škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb II DRL Çeşitleri Nedir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Uzun süredir skodaturkey üyesiyim. Yakın zamanda 2010 Model superb aldık. Arabada opsiyon olarak deri koltuk var.

Bir konu kafama takıldı. Yardımlarınızı almak istedim. Şimdi 2010 modellerde sis farının yanında gündüz yanan bir DRL mevcut değil. 2011 lerde bunlara ek bir ampul koyarak DRL yide aktif etti skoda ama 2010 Larda DRL nasıl çalışıyor?

Mesela ben MFA dan Day Time Running Lihts i tick lediğimde xenonlar yanmaya başlıyor. (DRL olarak) Xenon a ek olarak arka stoplarda audi lerdeki gibi devreye giriyor ama içeriden herhangi bir düğme ışığı yanmıyor. Xenon ömründen yediği için DRL yi kapattım.

Vag com la aracı biraz kurcaladım. Hani DRL pozisyon ışıklarını Bi-Xenon dan alıp Uzun farlara, parklara veya sislere verebilirmiyim diye ama öyle bir bit göremedim. (B6 Passatlarda gündüz farı pozisyonunu değiştirebiliyorsunuz)

Hal böyle olunca naçizhane fikirlerinize danışmak istedim. Nasıl yaparız nasıl üstesinden geliriz? 2010 Model superbi olan varsa aramızda sizde durum nasıl? Beni aydınlatırsanız çok makbule geçer. Çözüm bulamazsam Sis farlarını DRL li olanlarla değiştirmeyi düşünüyorum.

Saygılarımla
Ziya Koçak

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Önden çekilmiş bir foto alabilir miyiz? Farların kolay ve net göründüğü... ;)

Bir ara makyajdan önce Roomster'da işler şöyle idi:

Sis farı yanında gündüz farı yoktu, ama mercekli ana far düşük akımda zayıfça yanarak DRL olarak iş görüyordu farlar kapalı bile olsa, benzer durum var muhtemelen...

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İrfan Abicim;

Araçta Bi-Xenon var. Kısa huzmeli farın kısık yanması imkansız gibi bişey. Araç şuanda burada değil ama önceden çektiğim bi kaç fotoğraf var onları ekliyorum şimdi..

Bunlar yeterli olur sanırım :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sis farlarını DRL li olanlarla değiştirmek en güzeli bence

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;430692
Sis farlarını DRL li olanlarla değiştirmek en güzeli bence

Aynen o daha güzel abi ama aldığım DRL li sis farına girecek olan soketle bendeki soket bir değildir muhakkak. Zannediyorumki BCM den uygun pinleri bulup kablo tesisatı ile DLR li sis farını takacagiz sonra vag ile kodlayacagiz. Böyle bir cesaretim var ama dokuman yok maalesef :( bende kolaya kaçıp Vag ile DRL lerin pozisyon ları değiştireyim dedim. 2010 model superb i olan birinin bilgisine ihtiyacım var. DRL var mı yoksa yokmu. :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;430698
İstranbul'da olsan iş daha kolaydı  :)

Aynen abi. Bunun bi çaresine bakacağım muhakkak. :)

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;430711
2010 superb aracımda gündüz farı mevcut

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Gündüz farı sislerdemi? Bi resim paylaşabilirmisiniz lütfen? Çok yardımcı olacaksınız bana. Far yıkamayida içeren bir resim olursa aliyulala olur.

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Resimleri inceledim. Aracınız 2010 Model zannedersem ama 2010 Son parti gelen araçlardan. Hem far yikama kapağı krom kaplama (bizimkisi gövde rengi) hemde sis farına entegre gündüz farı var. Bizde maalesef sizdeki olanlar yok. Aslında gündüz farı fazla önemli gibi değil ancak duruma fazlasi ile kafayı takmış bulunmaktayım. Passat larda olduğu gibi sis farlarını %50 yakarak gündüz farı olarak kullanmayı düşünüyorum. Böylece yeni bir sis farına ihtiyaç duymadan DRL ye sahip olacağım. VAG COM ile daha fazla kurcalamam gerekecek sanırım. :)

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gündüz farı yerine american park yapabilirsiniz superb'e yakışır

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;430779
gündüz farı yerine american park yapabilirsiniz superb'e yakışır

Olabilir. Ama parkları Yakınca yanacağı için DRL kadar randımanlı olmayacaktır maalesef. Ebay üzerinden DRL li sis farı satılıyor. Getirmelimiyim diye bir kaşıntı da tutmadı değil hani. :))
Getirdikten sonra kodlaması ve BCM ye montajı asıl iş. :)

Çevrimdışı hızır

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ziya takipteyim, bende taktım bu işe, sisleri yaksak ta olur bence, ama sadece ön sisleri. Birde başka neler yaptın kodlarını bana gönderirmisin. Kablo siparişimi verdim bekliyorum kablo gelsin de neler yapabilirim bakacağım. Elinde döküman varsa gönderirmisin?

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hızır;430840
Ziya takipteyim, bende taktım bu işe, sisleri yaksak ta olur bence, ama sadece ön sisleri. Birde başka neler yaptın kodlarını bana gönderirmisin. Kablo siparişimi verdim bekliyorum kablo gelsin de neler yapabilirim bakacağım. Elinde döküman varsa gönderirmisin?

Aslına bakarsan birşey yapmadım daha abi. Öncelikli olarak DRL lere odaklandım. Kafayı neden bu kadar çok taktım bilmiyorum.  Açılması gereken bütün özelliklerde açık gözüküyordu zaten.

Kablo ihtiyaç olursa bendede var bilgin olsun abi..