü veya diğer bilgileri almaya, çevirmeye ve vermeye veya yeniden oluşturmaya mahsus makinalar, ses veya görüntü dışındaki fenomenleri tekrar vermeye mahsus olan lazer okuma sistemleri için diskler, elektronik entegre devreleri, bobin telleri, elektrik iletkenleri bulunuyor.
Yüksekliği ayarlanabilen oturmaya mahsus döner koltuk ve sandalyeler, dişçilik veya berber koltukları veya benzeri koltuklar, Hint kamışı veya bambudan olan mobilyalar ve diğer maddelerden mobilyaların KDV’si de yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldü.
 A.A

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
cep telefonunun fiyatını indirmeseler bile alan yinede alıyor.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: seyyah;5740
...forkliftler; kaldırma ve elleşleme tertibatı olan...A.A
Tövbe tövbe.:kiki:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;5750
Hocam ben kopyala yapıştır yaptım. Aklıma geldi ama +7 olduğu için silmedim. Nasıl olsa daha küçük yaşta üyemiz yok.:kiki:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: seyyah;5751
Hocam ben kopyala yapıştır yaptım. Aklıma geldi ama +7 olduğu için silmedim. Nasıl olsa daha küçük yaşta üyemiz yok.:kiki:
Onu zaten sana demedim.
Belli ki resmî bir açıklama ama yazan arkadaş hiç düşünmemiş.;)

Çevrimdışı s_t67

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
düşünmüş düşünmüşte kim bilir aynı anda ne düşünmüş.düşünceler birbirine karışmış.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;5750

şimdi şantiyede ki forklift kaldırıyo-indiriyo... ama elleşmiyo... elleşmesi için büyümesimi lazım... veya elleşsin diye bizim ne yapmamız lazım...:kiki::lol::lol::lol:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;5743
cep telefonunun fiyatını indirmeseler bile alan yinede alıyor.

alan yine alıyorda 1000tl lik bi cihazda 100 tl yakın para cebinde kalacak. :ok:

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: Real81;5793
alan yine alıyorda 1000tl lik bi cihazda 100 tl yakın para cebinde kalacak. :ok:
almaya teşvik oldugu için öyle yazdım tabiki azda olsa çokta olsa indirim indirimdir.faydalanmak gerekli.benim söylemek istedigim çogunluk pahalıda olsa almaya devam ediyor.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İphone alacaklara duyrulur :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI