škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arka silecek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atakaneraslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar , yağmurda silecekleri çalıştırdığımda , belirli bir hızdaki çalışmada arka silecek de kendiliğinden devreye giriyor ve daha sonra motoru stop edip mesela ertesi gün çalıştırdığımda , arka silecek kendiliğinden çalışıyor ve bir türlü tesbit edemedim bunu iptal etmenin yöntemini. Olur olmaz gereksiz yere her aracı çalıştırdığımda arka silecek 1 kez çalışıyor. Nasıl iptal edileceği hakkında bilgisi olan var mıdır?

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Silgeç kolu aşağıya doğru bir kademe kalmış olabilir mi acaba ?, ben bazen sadece ön silgeçleri çalıştırayım diyorum farkında olmadan arka silgeçleride çalıştırmışım silgeç kolunu yukarı bir kademe çekince basılı olduğunu anlıyorum,

Çevrimdışı atakaneraslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sensoy;470516
Silgeç kolu aşağıya doğru bir kademe kalmış olabilir mi acaba ?, ben bazen sadece ön silgeçleri çalıştırayım diyorum farkında olmadan arka silgeçleride çalıştırmışım silgeç kolunu yukarı bir kademe çekince basılı olduğunu anlıyorum,

Hayır silecek kolu ile ilgili birşey değil.. Silecek kolunu sıfır moduna getirip bıraktığımda dahi , araca atıyorum 1 gün sonra binip kontağı açtığımda arka silecek kendiliğinden 1 sefer çalışıyor.. Halen de anlamadım neden bunu yaptığını ve nasıl iptal edileceğini.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah, Allah; tuhaf şey.. Sonucu çok merak ediyorum :ok:

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı geri viteste bırakıyor olabilir misiniz?  Bildiğim kadarıyla geri viteste arka camı 1 tur siliyor

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet normalde ön cam silecek açık arka silecek kapalı iken geri vites takarsaniz arka silecekler bir kez çalışır. Ama sileceklerin ikisi de kapalı ise çalışmaz. Yağmur sensörü var mı araçta? Belki devreye giriyordur.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
silecek kolunu kendinize doğru çekin..

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
roomster' de silecek kolunu ileri doğru iterseniz arka silecekler fasılalı olarak devreye girer, Yeti de aynı sistem olmalı. o nedenle kolu kendinize doğru çekerek kontrol ediniz. çok çekerseniz bu safer ön silecekeler bir defalık çalışır.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı atakaneraslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Malesef arkadaşlar , silecek kolu ile ilgili birşey değil çünkü zaten öne doğru itip arka sileceği çalıştırmadan da oluyor bu. Geri viteste bırakma ile de ilgili değil , genelde park ettiğim yerde ileri viteste bırakıyorum. Araçta yağmur sensörü yok , ambition paket. Olan aynen şu , yağmurlu havada silecek hızını ikinci veya üçüncü kademeye aldığımda arka silecek ikinci kademeden sonra kendiliğinden devreye giriyor , daha sonra aracı park edip , silecek kolunu da sıfır moduna çeksem dahi , ertesi gün çalıştırdığımda arka silecek kendiliğinden 1 kez çalışıyor ama sadece 1 kez.. Ve bu bir kaç gün veya saat aralıklı çalıştırmada oluyor , yağmursuz geçen birkaç günden sonra yapmıyor birdaha :)

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sileceğin konumuna dikkat ettiniz mi? Silecek park konumu farklıdır. Siz aracı stop edince park konumuna geçer. Tekrar çalıştırınca geri viteste olmasanızda, silecek kolu off konumda olsada silecek hareket eder. Silecek lastiğini korumak için yapılmış bir özelliktir. Kapatmak tabiki de mümkün.

Kapatmak için; kontağı açın, silecek kolunu 5 saniye içinde 5 kere ileri ittirip bırakın. Kontağı kapatın. İşlem tamam. Artık arka sileceğiniz park konumuna geçmeyecektir. Her kullanımda da aynı konumda kalacaktır.

Seyir halinde iken arka sileceği çalıştırdım ve geri dönüşte en sona varıp tekrar yukarı kalktı. Abartısız 3-4 cm. Bazen 3 cm bazende 4 cm. Aynadan çok rahat gözüküyordu. Gözümü alıyordu. En sonunda bu özelliği iptal ettim. Seyir halinde silecek lastik ömrü için, park halinde yine silecek lastik ömrü için yapılmış yazılım özelliğidir.

Kitapçıkta sayfa 63'e bakınız.

Hatta dikkat ederseniz ön sileceklerde de bu özellik sabittir. Tabi ön silecekler için bu özelliğin iptali söz konusu değil. Siz aracı çalıştırıp biraz hareket ederseniz hemen silecekler 1-2 cm yukarı hareket eder. Aracı stop edince de yine konum değiştirir. Yani aşağı iner.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 13:18:34 Gönderen: bomax01 »

Çevrimdışı atakaneraslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomax01;471455
Sileceğin konumuna dikkat ettiniz mi? Silecek park konumu farklıdır. Siz aracı stop edince park konumuna geçer. Tekrar çalıştırınca geri viteste olmasanızda, silecek kolu off konumda olsada silecek hareket eder. Silecek lastiğini korumak için yapılmış bir özelliktir. Kapatmak tabiki de mümkün.

Kapatmak için; kontağı açın, silecek kolunu 5 saniye içinde 5 kere ileri ittirip bırakın. Kontağı kapatın. İşlem tamam. Artık arka sileceğiniz park konumuna geçmeyecektir. Her kullanımda da aynı konumda kalacaktır.

Seyir halinde iken arka sileceği çalıştırdım ve geri dönüşte en sona varıp tekrar yukarı kalktı. Abartısız 3-4 cm. Bazen 3 cm bazende 4 cm. Aynadan çok rahat gözüküyordu. Gözümü alıyordu. En sonunda bu özelliği iptal ettim. Seyir halinde silecek lastik ömrü için, park halinde yine silecek lastik ömrü için yapılmış yazılım özelliğidir.

Hatta dikkat ederseniz ön sileceklerde de bu özellik sabittir. Tabi ön silecekler için bu özelliğin iptali söz konusu değil. Siz aracı çalıştırıp biraz hareket ederseniz hemen silecekler 1-2 cm yukarı hareket eder. Aracı stop edince de yine konum değiştirir. Yani aşağı iner.

Açıklamalarınız için çok teşekkürler, bir deneyeceğim bu işlemi.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Alıntı yapılan: bomax01;471455

Selamün Aleyküm. Sayın bomax01, Yazdığınız uygulamayı denedim ama olmadı veya ben beceremedim. Problem şu ki; Araçı çalıştırdığımda arka silecek sadece 1 kez kalkıp-iniyor. Daha ayrıntılı anlatırsanız sevinirim.

Ayrıca bilen arkadaşlar için; Araçı stop edince dıt dıt şeklinde hafif tonlu uyarı veriyordu. Ekranda beliren yazıya göre anahtar "pil zayıf" uyarısı olduğu anlaşıldı. Anahtarın pilini değiştirmeme rağmen ses gelmeye devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?