škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Seramik kaplama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yeni araçlar için boya koruma,seramik kaplama,hybrid koruma v.s. olmak üzere çok şey duydum.Bu konuda forumdaki arkadaşlarımız gerçekten yakından takip eden bilgi sahibi kişiler.Örneğin koltuk koruma yaptırmak istiyorum ama ailemizin küçük üyesi için zararlı kimyasal içerikler barındırıyor mu?Haftaiçi araba genelde yatıyor kuş pisliği,toz,ağaç yapraklarından korunmak için hangi tür işlem faydalı olacaktır?Gerçekten kararsız kaldığım konular ve biz yeni araç alacak kişiler için tavsiyeleriniz çok yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;577026
Sen artık "sensei" olmuşsun abi; ama becerebilen var beceremeyen var:D

Sıfır arabaya yapmak için ek bir özelliğe gerek yok bence  :) Sürüp siliyorsun, özenmek, küçük alanda çalışmak yeterli.

Çoğu ürünün içeriğini biliyorum, zira bu arabaya kullanılan kaplamaları ben üniversitede projelerimde kullanıyorum (su iticilik özelliği açısından), hatta makalelerim bile var. Bir kısmının (yabancı markalar da olmak üzere) ürün geliştirme aşamalarında bulundum.

Gtechniq, Nanolex, Gyeon gibi markaların ürünleri denenebilir. Ama gidip de bu işin uzmanı olmayan, para tuzağı yerlerden uzak durun. Adamlar ürünü solventle sulandırır falan filan...

Aracınıza uygulanan 2. bir vernik tabakası olarak düşünün  ;) Ham maddesi de camın ham maddesi olan silika genelde  ;) Aklıma yatmayan bir işi arabama sokmam, yine de tercih sahibine aittir. Olmasa da olur bunlar ama benim gibi detailing işine gönül vermiş biri bu tip yenilikleri denemeye her an heves içinde oluyor :ok:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;577031
Sıfır arabaya yapmak için ek bir özelliğe gerek yok bence :) Sürüp siliyorsun, özenmek, küçük alanda çalışmak yeterli.

Çoğu ürünün içeriğini biliyorum, zira bu arabaya kullanılan kaplamaları ben üniversitede projelerimde kullanıyorum (su iticilik özelliği açısından), hatta makalelerim bile var. Bir kısmının (yabancı markalar da olmak üzere) ürün geliştirme aşamalarında bulundum.

Gtechniq, Nanolex, Gyeon gibi markaların ürünleri denenebilir. Ama gidip de bu işin uzmanı olmayan, para tuzağı yerlerden uzak durun. Adamlar ürünü solventle sulandırır falan filan...

Aracınıza uygulanan 2. bir vernik tabakası olarak düşünün ;) Ham maddesi de camın ham maddesi olan silika genelde ;) Aklıma yatmayan bir işi arabama sokmam, yine de tercih sahibine aittir. Olmasa da olur bunlar ama benim gibi detailing işine gönül vermiş biri bu tip yenilikleri denemeye her an heves içinde oluyor :ok:

Abi ben beceriksizliğin dip noktasıyım:++: Ama benim bu işleri kime yaptırdığımı biliyorsun zaten:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı sadikoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz, işinin ehli, kaliteli malzeme kullanan biri var mı? Ben de yaptırmayı düşünüyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: sadikoz;577139
İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz, işinin ehli, kaliteli malzeme kullanan biri var mı? Ben de yaptırmayı düşünüyor.

EMG Detailing ve Heroic Detailing gözüm kapalı tavsiye ederim.

Çevrimdışı sadikoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fiyatları ne kadardır? Tanıdık indirimi falan yaparlar mı? Arabayı yeni aldım.Varı yoğu yatırdık. Elde avuçta birşey kalmadı.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sadikoz;577210
fiyatları ne kadardır? Tanıdık indirimi falan yaparlar mı? Arabayı yeni aldım.Varı yoğu yatırdık. Elde avuçta birşey kalmadı.

Kardeş forumumuz detailturkey.net forum sponsorlarıdır bu firmalar; oradan iletişime geçin ve fiyat sorun derim. Aracı görmeden fiyat verirler mi emin değilim tabii.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı erayturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, ben superb III 1.6 TDI Prestige aracıma Gyeon seramik kaplama yaptırdım, fakat herhangi bir ücret ödemediğim için yaptırdım. :)
İşin özü şu, tabiki faydalı ama gerçekten iyi yapılırsa faydalı. Ayrıca max. faydayı ilk 6 ay alırsınız, sonrası malum. Yılda bir mutlaka yenilenmeli diye düşünüyorum.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;576896
S.a.haziran ortasında aracıma kavuşacagim.;)seramik kaplama sizce para tuzagimi?gereklimidir?onun yerine kaput koruma işimizi görür mü?

Bir önceki aracıma yaptırmadım, fakat bu aracıma yaptırmaya niyetlendim, araştırdım ve seramik kaplama yaptırmaya karar verdim :). Tabi markasına/tipine göre dayanım süresi vs değişiyor. İyi yapılması, işin ehli tarafından yapılması çok önemli. Yaptırdıktan sonra yine fırça vs ile dikkatsiz yıkamalarda çizilme durumu olacaktır ama yaptırdıktan sonra temel bazı hususlara dikkat edilirse 2 seneden fazla koruma elde edilebiliyor (Zaten bir takım markalar 2 sene vs garanti de veriyor). Kaput filmi ise, Ender'in de ifade ettiği gibi daha çok fiziksel etmenlere karşı koruma sağlıyor (o da tabi bir noktaya kadar). Kaput filmi üzerine seramik kaplama da uygulanabiliyormuş bu arada :)

Alıntı yapılan: sadikoz;577210

İnternet üzerinden sağlıklı fiyat alamayabilirsin. Önerim birebir gidip tanışmak, görüşmek, çalışma ortamını gözlemlemen ve detaylı bilgi alman. Ama gördüğüm kadarı ile kalitesi ve işçiliğine göre 500/600 den 2000 TL'lere kadar değişen fiyatlar var.