škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Audi A3 için yurtdışından aksesuar önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, Audi A3 1.4 TFSİ aracım var. Advance paketli. Ben çok fazla  parça işlerinden filan anlamıyorum. Navigasyonlu ve bluetooth özellikli  bir teyp olsun, teyp olmuşken de kumandalı direksiyon taktırayım  istedim ama aradığım yetkili servis dış aksesuar dışında hiçbir serviste  elektronik aksamla ilgili değişiklik yapılmadığını takılmayacağını  söyledi. Ankara'da hız sabitleyici taktırmıştım aslında o da elektrikli  aksan değil mi, ww grubu araçlara takıyorlarmış halbuki
 Daha 20 bin km olmadı. 30 bini de yetkili serviste yaptırmayı  planlıyordum garanti bozulmasın diye ama iyice soğudum, hem pahalı hem  istediğimi yaptıramıyorum.
 Her neyse eşim 1 ay sonra Roma'ya kısa süreliğine gidecek. Yurtdışından  amazon gibi bir siteden aksesuar alıp otel adresine yollatıp gelirken  getirtmeyi planlıyorum. Navigasyonlu teyp alayım diye düşündüm,  önerileriniz var mı acaba?
 Yardımlarınız için teşekkürler..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Navi çok mu lazım oluyor, hani şehir itibariyle, meraktan sordum.

Öte yandan değişiklik iyidir, keyif verir  ;)

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Urfa'dan hafta sonları çevre illere giderken lazım oluyor. Telefon camda gıcık oluyor biraz. Birde CD yazıyorum teyp arada okumuyor. aux girişi var ama onunlada parça değiştirmek zor oluyor. Radyo tam felaket yoldan hastaneye gittikçe frekanslar değişiyor. Bluetooth da trafikte lazım ama kablo cehennemi olsun istemiyorum. Ama hepsinden önemlisi değişiklik iyi oluyor hakkaten :)

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
var a3 lere sanırım rns 510 uyuyordu

rns de navigasyon var

6 lı cd charger falan

bide sd kart desteği ben kullanıyorum memnunum vardı 2 tane rns 510 sattım

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de rns-g varmış sanırım.
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-orjinal-audi-a3-s3-rns-g-led-ekran-navigasyon-78572159/detay
ama bunlarda navi haritasına tr yok sanıyorum:( Forumlarda Ankarada Ender elektronik var demişler sonra oradan işin ustası ayrıldı filan demişler....vs ...vs

Doğuş Oto'ya facebookdan mesaj attım.
Emre Temur
Arkadaşlar, Audi A3 1.4 TFSİ aracım var. Advance paketli. Ben çok fazla parça işlerinden filan anlamıyorum. Navigasyonlu ve bluetooth özellikli bir teyp olsun, teyp olmuşken de kumandalı direksiyon taktırayım istedim ama aradığım yetkili servis dış aksesuar dışında hiçbir serviste elektronik aksamla ilgili değişiklik yapılmadığını takılmayacağını söyledi. Ankara'da hız sabitleyici taktırmıştım aslında o da elektrikli aksan değil mi, ww grubu araçlara takıyorlarmış halbuki
Daha 20 bin km olmadı. 30 bini de yetkili serviste yaptırmayı planlıyordum garanti bozulmasın diye ama iyice soğudum, hem pahalı hem istediğimi yaptıramıyorum.
Her neyse eşim 1 ay sonra Roma'ya kısa süreliğine gidecek. Yurtdışından amazon gibi bir siteden aksesuar alıp otel adresine yollatıp gelirken getirtmeyi planlıyorum. Navigasyonlu teyp alayım diye düşündüm, önerileriniz var mı acaba?
Yardımlarınız için teşekkürler..

Doğuş Otonun cevabı:
Emre Bey merhaba. Doğus Otomotiv olarak, müşterilerimize sadece Audi orijinal parça ve aksesuar kullanmaları konusunda tavsiye verebiliyoruz. Orijinal olmayan parça ve aksesuarlar, Audi tarafından test edilmediği icin öneremiyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bu cevap üzerine sorum
Peki yurtdışından audi orjinal teybini doğuş oto aracılığı ile veya kendim yurtdışına çıktığımda alıp yetkili serviste garanti kapsamında taktıramıyor muyum?

Gelen cevap
Doğuş Otomotiv olarak sadece Audi Yetkili Satıcıları’ndan satın alınan orijinal parça ve aksesuarlara 2 yıl parça ve işçilik garantisi veriyoruz. Parça dışarıdan geldiği zaman sadece işçilik garantisi veriyoruz. Teşekkürler.
Bu durumu yurtdışından RNS alsam, Doğuş Otoya götürsem işciliği bayılıp garantiyi bozmadan taktırabileceğim olarak yorumladım.
 Bi de kumandalı direksiyon istiyorum. Onu da bulur muyum acaba. Bavulda getirsem deli mi derler :)
« Son Düzenleme: 26 Mart 2012, 21:53:13 Gönderen: medmania »

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iki ürün arasında kararsızım:
Birincisi orjinal RNS-G, TR navigasyon halen yayınlanmamış ve bluetooth için ayrıca aparat almak gerekiyor. Ama orginal parça ve yetkili serviste parça olmasa da işçilik garantisi ile taktırılabiliyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-orjinal-audi-a3-s3-rns-g-led-ekran-navigasyon-64115205/detay

Diğeri İsveç malı Zetec'in Audi A3 için çıkardığı ses sistemi bu da aracımdaki bose ses sitemi ile uyumluymuş. Artı olarak igo8 var. Bluetooth var. Ama fiyat çok ucuz değil bunda da.
http://www.enderelektronik.com.tr/zenec/audi-a3-multimedya-sistem-zenec-ze-nc-3131d/urun-detay/712

ikinciyi alırsam çok şart değil ama aynı yerde şu da var.
http://www.enderelektronik.com.tr/orjinal-cozumler/audi-orjinal-cozumler/58/orjinal-cozumler/audi-direksiyon-2.el/urun-detay/515
Yetkili servis direksiyonu değiştiremeyeceğini hava yastığının açılmama olasılı olacağını tüm gögüs hava yastığının değişmesi gerekeceğini bununda 20 bin TL civarında olduğu için anlamlı olmadığını söyledi. Ama bu direksiyonun göbeği benimki ile aynı sadece kenarda tuşları var. Sıkıntı olur mu acaba

bu arada anlayan birileri linkte verdiğim rns-g'ye bakabilir mi? Bu son sürüm değil galiba 2 gb demiş hafıza için yurtdışında 32 gb yazıyor.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 21:13:14 Gönderen: medmania »

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk ilandaki ürünü alın derim:) Uzak doğu ürünlerinin ekran kalitesi pek iyi olmuyor yazın can sıkabilir :)

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yurt içinde 2000 TL 'ye Audi navigation plus RNS-G sıfırını buldum. Navigasyon için biraz daha bekleyeceğim gelince haritasını alacağım. Yurtdışından da imkanım oldukça bluetooth, multimedya-tv, arka görüş kamerası gibi aksesuarlarını alacağım. Sonradan onu alacağına bunu alsaydın diyip moralimi bozmayın lütfen:++:

Aracınızın Garantiside Bozmaz
ÇALINTI ALETLERE DİKKAT EDİNİZ
Aracınızın İç Dizaynını Komple Değiştirir
Aletin Güvenlik Kaydıda Yapılmıştır
ÇİN & İMİTASYON ALETLERLE KIYASLAMAYIN
Jelatinide Üzerindedir
Avrupa Ülkelerini Kapsayan Navigasyon Haritası( TÜRKİYEYİ KAPSAMAZ)
40 FM HAFIZASI
2 GB+2GB SD CARD GİRİŞİ MP3 DESTEĞİ
AUDİO CD OKUYA BİLME

Direksiyon Kumandasından Kontrol
Yol Bilgisayarında Çalan Müziği Görebilme

Direksiyon konusuda yetkili servis olmaz demesine rağmen halen kafamı kurcalıyor.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2012, 14:50:18 Gönderen: medmania »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet şimdi yeni oyuncağa para lazım satışlara başlayalım:))