škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb II DRL Çeşitleri Nedir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet! Bir döküman buldum. Vatandaş çinde bir Superb almış ama DRL ler standart değil diyor. Nasıl bağlarım diye sormuş. Diğeride ekipmanı alıp BCM ye bağlayacaksın diyor ama neresine takacak söylememiş. (Yanlış anlamadıysam)

Sonra VAG COM dan adres 09 Cantral Electronic ardından  "DRL via seperate lights active" aktif hale getirince yanacak. Kodlama kısmı tamam. Şimdi bize uygun pinleri bulmak kaldı.

Link: http://www.briskoda.net/forums/topic/245659-how-to-install-a-drl-to-my-superb-request-for-wire-diagram-code-modification/

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafer superb;430779
gündüz farı yerine american park yapabilirsiniz superb'e yakışır

Amerikan Park yapılmış hiç süperb foto varmı?
bider vag tan yapılabiliniyormu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: chook;431520

Ucuza kitler satılıyor, vag üzerinden yapılmıyor...

Çevrimdışı RadaR65

• Meraklı Superbci
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;431520

Maalesef Vag dan yapılmıyor. 30 tl karşılığında modül olarak verebilirim isterseniz.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
The right one is connected to plug "C" pos. 49 and the left one is connected to pos. 48 on the same plug.

Sağdaki far plug C 49'a soldaki de 48e bağlanacak demiş... Sana özel mesaj attım bi bakarsan sevinirim...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VCDS üzerinden Central Electrics modülünde use foglights as drl  ya da Daytime Running Ligts via Fog Lights adlı bir opsiyon bulunuyor. Byte 16-17-19 civarlarında olması lazım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu hort.

Birazcik Turkish stayla yaklasalim mevzuya ecunun sizi yonlendirmesine neden izin veriyorsunuz ki. Gidin alin drl li sis fari takin yerine sizdeki soketi oturtun ona sadece sislere hukmetsin beyin. Sonra drl kismina guzel bir hat cekin piyasada satilan drl modullerinden birini ona baglayin olsun bitsin ;)

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;473192
VCDS üzerinden Central Electrics modülünde use foglights as drl  ya da Daytime Running Ligts via Fog Lights adlı bir opsiyon bulunuyor. Byte 16-17-19 civarlarında olması lazım.

Babamın kaldırıma çıkması sonucu değişen tampon ve sislere istinaden DRL olmayan eski sislerin yerine DRL olan sislerden istettim servisten ama orjinali gibi kısalar kapalıyken DRL açık, kısalar yanınca DRL kapalı olarak ayarlayamıyorlar.. Anlamadım gitti... Ben sisleri değil sislerin yanındaki ampülleri DRL olarak kullanmak istiyorum ama onlar da ısrarla DRLyi sislere bağlayıp ikisini de DRL olarak kullan diyolar.. :confused:

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin yapamayacağı kadar komplike bir problem sizinkisi, malesef bizim servisler o kadar "yetkili ve yetkin" değiller. VAS üzerinden DRL açamıyorlar çünkü aracınız model olarak VAS'a girerken 2010-2009 olarak işaretliyorlar. O modellerde DRL yok. O seçenekleri VAS'ta görebilmesi için BCM'nizi 2011-2012 arasında göstererek resetlemesi gerkeiyor. Böylece VAS'daki  DRL aktivasyon ayarlarını görsün. Bu da her zaman işe yaramayabililr kablolama ve BCM altyapı olarak da desteklemek durumunda.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;473688
Servisin yapamayacağı kadar komplike bir problem sizinkisi, malesef bizim servisler o kadar "yetkili ve yetkin" değiller. VAS üzerinden DRL açamıyorlar çünkü aracınız model olarak VAS'a girerken 2010-2009 olarak işaretliyorlar. O modellerde DRL yok. O seçenekleri VAS'ta görebilmesi için BCM'nizi 2011-2012 arasında göstererek resetlemesi gerkeiyor. Böylece VAS'daki  DRL aktivasyon ayarlarını görsün. Bu da her zaman işe yaramayabililr kablolama ve BCM altyapı olarak da desteklemek durumunda.

Peki BCMye tesisat çekerek (çünkü şuan Sisler aynı ama DRL duyları boşta) VCDS ile açılamaz mı? Gerçi DRLye turuncu led atıp sinyale bağlamaya karar verdik ama o da tesisat çekilecekmiş uzun işmiş falan filan.. Alıp arabayı sanayiye dalacam az kaldı :)