škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Temel Sorunsuzluklar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracımı park edip kilitledikten sonra eve giderken arkamı dönüp yeniden yeniden aracıma bakmaktan şikayetçiyim :)

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kere ön ledler olmamis zaten artik dolmuslarda bile var...ikincisi araç dizel ben ayda 2 -3 kere benzinlige gitmezsem işim rast gitmez gidemiyorum benzinlige bu çok kötü bir durum..arabanin kaputundaki tasarim berbat...birde audiye benziyormus onden ben sahsen tempraya benzemesini isterdim...arabanin içi fazla geniş oğlum icerde oyun oynuyor azcik dar olmaliydi...bagaja direk ulasim skandal her istedigin zaman bagaj a ulaşmak çağ dışı. ..dsg hiç olmamış vites gecislerini anlamamak insani rahatsiz ediyor..arabanin arkasina 4 kişi bindi geçen son derece kötü bir durum...ben pismanim ben ettim siz etmeyin gidin fazla fazla verip baska araba alin scoda octavia iyi değil ;-)

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skodaya paramı verdiniz? Yazık paranıza :) benim şikayetim yok ama geçenlerde arkadaşım arkada  ayakta yan koltuğa geçti onun şikayeti oldu bu konuda :)
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2015, 15:24:19 Gönderen: m@hm@ »

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mikailg;512046
Arkadaşlar  Skoda Octavia 2015 seris A7 oluyor sanırım.
Birde 5e dedikleri var bunların arasında fark varmı ?

2013 ve sonrası a7
2013 ten altı a4 ve a5
Zaten ızgaralardan anlarsınız

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben bir de çabuk nazar değmesinden şikayetçiyim.

Çevrimdışı Mikailg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;512059
2013 ve sonrası a7
2013 ten altı a4 ve a5
Zaten ızgaralardan anlarsınız

Teşekkürler dostum sizin yazdığınız yorumlara bende katılıcam inşallah sipariş verdik zaman geçmek bilmiyor:)

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mikailg;512062
Teşekkürler dostum sizin yazdığınız yorumlara bende katılıcam inşallah sipariş verdik zaman geçmek bilmiyor:)

a7 ile 5e aynı octavia a7 octavia 5e octavia III octavia mk3 gibi isimleri var bu kadar isimden şikayetçi olabiiriz :D

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mikailg;512062

Değecek merak etmeyin :)

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kullandığım onca arabadan sonra,

Octavia'nın,

1- Sessizliğinden,
 2- Manuel olmasına rağmen hafif debriyaj ve vites geçişlerinden,
 3- Benzinli bir arabanın ortalama 5.5 lt yakmasından,
 4- Geniş iç hacim ve bagajından,
 5-Gaza bastığında birden hızlanmasından,
 6- Sessiz ve konforlu gidişinden,
 7-Hızlı ısınan motorundan,
 8- Çok güzel soğutan klimasından,
 9- Ağır başlı duruşundan,
 10- Park ve ya giderken milletin bu araba neymiş diye bakmasından,
 11-- Konfordan ödün vermeden yolu tutabilmesinden,

şikayetçiyim, aslında daha çok şikayetçi olduğum konu var ama o kadar da kötülemeyelim :)

Bende eleştiri için bir başlık açacaktım ama burası açılmışken yazayım. Akranlarına nazaran bir çok bağımlı bağımsız test sitesi tarafından akranlarının arasından sıyrılan ve yüksek puanlar alan bir arabanın kendi forumunda bu kadar kötülenmesi benim aklıma farklı şeyler getiriyor. Tabi bazı arkadaşlar samimi, olumsuzluklarla karşılaşmış ama burada çok yoğun bir saldırı var.

Lada Samara arabam varken lada forumuna üyeydim ve millet arabasını o kadar sever o kadar överdi ki yahu bu Mercedes mi BMW mi derdiniz. Fiyat / sınıf / donanımı baz alarak değerlendirmenizi rica ederim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;512051
Ben de aracımı park edip kilitledikten sonra eve giderken arkamı dönüp yeniden yeniden aracıma bakmaktan şikayetçiyim :)

Bu dert bendede var servise soralımmı ?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafif debriyaj denilince hatırladım, ben bir de ağırlığına rağmen şehir içi sürüşlerindeki hafif direksiyonundan şikayetçiyim. Hidrolik olmasına rağmen çevirirken kol kası yaptığım diğer markaları arıyorum çok. Octavia nın direksiyonunda hiç kol çalışamıyorum

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 2014 rapid tdi elegance dsg ile sikayetciyim bu baslik on numara olmus yazayim dedim
Oncelikle 1bucuk ayda bir yakit almak zorunda kaldigim icin istasyonuma araci yikatmaya gittigimde buradan yakit aliyor musunuz sorusunu duymaktan biktim :)
Sonrasında bagaj kapagini actigimda vapurda gazeteye ortak olanlar gibi gözlerin bagaj icine kaymasindan sikayetciyim, ozelim kalmadi arkadas,
Onden haşin bakislarini gormek icin park ettikten sonra donup bir kez daha bakma derdinden sikayetciyim.
Son olarak octavia ile karistirilmaktan muzdaripim ;)) bu gercek sorun her seferinde rapid aciklamasi yapmak zorunda kaliyorum, skodayi seviyorum

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de yüksek huzlarda ses almayışından
yüksek hızlarda yola mıh gibi yapışmasında
iç döşemenin parasına göre çok kaliteli olmasından
c sınıfı araçken d sınıfı gibi olmasından ve her kesin bu aracı d sınıfı sanmasında
o heybetli duruşundan
dsg nin vites geçişlerini hissetmemekten
agresif ve heybetli duruşundan
her 3 kişiden birinin aracı sormasından ve hayranlığından
bagajı görenlerin abi bu bagajla nakliyat mı yapacaksın demelerinden
passattan bile geniş bagajlı oluşunda
diz mesafesinin çok geniş ve rahat olmasından
Arabanın neredeyse tamamının ledlerle donatılmasından
motor parçalarının üzerindekş wv amblemi ve audı amblemlerini taşımasından
en önemlisi alman malı olmasından
ön kısımdaki kör noktasının yok denecek kadar az olmasından
yumurtlayan yumurta gibi her gün yeni bir özelliğini keşfetmekten
ani hızlanmasından
fren mesafesinin kısa olmasından
Ön torpidoda soğutucu olmasından
ön taraftan bmy i kıskandıracak arkadan audi a6 yı kıskandıracak şıklığından
en boş baketinden en dolusuna kadar abs esp epd asr ve daha sayamadığım güvenliğin standart sunulmasından
starstopun ve hilholdurun surunsuz oluşundan
spor,d ekonomik mod ve manüel vitesin bir arada oluşundan
süspansiyonların sert olmasından yakınanlar ve o süspansiyonun sertliğinin hissetmemekten
en boş versiyonun da bike 4 airbeg olmasından
az yakmasından hele de 80 ve 100 arasında sıkmadan kullanıldığında 1.6 dsg olmasına rağmen ortalama yakıtın çok rahat bir şekilde 3.5 olmasından
yakıt ortalamasının istanbul trafiğinde sıkmadan kullanıldığında 4.2 yi geçmiyor dediğimde nasıl olur 1.6 şehir içi bu kadar yakar deyip atıyorsun dedikten sonra yanıma orurtup üstüne de iddaya girip yolculuk sonrası da idda sonunda bedevadan depomun doldurulmasından ( yolculuk saati 20:00 yani iş çıkış saati. Güzergah büyükçekmeceden çamlıca tepesine gidip gelme)
Yakıt göstergesinin çok ama çok hassas olmasından
silecekleri çalıştırıken en ufak gacurtu gıcırtı sesinin olmayaşından
kalitesine göre fiyatının ucuz olmasından
alırsan skodanın ikinci eli yok satamazsın dediklerinde fantazi olsun diye sahibinden.com da satılığa çıkarttığım günden itibaren telefonumun susmamasından
şikayetim ve isyanım var. Yeter artık gına geldin skoda octavıa
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 06:25:40 Gönderen: ayaman »

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;512104
Bu dert bendede var servise soralımmı ?

Bi soralım da çaresini bulsunlar. Yoksa birgün arabaya bakacam diye yeri öpecem :-)