škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor ışığı yandı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dün akşam saatlerinde birden motor ışığı yandı,sarı olan,sabah çalıştırdım yine yanıyordu,1 km gidip stop edip tekrar çalıştırdım bu sefer söndü,egzoz gazı sistemi arızası diyor ,şu an söndü acaba neden olduki canım sıkıldı 6 aylık araçta olana bak....

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg takılı ise emisyon hatası ortaya çıkabiliyor. Gerçi aracınız 6 aylık ise lpg yoktur sanırım.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2013, 10:39:29 Gönderen: palandoken »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Eksozdaki lambda sensörü yakıt/hava ölçümünde hata göstermiştir. Yakıtla ilgili olabilir. Ya da çok kısa mesafe kullanımdan dolayı (TDI ise) kurum oluşmuş olabilir, o da eksozda lambda oranını etkilemiştir.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla araçım dizel,sadece 2 istasyondan ve sadece shell gtl alıyorum,yakıt kötü olsa çekişte ve çalışmada sıkıntı olur ayrıca daha yeni 10 bin km oldu ve bu yolun 8bin km si ankara istanbul git gel yüksek devirde oldu,dolayısıyla kurum olayınıda sanmıyorum..

sabah direk servise gidicektim,kızımı bıraktım tekrar çalıştırdım ışık sönmüştü ,keşke sönmeseydi arızanın ne olduğunu yakalardık hiç değilse...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: guvenxoca;432411
valla araçım dizel,sadece 2 istasyondan ve sadece shell gtl alıyorum,yakıt kötü olsa çekişte ve çalışmada sıkıntı olur ayrıca daha yeni 10 bin km oldu ve bu yolun 8bin km si ankara istanbul git gel yüksek devirde oldu,dolayısıyla kurum olayınıda sanmıyorum..

sabah direk servise gidicektim,kızımı bıraktım tekrar çalıştırdım ışık sönmüştü ,keşke sönmeseydi arızanın ne olduğunu yakalardık hiç değilse...

Silinmesi önemli değil, ecu'da hala yazıyordur ne olduğu, baktırabilirsiniz.

GTL'nin yapısı biraz garklı galiba, o mu dokundu acaba? Hazımsızlık mı yaptı :D

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;432411

Ariza kodunu kayit etmistir ecu... gorurler yine de serviste...

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şuan yanmıyorsa sıkıntı yok..sensör fiziki koşullardan dolayı anlık olarak ters şeyler okuyor...ben koltuğu sert bir şekilde geri çektim bir kez..yağ lambası yandı.. kontak aç kapa düzeldi...sarsıntı bile sensörün okuduğu değerleri değiştirebiliyor..her araçta yaşanan ufak şeyler..dert etmeyin bence..düzelir kendiliğinden..bir iki hafta gidin böyle..düzelmezse garantiye...

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Işık kendiliğinden söndüyse devam eden bir problem değildir. Sensörler ölçüm yaparken bazen anlık hatalar belirleyebiliyor.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracı aldığımdan beri hep iyidir,temizdir diye gtl kullandım,biraz normal vpower a dönüp öyle bakıcam,belki ondandır..

Çevrimdışı alprngrbz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.geektr.com/forum
Eğer arabayı vurdurma gibi bişey yaptıysanız zincir gevşemiş olabilir.Aynı sorun bendede oldu sensör arızasıydı sadece ama skoda servisleri işi yokuşa sürmeye çok meraklı gidin güzelce konuşun hallederler fazla bi işi yok.motor sesinde değişme algıladınızmı ?