škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kızdırma arıza lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2009 superb II  2.0 tdı tiptronic aracımla 100-120 km arası hızla giderken aracın kızdırma arıza lambası yanıp sönmeye başladı sonra gaza bastım aracı çabuk kenara çekiyim diye gaz almadı daha doğrusu 80 km hızı geçirtmedi gaza bastım ama almadı. sonra aracı kenara çektim stop ettim tekrar çalıştırdım bir daha yanmadı. tekrar eskisi gibi devam ettim hatta yolu uzattım 180 km hıza kadar çıktım yine bişey yok sizce neden yanmış olabilir bir sıkıntı mı var sıkıntı yoksa neden yandı  acaba yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı um_bar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı olay Mercedeste oluyor. Genelde viraja girince yada arabayı savurunca,yanlış kullanınca uyarı ışığı yanıp söner ve gazı keser. Yani hızlanmana olanak vermez. Ama uyarı sönünce tekrar hızlanabiliyorsun. Şayet aynı olay ise korkacak bişey yok bu sadece güvenlik için bir özellik. Superb'de aynı olabilir.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: um_bar;380428
Aynı olay Mercedeste oluyor. Genelde viraja girince yada arabayı savurunca,yanlış kullanınca uyarı ışığı yanıp söner ve gazı keser. Yani hızlanmana olanak vermez. Ama uyarı sönünce tekrar hızlanabiliyorsun. Şayet aynı olay ise korkacak bişey yok bu sadece güvenlik için bir özellik. Superb'de aynı olabilir.

ama aynı arıza lambası mı yandı sende de şu amartisör gibi bir işaret demi

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise götürüp bilgisayara bağlatıp baktırın, durumuda anlatın, eğer bir arızadan dolayı yandıysa kayıt bırakmıştır sistem zaten, çıkar orada neden olduğu.

Çevrimdışı newforest

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar ayni olay  bizdede oldu  arac gaz  yemedi  ariza lambasi yanmis  ve stop edip tekrar calistirildiginda  hersey normale donmus ? tecrubeli arkadaslarin  yorumlarini bekliyoruz

Çevrimdışı um_bar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egemenkons;380500

Üçgen içinde dikka işareti idi yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egemenkons;380500

o şekil motor ön ısıtma lambası. arabanda bu mu var. öyleyse açıklamada bu şekilde yazıyor.

[/SIZE][/FONT]
[/SIZE][/FONT]
Kontrol [/SIZE][/FONT]ışığı [/B]yanmıyorsa [/FONT]veya sürekli yanıyorsa[/FONT], bu durumda ön kızdırma siteminde
bir hata vard[/FONT]ır. En yakın yetkili servisten yardım talebinde bulununuz
Kontrol [/FONT]ışığı [/B]sürüş sırasında yanıp sönmeye [/FONT]başlarsa, motor kumandasında bir
hata vard
ır. Motor kumandası tarafından seçilen acil program, özenli bir sürüş tarzı ile
en yak
ın yetkili servise gitmenizi sağlar.
Bilgi ekran
ında* şu metin gösterilir:
[/FONT]Engine fault: Workshop! (Motor arızası. Servis!)
[/FONT]