škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tebrikler kızınız hamile

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;373574
neyzen resmen zırvalamış:sopa:kıldan köprüyü dürüst olanlar geçer ammavelakin alkollüyken bırak köprüyü düzovada yürüyemezsin ha belki alkole o kadar çok alışmıştır ki su yerine içiyorsa damarlarında kan yerine alkol dolaşacak kadar alkolik olduysa onu bilemem.Ama cennete alkolikler değil Allahı razı edenler girer oraya nasıl girileceğini yine Allah kur-an da bildirmiştir.Gece gündüz kafa çekip dindarara saldırıp hakaret eden,inançlarını yaşadığı için olmadık hakaretlere uğrayan yobaz,irticacı,gerici yaftaları ile kendi öz memleketinde inandığını yaşayamayan insanları dışlayan kendisi gibi olmaya çalışanları her tür haklardan mahrum edenler değil.
Kaldı ki bir insanın annesinin babasının kim olduğu tabii ki önemlidir ammevelakin  
o kişi cenneti hak edecek eylemlerde bulunduysa Allah o kişiye senin annen baban belli değil git öğren gel öyle cennete gir demiyecek.Anne babanın yaptığı şeylerden çocuğu mes'ul tutmaz.Bu neyzen tevfiğin şiire benzeyen hezeyanını eskiden de duyarım çok saçma şiire benzeyen zırvalarıdır.

Benim anlamadığım nokta İslam dininde zorlama yoktur fakat nereye baksam insanlara birşeyler dayatılıyor belli bir standart uygulanmaya çalışıyor. İnsanların giyimine içkisine karışılıyor. Özel hayatlara müdahale ediliyor ve bu olanlar karşısında koyun gibi olmamızı itaat etmemizi istiyorlar. Sorarım şimdi kim daha müslüman.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;373630
İnceleme başlatmışlar bu işe, amacını aşan yanlış bir durum olduğundan düzeltilecek(miş). Sistemdeki bir açıktan dolayı yanlış harekete mahal verebiliyormuş, telefon verme zorunluluğu yokmuş zaten veya kendi telefonunu verebilirmiş kişi sadece. Deve - boyun denklemi.

Ben sana söyleyeyim, hemen kabahati doktora sallarlar. Doktor kurdu ya sistemi, onun hatasıdır.
Ya bir tane işleri de doğru olsa bari...
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;373683
Ben sana söyleyeyim, hemen kabahati doktora sallarlar. Doktor kurdu ya sistemi, onun hatasıdır.
Ya bir tane işleri de doğru olsa bari...

Abicim ben neler söylerimde bakma burada dile getirmiyorum, salla. Neyse zaten halledeceklermişmişmiş, amacını aşan bir durumdu yoksa, düzeltsinler tabi.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
neyzen resmen zırvalamış:sopa:kıldan köprüyü dürüst olanlar geçer ammavelakin alkollüyken bırak köprüyü düzovada yürüyemezsin ha belki alkole o kadar çok alışmıştır ki su yerine içiyorsa damarlarında kan yerine alkol dolaşacak kadar alkolik olduysa onu bilemem.Ama cennete alkolikler değil Allahı razı edenler girer oraya nasıl girileceğini yine Allah kur-an da bildirmiştir.Gece gündüz kafa çekip dindarara saldırıp hakaret eden,inançlarını yaşadığı için olmadık hakaretlere uğrayan yobaz,irticacı,gerici yaftaları ile kendi öz memleketinde inandığını yaşayamayan insanları dışlayan kendisi gibi olmaya çalışanları her tür haklardan mahrum edenler değil.
Kaldı ki bir insanın annesinin babasının kim olduğu tabii ki önemlidir ammevelakin  
o kişi cenneti hak edecek eylemlerde bulunduysa Allah o kişiye senin annen baban belli değil git öğren gel öyle cennete gir demiyecek.Anne babanın yaptığı şeylerden çocuğu mes'ul tutmaz.Bu neyzen tevfiğin şiire benzeyen hezeyanını eskiden de duyarım çok saçma şiire benzeyen zırvalarıdır.
Siz sanırım anlamak istediğiniz gibi anlayıp, sizin işinize gelecek kısımları alıp yorumlamışsınız. Namazında niyazında olup dürüst olmayanlar var, müslümanım diye geçinip binbir taklalar atan var, onlardan o köprüden geçebilecek mi acep. Neyzen burada onu dile getirmeye çalışmış da anlamamak isteyince tabi lafı başka yerlere çekip demogoji yapmak çok kolay.
Alkolik alkolik diye tutturdukları Atatürk sayesinde memleket kurtulmuştu. Madem bunlar alkolden uzaklar, bunlarda ayık kafa ile ülkeyi yönetemiyorlar.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;373690
Abicim ben neler söylerimde bakma burada dile getirmiyorum, salla. Neyse zaten halledeceklermişmişmiş, amacını aşan bir durumdu yoksa, düzeltsinler tabi.

Amaç iyi niyet olsaydı zaten bu olay ortaya çıkmazdı. Amaçları fişlemek, hasta mahrumiyetini bitirmek.

Yakında da alkol oranı %1 olan bir bira bile alsan bin tane yere mesaj atarlar, dııt dııt Baki bira aldı.

Hani bir replik vardı, İstanbul sen mi büyüksün ben mi diye, herhalde onu örnek alıp sen mi daha müslümansın ben mi daha müslümanım diye yarışa çıktılar.

Akıllarınca fişleme yapıp, milleti ezecekler.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;373692
Amaç iyi niyet olsaydı zaten bu olay ortaya çıkmazdı. Amaçları fişlemek, hasta mahrumiyetini bitirmek.

Yakında da alkol oranı %1 olan bir bira bile alsan bin tane yere mesaj atarlar, dııt dııt Baki bira aldı.

Hani bir replik vardı, İstanbul sen mi büyüksün ben mi diye, herhalde onu örnek alıp sen mi daha müslümansın ben mi daha müslümanım diye yarışa çıktılar.

Akıllarınca fişleme yapıp, milleti ezecekler.

Yoluna girer herşey, sen merak etme abicim :ok:
Kuzular dolapta buz gibi valla, %100 malt :D baharatlı cipste var atla gel :D bizde mesaj atarız :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;373725
...Kuzular dolapta buz gibi valla, %100 malt :D baharatlı cipste var atla gel :D bizde mesaj atarız :D
Vay arkadaş bunu bildiren mesaj sistemi niye kurmuyorlar ya?!:kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;373729
Vay arkadaş bunu bildiren mesaj sistemi niye kurmuyorlar ya?!:kiki:

Aha atıyor işte :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hititman;373646
Benim anlamadığım nokta İslam dininde zorlama yoktur fakat nereye baksam insanlara birşeyler dayatılıyor belli bir standart uygulanmaya çalışıyor. İnsanların giyimine içkisine karışılıyor. Özel hayatlara müdahale ediliyor ve bu olanlar karşısında koyun gibi olmamızı itaat etmemizi istiyorlar. Sorarım şimdi kim daha müslüman.
evet zorlama yoktur kim zorla dayatma yaparsa alayına karşıyım.ama bu ülkede dinini yaşamak isteyenleri de üniversitede başlarına neler geldiğini kemal alemdaroğlu ve kemal gürüz dönemlerinde neler çektiklerini  biliyoruz.Yaşamak isteyenlerede zulum yokmu bu ülkede.

Alıntı yapılan: SubaruOutback;373691
Siz sanırım anlamak istediğiniz gibi anlayıp, sizin işinize gelecek kısımları alıp yorumlamışsınız. Namazında niyazında olup dürüst olmayanlar var, müslümanım diye geçinip binbir taklalar atan var, onlardan o köprüden geçebilecek mi acep. Neyzen burada onu dile getirmeye çalışmış da anlamamak isteyince tabi lafı başka yerlere çekip demogoji yapmak çok kolay.
Alkolik alkolik diye tutturdukları Atatürk sayesinde memleket kurtulmuştu. Madem bunlar alkolden uzaklar, bunlarda ayık kafa ile ülkeyi yönetemiyorlar.
Alkoliklere diyeceğim yok bana ve millete zarar vermediği sürece sorun yok.bu ülkeyi yönetenlerin nasıl yönettiğini bana sormayın ben bu partinin yönetim kadrosunda değilim ve oy da vermedim.Neyzen hayatı boyunca müslümanlarla problemli yaşamıştır sıkıntılı bir şahıstır.Dinsiz olabilirsin ama düşmanlık başka şeydir ateistlik başka şeydir.Ateistlerle iyi geçinen bir kişi olarak.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Benim ailem bu kimsenin sevmediği bir kısmı cemaate dayanan kişiler.. Şimdi buraya yazarsam senin burada ne işin var gidip yatlarda gemiciklerde gezsene dersiniz :++:

Sürekli bu insanların içinde olduğumdan artık kimin ne olduğunu iyi anlamış durumdayım.. Kimisi Dinini düzgünce yaşarken kimisi gösteriş amaçlı yaşamakta.

Bir İnsan günde 5 Vakit namaz kılıyor ise bunu kimseye söylemeden gider gizlice yapar.. Herkese hadi ben namaza gidiyorum falan diye duyuruyor ise o kişinin amacı bence ibadet'den çok gösteriştir..

Başı kapanlı bayanların bana göre bir ağırlı olması gerekir,bir duruşu olması gerekir . Ama öyle başı kapalı kadınlar görüyorum ki erkek gibi davranışlar,ağızlarında sigaralar,5 dakika muhabbet etsen seni hayattan bezdirecek konuşmalar. Şimdi bu insanlara Dindar diyemezsin.. Dersen Dindar olanlara ayıp etmiş olursun. Öyle başı kapalı kişiler de var ki gerçekten gösteriş amaçlı değil kendi isteğiyle , kendi düşüncesiyle kapanmış ve hayatını o şekilde yaşayan.

Yani demek istediğim Dinini adam gibi yaşayanlara kimsenin lafı yok.. Ama öyle kapalı kadınlar görüyorum ki artık midemin bulandığı oluyor..

Gerçekten Dindar olan bir kişinin de Atatürk ile bir sorunu olamaz zaten.. Atatürk e karşı tepkide bulunanların tamamı siyasi ve ideolojik görüşlerinin etkisinde..

Bunun dışında Neyzenin şiirinde olduğu gibi İçki içip , Zina yapıp , Namaz kılmak , Oruç tutmak birbiriyle nasıl bir arada olur o kadarına benim bilgim yetmez..Yine de o Neyzen in alıntıları bana hep saçma gelmiştir.. Sadece yobaz kesime karşı yazılmış olabilir ama hep bir genelleme içinde.

Neyse hadi ortamı şenlendirelim :D

« Son Düzenleme: 28 Haziran 2012, 09:50:02 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı cafer superb

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
artık sokakta telefonuna bakıpta yuppiii dede olcam diye bağırnları görebiliriz :D birazda iyi tarafından bakın hehe

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perfect;373856
Benim ailem bu kimsenin sevmediği bir kısmı cemaate dayanan kişiler.. Şimdi buraya yazarsam senin burada ne işin var gidip yatlarda gemiciklerde gezsene dersiniz :++:

Sürekli bu insanların içinde olduğumdan artık kimin ne olduğunu iyi anlamış durumdayım.. Kimisi Dinini düzgünce yaşarken kimisi gösteriş amaçlı yaşamakta.

Bir İnsan günde 5 Vakit namaz kılıyor ise bunu kimseye söylemeden gider gizlice yapar.. Herkese hadi ben namaza gidiyorum falan diye duyuruyor ise o kişinin amacı bence ibadet'den çok gösteriştir..

Başı kapanlı bayanların bana göre bir ağırlı olması gerekir,bir duruşu olması gerekir . Ama öyle başı kapalı kadınlar görüyorum ki erkek gibi davranışlar,ağızlarında sigaralar,5 dakika muhabbet etsen seni hayattan bezdirecek konuşmalar. Şimdi bu insanlara Dindar diyemezsin.. Dersen Dindar olanlara ayıp etmiş olursun. Öyle başı kapalı kişiler de var ki gerçekten gösteriş amaçlı değil kendi isteğiyle , kendi düşüncesiyle kapanmış ve hayatını o şekilde yaşayan.

Yani demek istediğim Dinini adam gibi yaşayanlara kimsenin lafı yok.. Ama öyle kapalı kadınlar görüyorum ki artık midemin bulandığı oluyor..

Gerçekten Dindar olan bir kişinin de Atatürk ile bir sorunu olamaz zaten.. Atatürk e karşı tepkide bulunanların tamamı siyasi ve ideolojik görüşlerinin etkisinde..

Bunun dışında Neyzenin şiirinde olduğu gibi İçki içip , Zina yapıp , Namaz kılmak , Oruç tutmak birbiriyle nasıl bir arada olur o kadarına benim bilgim yetmez..Yine de o Neyzen in alıntıları bana hep saçma gelmiştir.. Sadece yobaz kesime karşı yazılmış olabilir ama hep bir genelleme içinde.

Neyse hadi ortamı şenlendirelim :D

[/QUO
ARKADAŞLAR BU GENELLEME MANTIĞI YANLIŞTIR,TÜM TÜRBANLILAR DÜRÜSTTÜR VEYA BAŞI AÇIKLAR DÜRÜST DEĞİLDİR MANTIĞI YANLIŞ MANTIKTIR ÖNEMLİ OLAN BİREYLERİN İSTEDİĞİ GİBİ İSTEDİĞİNİ YAŞAMASIDIR.OLAY BUDUR.KİMSE KİMSEYE İSTEDİĞİNİ DAYATMASIN.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
O değil de adamın kızı değil de oğlu varsa ve "tebrikler oğlunuz hamile" diye mesaj gönderirlerse, seyreyle gümbürtüyü!:++:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;373911
O değil de adamın kızı değil de oğlu varsa ve "tebrikler oğlunuz hamile" diye mesaj gönderirlerse, seyreyle gümbürtüyü!:++:

arkadaşımın eşi için hastanenin kadın doğum bölümünden randevu almaya çalıştım bi gün (geçen yıldı) ekran sürekli hata veriyor, aradım bilgi işlemlerini sordum meğer yengeyi sisteme erkek olarak girmişler, düzelttiler sonra :++::++:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hocam bugune kadar ki yazdiklarinizi okurken sizi hep tebrik edederim, trafsiz olarak yazmaya calistiginiza inandim inaniyorum, ama gelin bu sefer su yazdiklarimida bir okuyun ve biraz dusunun.

Arkadaslar Kuran-i Kerim o kadar hassas bir kitaptir ki, komsumuzun sorumlulugunu bile bize yukleyerek o acken bizim tok olamayacagimizi soyler. Ben bugune kadar inancin borazancilikla olmayacagini, insanin istedigi takdirde dini inanclarini ozgurce yerine getirebilecegini savundum.

''Gece gündüz kafa çekip dindarara saldırıp hakaret eden,inançlarını yaşadığı için olmadık hakaretlere uğrayan yobaz,irticacı,gerici yaftaları ile kendi öz memleketinde inandığını yaşayamayan insanları dışlayan kendisi gibi olmaya çalışanları her tür haklardan mahrum edenler değil.''

-Cok fazla geriye gitmeyecegim, belki cok fazla ornek var en yakin olanini soyleyeyim-

1 - Soylermisiniz insanlari diri diri yakan, sonra orda naralar atan bunuda muslumanliga mal eden insanlara ne denir?

2- Tabii bunu kimse savunmuyor ve yapmadiniz, desteklemediginize de inancim sonsuz. Ama soylermisiniz hangi gun, nerde, nasil bu katliama karsi durdunuz? Bu ulkenin ben muslumanim diyen kac kisisi Hak icin buna karsi durdu? Nerde musluman duyarliligi?

Suratima karsi Aleviler insan kesiyor Mustafa Kemal Mah. de yuruyus baslamis burayada gelecekler bizide kesecekler dendiginde, kendini sorgulayan; neymis bu aleviler diyen bendim. 15 Mart, 1995 ben bu laflari duyarken 4 olu, 20 yarali. Polis bu atesi bir okul onunde ve ogrenciler icindeyken yapti, direkt insanlarin uzerine.

Bu surecte birakin sinifta arkadalarima dalgami geciyorsunuz demeyi birakin, yanimda yillarca okula beraber gidip geldigim arkadasima ben Aleviyim diyemedim. Cokmu zordu? Neden diyemedim acaba?

Benim vergilerim ile camiler yapiliyor, sonrasinda camilere destek veriliyor.
Ben kendi ibadet hanemi isteyince, basbakanindan tutunda diyanet isleri mudurune kadar bir insana soylenmeyecek hakaretler isitiyoruz. Azinligin anlamini daha bilemeyen insanlar milyonlarca Aleviyi azinlik olarak nitelendiriyor.

Simdi;

1 - Ben hakkimi helal etmiyorum, benim vergilerimin kullanildigi camilerde ibadet eden inancli insanlara. Ben ve benim gibi insanlarin hakkini yiyen siz inancli insanlar ne yaptiniz, yapacaksiniz!!! Bunun hirsizlik mali olarak bildiginiz ekmegi yemekten ne farki var!!!

2 - Bu ulkede dinini yasayamayan, kendini ifade edemeyen, ettigi icin baski goren bir toplum varsa, sizin bahsettiginiz yobaz olarak adlandirilanlar degil onlar Aleviler dir. Siz bunu anlayamazsiniz, anlamadiniz, anlamayacaksiniz. Neden cunku bu baskiyi yapan sizlersiniz, baskalari degil. Alevi oldugum icin beni fisleyen, devlet kadrolarinda yer vermeyen, is vermeyen sizlersiniz. Bu kafa yapisi o kadar cok bencil ki, inancla alakasi olmayan, inancin birincisi insana saygisi olmayan bencil bir kafa yapisi, bizlere yaptigi bu baskiyo kadinlarada yapmaktadir. Onlarida kendi tek duzeliklerinin icine alarak, istedikleri hayati yasamayi arzulamaktadir.

Bana bugune kadar hayat felsefesi olarak insana hosgoru ogretildi. Bizler karsimizda kini incitmemek icin boynumuzu bukmeyi ogrendik. Eline, Beline ve Diline den baska bir ogreti sunulmadi bize. Insan sevgisi, saygisi islendi. Seneler boyunca kesildik, katledildik ve yakildik. Bir gunden bir gune sesimizi cikarmadik.

Bizlerin yapmadigini baskalari yapiyor, hep bir eziklik propagandasi, hep bir aglama sizlama, goz yaslari. Ben bunlara guluyorum, cunku bu kadar becereksiz bir tiyatroyu izleyen koyunlari gordukce.

Kimse uzerine alinmasin yazdiklarimi, benim en yakin iki dostum ve ben ayri mezheplerdeniz... Elbette ki cizdigim bu cizgilerin disinda olan insanlar mevcut, ama icindeyseniz kendinizi bir sorgulayin.

Saygilarimla.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir