škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

garanti uzatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lacivert1112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 6 ay sonra 2 yıllık garanti sürem bitiyor.DSG şanzıman olduğu için endişelerim var garanti süresini uzatma gibi bir durum var mı? Teşekkürler.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç değmez, bu saatten sonra yapacağınız garanti uzatımları size maliyetli olacaktır ki ayrıca aracınızı sürekli yetkili serviste bakımlara sokarsanız aracınızın iyi niyet garantisi devam eder ve dsg arızalarında ya ücretsiz ya da çok cüzi rakamları değişimleri yaptırabilirsiniz. Açıkçası sırf dgs için de zaten garanti uzatımı bana mantıklı gelmiyor bu yüzden.

Çevrimdışı lacivert1112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;624234
Hiç değmez, bu saatten sonra yapacağınız garanti uzatımları size maliyetli olacaktır ki ayrıca aracınızı sürekli yetkili serviste bakımlara sokarsanız aracınızın iyi niyet garantisi devam eder ve dsg arızalarında ya ücretsiz ya da çok cüzi rakamları değişimleri yaptırabilirsiniz. Açıkçası sırf dgs için de zaten garanti uzatımı bana mantıklı gelmiyor bu yüzden.
teşekkür ederim.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence telefonla bir fiyat teklifi alın ne kadar isteyecekler, ona göre değerlendirin. sonucu yazarsanız değerlendirelim.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben büyükçekmece deki skoda bayisinden fiyat aldım. 2015 model superb için Yıllık 1000 küsür lira dediler.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
o halde baştan yapmak ile sonradan garanti uzatmak arasında fark yok mu ?
illa fark olmalı ?

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14988]comondx[/MENTION] fark var. Kilometre ye göre değişiyor. Birde 1 yılda çok fark gozukmese de 2 yılda fark oluyor. Benim aracım 2016 ve km 12000 de 1 yıllık 800 istiyor, 2 yıllık 1800 istiyorlar. Disarisa bakım yaptirmadiysan tabii.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben aracı alırken 2 yıl uzattırdım. 2 yıl için 1750 tl ödedim. boşa mı yani bu ? :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;624274
ben aracı alırken 2 yıl uzattırdım. 2 yıl için 1750 tl ödedim. boşa mı yani bu ? :)

Bu servislerin bir kandırmacası. İnsanlar ilk anda kanıyorlar.

Siz bu işlemi satın alırken yaptığınız için ₺ 1,750 ödemişsiniz. Bu işlemi 2 yıl sonunda yapsaydınız ₺ 2,078 ödeyecektiniz. Aradaki fark ₺ 328. Bunu iki yıl sonra yapsaydınız, ve ₺ 1,750 paranızı bankada gecelik faize (%13 faiz baz alınmıştır. Gecelik faizde stopaj oranı %15'dir) koysaydınız faiz geliriniz iki yıl için ₺ 432.75 olacaktı :D

Burada aracınızı 2 yıldan sonra satarsanız hem faizden zararınız var, hem de ilk yatırım maliyetinden. Çünkü ben garanti uzatması olduğu için piyasa değerinden pahalı satılan araç görmedim. 2 yıldan sonra hemen satarsanız zararınız ₺ 1,750+₺ 432.75= ₺ 2,182.75 olacak. Kısacası 4 yıl aracınızı satmayın :D

Güncel garanti uzatma fiyatlarına aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.vdf.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2017, 17:33:04 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lacivert1112;624230
Arkadaşlar 6 ay sonra 2 yıllık garanti sürem bitiyor.DSG şanzıman olduğu için endişelerim var garanti süresini uzatma gibi bir durum var mı? Teşekkürler.

Hatalı mesaj oldu..
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2017, 19:41:54 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet, bu listeyi paylaşmıyorlar. bilgi vermiyorlar. sorduğumda çok çok fazla ödeme çıkar, telefonla bilgi alınabiliyor ve aracın km durumuna göre fiyat geliyor deyip, en başta yapmak en doğrusu diye ikna ediyorlar. şunu görsem zaten yaptırmazdım.

yalnız şöyle bir durum var. şu anda iptal edip paramı tamamını geri alabiliyorum. sonra tekrar yaptırılabilir. ancak uğraşmak gerek işte.

yani  2 yıldan önce satarsam da paramı alabiliyor olmam güzel.