škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tebrikler kızınız hamile

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçek müslümanlık bu değil zaten...
sağ elin verdiğinden sol elin haberi olmayacak diyor...
sen ibadetini bile insanların gözüne soka soka yapıyorsan bu sadece gösteridir...
türkiye de dini hakkıyla yaşayan insan sayısı gerçekten çok çok az....
buna rağmen din devleti olma yolunda ilerliyor...
sakal, bıyık, şalvar, sarık, cübbe vs... ile ne dindar, ne millliyetçi ne de solcu... bir şey olunmaz...
inandığın bir değer varsa yüreğinde yaşayacaksın bunu, kendin için sadece, başkalarına göstermek için değil...

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yüreğinde yaşamak yeterli değildir iman'da bile dil ile ikrar kalp ile tasdik var hem zahirde hem batında yaşıcaksın içim temiz diyenler hiç birinizin içi peygamber s.a.v kadar temiz değildi o namazda kılardı oruçta tutardı vs vs yan gel yat osman bir bahçe bostan müslümanlığını bırakmak lazım ha bu uygulamanın dinle zerrre kadar alakası yok tamamen keyfi ve fitneye sebeb olacak bir uygulama

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cafer, yazdığımı anlamamışsın, ben sadece yüreğinde yaşa yeter demedim, gereğini yapacaksın elbette ama kendin için, başkalarına gösteri olsun diye değil dedim...

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;374168
cafer, yazdığımı anlamamışsın, ben sadece yüreğinde yaşa yeter demedim, gereğini yapacaksın elbette ama kendin için, başkalarına gösteri olsun diye değil dedim...

yok kardeş seni kastederek söylemedim yanlız farz ibadetleri yapmak mecburi oldugu için gizlemeye gerek yoktur hatta açıktan yapmak lazım hem teşfik hemde fitnenin önüne geçemk için ama nafile ibadetleri gizlemeliyiz örneğin sadaka vermek gibi teheccüd namazı gibi farz dışında kalan ibadetleri gizlemek iyidir riya'ya sebep olmasın diye forumda hocalar onlar daha iyi bilirler elbett

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sonra doktoru niye dövüyorlar diye yırtınırlar. memlekette bu kızın abileri amcaları dayıları vardır harcarlar o doktoru .

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;374176
sonra doktoru niye dövüyorlar diye yırtınırlar. memlekette bu kızın abileri amcaları dayıları vardır harcarlar o doktoru .
Bir son dakika haberi, bundan sonra komşularada haber vereceklermiş. :++::++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;374189
Bir son dakika haberi, bundan sonra komşularada haber vereceklermiş. :++::++::++:
bu olaya alınan akrabaları sağlık bakanlığına başvurdu bizim akrabalık hakkımız var sonucda bizede atılmalı diyerek...

ve artık akrabalarda olaya dahil....

bu msj karşılıgı 8kontru hattınızdan düşülecekdir.

sağlık bakanlıgı

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;374135
gerçek müslümanlık bu değil zaten...
sağ elin verdiğinden sol elin haberi olmayacak diyor...
sen ibadetini bile insanların gözüne soka soka yapıyorsan bu sadece gösteridir...
türkiye de dini hakkıyla yaşayan insan sayısı gerçekten çok çok az....
buna rağmen din devleti olma yolunda ilerliyor...
sakal, bıyık, şalvar, sarık, cübbe vs... ile ne dindar, ne millliyetçi ne de solcu... bir şey olunmaz...
inandığın bir değer varsa yüreğinde yaşayacaksın bunu, kendin için sadece, başkalarına göstermek için değil...
Evet yukardaki söylediğin gibi sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek yani gösterişten uzak olacaksınız bu doğrudur,ama sakalı,şalvarı,sarığı ve cübbeyi ben hiç bir zaman savunmadım savunmamda zira islam ile alakası yoktur bu arap kıyafwetinden öte bişey değildir.Allah bizi arap kıyafweti neden giymediniz diye hesaba çekmeyecek Kur'an'dan hesaba çekecek.Bunu savunmam kılık kıyafet insanın tercihidir toplumların örfü ananesidir.İslam sadece disiplin getirir örtülecek yeri söyler inananlarıda bağlayıcıdır kur'an.Ama inanmayanlara da zorlama yaptırım uygulatmaz.İran'da olanlar ise onları bağlar.İran oradaysa Kur'an buradadır.Açar bakarız o kadar varsa baş göz üstüne değilse postalarız.

Alıntı yapılan: xxman;374023
Hocam bugune kadar ki yazdiklarinizi okurken sizi hep tebrik edederim, trafsiz olarak yazmaya calistiginiza inandim inaniyorum, ama gelin bu sefer su yazdiklarimida bir okuyun ve biraz dusunun.

Arkadaslar Kuran-i Kerim o kadar hassas bir kitaptir ki, komsumuzun sorumlulugunu bile bize yukleyerek o acken bizim tok olamayacagimizi soyler. Ben bugune kadar inancin borazancilikla olmayacagini, insanin istedigi takdirde dini inanclarini ozgurce yerine getirebilecegini savundum.

''Gece gündüz kafa çekip dindarara saldırıp hakaret eden,inançlarını yaşadığı için olmadık hakaretlere uğrayan yobaz,irticacı,gerici yaftaları ile kendi öz memleketinde inandığını yaşayamayan insanları dışlayan kendisi gibi olmaya çalışanları her tür haklardan mahrum edenler değil.''

-Cok fazla geriye gitmeyecegim, belki cok fazla ornek var en yakin olanini soyleyeyim-

1 - Soylermisiniz insanlari diri diri yakan, sonra orda naralar atan bunuda muslumanliga mal eden insanlara ne denir?

2- Tabii bunu kimse savunmuyor ve yapmadiniz, desteklemediginize de inancim sonsuz. Ama soylermisiniz hangi gun, nerde, nasil bu katliama karsi durdunuz? Bu ulkenin ben muslumanim diyen kac kisisi Hak icin buna karsi durdu? Nerde musluman duyarliligi?

Suratima karsi Aleviler insan kesiyor Mustafa Kemal Mah. de yuruyus baslamis burayada gelecekler bizide kesecekler dendiginde, kendini sorgulayan; neymis bu aleviler diyen bendim. 15 Mart, 1995 ben bu laflari duyarken 4 olu, 20 yarali. Polis bu atesi bir okul onunde ve ogrenciler icindeyken yapti, direkt insanlarin uzerine.

Bu surecte birakin sinifta arkadalarima dalgami geciyorsunuz demeyi birakin, yanimda yillarca okula beraber gidip geldigim arkadasima ben Aleviyim diyemedim. Cokmu zordu? Neden diyemedim acaba?

Benim vergilerim ile camiler yapiliyor, sonrasinda camilere destek veriliyor.
Ben kendi ibadet hanemi isteyince, basbakanindan tutunda diyanet isleri mudurune kadar bir insana soylenmeyecek hakaretler isitiyoruz. Azinligin anlamini daha bilemeyen insanlar milyonlarca Aleviyi azinlik olarak nitelendiriyor.

Simdi;

1 - Ben hakkimi helal etmiyorum, benim vergilerimin kullanildigi camilerde ibadet eden inancli insanlara. Ben ve benim gibi insanlarin hakkini yiyen siz inancli insanlar ne yaptiniz, yapacaksiniz!!! Bunun hirsizlik mali olarak bildiginiz ekmegi yemekten ne farki var!!!

2 - Bu ulkede dinini yasayamayan, kendini ifade edemeyen, ettigi icin baski goren bir toplum varsa, sizin bahsettiginiz yobaz olarak adlandirilanlar degil onlar Aleviler dir. Siz bunu anlayamazsiniz, anlamadiniz, anlamayacaksiniz. Neden cunku bu baskiyi yapan sizlersiniz, baskalari degil.
Alevi oldugum icin beni fisleyen, devlet kadrolarinda yer vermeyen,
is vermeyen sizlersiniz. Bu kafa yapisi o kadar cok bencil ki, inancla alakasi olmayan, inancin birincisi insana saygisi olmayan bencil bir kafa yapisi, bizlere yaptigi bu baskiyo kadinlarada yapmaktadir. Onlarida kendi tek duzeliklerinin icine alarak, istedikleri hayati yasamayi arzulamaktadir.

Bana bugune kadar hayat felsefesi olarak insana hosgoru ogretildi. Bizler karsimizda kini incitmemek icin boynumuzu bukmeyi ogrendik. Eline, Beline ve Diline den baska bir ogreti sunulmadi bize. Insan sevgisi, saygisi islendi. Seneler boyunca kesildik, katledildik ve yakildik. Bir gunden bir gune sesimizi cikarmadik.

Bizlerin yapmadigini baskalari yapiyor, hep bir eziklik propagandasi, hep bir aglama sizlama, goz yaslari. Ben bunlara guluyorum, cunku bu kadar becereksiz bir tiyatroyu izleyen koyunlari gordukce.

Kimse uzerine alinmasin yazdiklarimi, benim en yakin iki dostum ve ben ayri mezheplerdeniz... Elbette ki cizdigim bu cizgilerin disinda olan insanlar mevcut, ama icindeyseniz kendinizi bir sorgulayin.  ,

Saygilarimla.
Sivas katliamı iyi oldu gebersinler diyen bir zihniyetle benim işim olmaz benim için insan olmak önemlidir,dini beni değil Tanrısı ilgilendirir.O katliamı yapanların müslüman olacağına asla inanmadım olsa olsa kan içici vampirdirler insanlıktan nasibi olmayanlardır.Lanetliyorum.Hiç bir mezhebi savunmuyorum sadece müslüman olmam benim için yeterlidir.Kendimi mezhepçi olarak adlandırmam.Bu ülkede Diyanet işleri başkanlığının varlığına itiraz edenlerdenim.Zira laik devlete aykırıdır laik devlette din adamına maaşı detlet veremez verirsede Allah'ın dinine değil Devletin dinine hizmet eder yani kukla bir din olur.Bunu asla savunmam.Alevi olmanız konusuna gelince bu son derece doğaldır insanlar inandıkları gibi yaşamalıdır ve inancından dolayıda hor görülmemelidir.Görenlerde benden uzak olsunlar.Ben 100.000 imam gibi düşünmüyorum.imamların maaşını devlet değil cemaat veya vakıflar karşılamalıdır,alevi,süryani,yahudi ve hrıstiyan vatandaşın vergisinden kesilen vergilerden kesilerek verilmemelidir.Ben buyum.sanırım meramımı anlatmışımdır.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ