škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Temel Sorunsuzluklar

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı olcayozdogan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok dertliyim çok... :(Bagajı yüzünden doblo mu kullanamaz oldum konforu da cabası boşuna aracıma km yaptırıyorum doblo dururken :)

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;511911
Arkadaşlar Slm,

Bildiğiniz gibi A7 TDI sahibiyim.

Aldığımdan beri,

1- aracımın beni her türlü yolculukta ferah hissettiren iç hacminden,

2- çocuklu bir aile olduğumuzdan bagaja yerleştirdiğimiz birçok eşyaya rağmen bagajda hala yer kalmasından,

3- uzun yol sonrası aracın sürüş dinamiği ve kaliteli malzemesinden dolayı hiç yorgunluk hissetmememden

4- motoru çalıştırdığım zaman, yaz kış farketmeksizin içeri o meşhur dizel tar tar enjektör ve motor sesini vermemesinden (oysa Jetta ve bir önceki bmw 5 serisinde vardı çok özlüyorum bu sesi)

5- arkada kullanılan torsiyon çubuğa rağmen orta sertlikte ayarlanmış süspansiyonu (ki Octavia sert ise şikayet eden arkadaşlar lütfen Opel vs almasın) sayesinde güzel yol tutmasından (fluence de bile pamuk gibi süspansiyon var ama yol tutmuyor, olsun ben yol tutmayan araba seviyorum)

6- çoğu araçta full donanımda bile binlerce tl karşılığında alınan ama Octavia elegance da standard olup mükemmel görüş perf ı sağlayan bi-xenon farlarımdan

7- bu kadar özelliğe rağmen aracıma 70-80bin aralığında olmasından ( bu özelliklerin yarısı opsiyonel olup fiyatı 85-95bin arası olaydı millet öve öve bitiremezdi)

8- bu forumda aracın ufak tefek eksiklerinin sorun mertebesine taşınmamasından, bu noktaların abartılarak ve üstüne basıla basıla bahsedilmemesinden

9- benzer rakiplerinin sorunsuz olmasına rağmen, sorunlu gibi yansıtılmasından

10- rakipleri duruken Octavia nın tercih edilmesinden

11- araca gereksiz ve yersiz yere eleştiri yapılmamasından dolayı yarın öbür gün bu eleştiriyi yapmayan kişilerin  araçlarının ikinci el değerinin yüksekliğinden yakınacaklarından

şikayetçiyim arkadaşlar.

Eğer sizin A7 lerinizde de bu sorunlar varsa lütfen bir çözüm bulalım.

Bende diyorum ne yazmislar:):) o zaman bende octavianin boyle duygulu duygulu gozumun icine bakmasindan sikayetciyim arkadas:)

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyisiniz değil mi, noldu size böyle birden herkes duygusallaşmış, kabarmış, içler dökülmüş maşallah.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;511969
Arkadaşlar iyisiniz değil mi, noldu size böyle birden herkes duygusallaşmış, kabarmış, içler dökülmüş maşallah.

üye olduğumdan beri 4 5 kere sunroof tıkırtı sesi , sayısız şekilde sabahları gıcırtı sabahları yakıt akış sesi ve süspansiyon sertliği diye çok başlık gördüm Can abi ben ve Furki artık bunalmıştık polemiğe girmeden bu işi çözme yoluna girdik bu şekilde.. kuzenimde sportage var 8 ay oldu alınalı sunroof sesi var sabahları frene basınca gıcırdama var süspansiyon yumuşak ama yol tutuş yok yakıt akış sesi bütün araçlarda var hemen hemen.. ciddi sorunlar olmadan bunların sorun olarak lanse edilmesi bizi rahatsız etmişti ve içimizi böyle döktük :)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konu iyi olmuş, forumun skoda yardımlaşma ve bilgi forumundan çok skoda kötüleme ve aşağılama forumu olduğunu düşündüğüm bir zamanda açılması iyi oldu.

her markanın her arabanın hatta mesleğim gereği her uçağın artıları eksileri ve değişik yönleri vardır.

konu içeriğine dönersek bende arabamın beni ve ailemi memnun etmesinden hatta insanların halen yolda aracımı beğendiğini almayı düşündüklerini söylemelerinden rahatsızım. hele 2013 aralık ayında aldığımda adamlar yolda hareket halindeyken durduruyorlardı çok şükür aldıktan sonra beş ay yurt dışında kaldıydımda kafam rahat etmişti.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hepten tipsiz bu araba yaaa
satayım da kurtulayım bari :)

Çevrimdışı adnanoznam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende daha arabayı alamadım. İz üzerindeyim. Benim şikayetimde araba bu kadar kötü olmasına rağmen bukadar çok rağbet görmesi. Yok satıyor. Bende buna kızıyorum.

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
memnuniyetsizlik cok acayip bi durumdur, kişiden kişiye değilir memnun olup olmama,
memnun olmayan kullanıcıları böyle ti ye alarak mesafe kat edemezsiniz. yerinizde olsam işi bu kadar ciddiye alıyorsam kendi aracınızda diğer sikayetci kullancıların yaşadıgı sorunlar yoksa davet eder gezdirirm inceletirim. sonucda fabrikasyon bile olsa bazı araclar arasında farklılık oldugunu bir cok kez gördüm sizlerede denk gelmiştir.

bi cogunuz ayrı illerde , ayrı asfaltlarda , ayrı trafiklerde, ayrı iklimlerde arac kullanıyorsunz hepinizin sikayeti memnuniyeti bir olmayabilir.

birbirinize bence sert girmeyin.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bayide elegance'ın içine oturunca "bu arabaya mı laf atıyorlar, yuhh" dedim geçen hafta.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben de vw jetta almaktan vazgeçip skoda octavia alanlardanım. bende çok şikayetçiyim daha ucuza daha fazla özellik aldığım için bende şikayetçiyim yollarda çok fazla octavia gördüğüm için benim iş yerimin bulunduğu ilçe 1400 nüfüslu bir ilçe ve arada kalıyor. geçen işe giderken o ara yolda bile bir octavia ile karşılaştım ayağamı düştü ne?
ses derseniz her araba da var ki bence yol sesi octavia da yok denecek kadar. Rüzgar sesi ise ben çok rüzgarlı bir yerde oturuyorum (amasya'nın merzifon ilçesi)o kadar şiddetli rüzgarda 110 km süratte duyamıyorum sesi. hatta geçen baya bir rüzgar vardı içeri ses geldi hızıma baktım 130 civarıydı ki o kadar da olsun.
eski bir d sınıfı kullanıcısı olarak eski arabamdan artısı var eksiği yok
dizel olarak çok sessiz
jettaya göre daha geniş (en çok karşılaştırılan araç)
daha aklıma gelmeyen bir sürü güzel özellik daha ne olsun değil mi

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yav bende bi konuda çok şikayetçiyim. Benzinlikte arabayı yıkadıktan sonra kurulamaya geçtiğimde insanlar sürekli gelip soru soruyor :(

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;512007
Yav bende bi konuda çok şikayetçiyim. Benzinlikte arabayı yıkadıktan sonra kurulamaya geçtiğimde insanlar sürekli gelip soru soruyor :(

bu şikayetimiz yenisi çıkana kadar sürer

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;511918
Geçen haftasonu bir arkadaşımla beraber benim Octavia 1.2 TSI DSG ile İstanbul'da Avrupadan Anadolu yakasına geçtik, biraz dolaştık. Kendisi dizel otomatik 2014 model Toyota Corolla sahibi. Arkadaşım benim arabanın sessizliğine resmen bayıldı. Dsg'nin vites geçişlerine hayran kaldı. İç hacim ve bagaj için ise ağzı açık kaldı. Araca binerken ceketini arka koltuğa koymuştu, yolda ceketi almaya çalışırken "Abi bu kadar da olmaz ki, arka koltuğa ulaşamıyorum" diye dert yandı :)
Geçen ender bir şey yapıp arkaya çocuğun yanına oturdum eşim sürerken, radyodan bir şey istedim bulamayınca ben uzanayım dedim kolum yetişmedi ya arkadaş :)
(boy: 1,83)

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;512020
bu şikayetimiz yenisi çıkana kadar sürer

Yıllar gelir geçer, güzellik baki kalır :) Bkz: 69 model Mustang ;)

Çevrimdışı Mikailg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar  Skoda Octavia 2015 seris A7 oluyor sanırım.
Birde 5e dedikleri var bunların arasında fark varmı ?