škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG İyi Niyet garantisi hakkında

0 Üye ve 0 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enginman01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Kuzenimin 2015 passat dsg aracının volan ve kavraması titreme yapıyordu aracı servise götürdü ve 8000 TL masraf çıkardılar. Bildiğim kadarıyla dsg yi iyi niyet garantisinde ise ücretsiz yada cüzzi bir ücretle değiştiriyorlardı. Araç komple servis bakımlı ve 90 binde. şimdi biz aracımız iyi niyet garantisinde olsun diye devamlı servise götürüyoruz dsg ile ilgili bir sorun yaşasak bizde bu paraları mı ödeyeceğiz.
Son dönemde iyi Niyet garantisi ile dsg değiştiren bir arkadaşımız var mı? Değiştirdiyseniz süreç nasıl oldu km ve yıl bilginizi paylaşırsanız sevinirim. Sanırım bu bir çoğumuzun merak ettiği bir konu. Bu süreçle alakalı bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dsg ve motor 5 yıl iyi niyet garantili demişti servis bana. Yıldan dolayı garantiye sokmamış olabilirler mi aracı?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsi görüşüm; "iYİ NİYET GARANTİ" olayı tamamen bir göreceden ibarettir.
Servisteki çalışan, formen, servis danışmanı, servis müdürü, bunların tamamı İYİ NİYETLİ olması durumunda, Skoda merkeze talep iletmeleri halinde ve orda da iyi niyetli ve vicdanli insanlara denk gelirseniz, belki o zaman faydalanabiliyorsunuz.
DSG olayı onarımlarının, yazılı ve resmi bir kuralı veya müfredatı olmadığı için, "tamamen şansa" diyebiliriz.

Çevrimdışı Enginman01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bozkan38;658279
dsg ve motor 5 yıl iyi niyet garantili demişti servis bana. Yıldan dolayı garantiye sokmamış olabilirler mi aracı?
Bilmiyorum üstad sadece almanyaya mail attık işçilik ödemeyeceksiniz demişler 12 bin miş 8 bin almışlar

Çevrimdışı hsmdgn08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Enginman01;658286
Bilmiyorum üstad sadece almanyaya mail attık işçilik ödemeyeceksiniz demişler 12 bin miş 8 bin almışlar

Genelde tam tersi oluyordu diye biliyorum. İşçilik ödenir malzeme parası ödenmez

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Enginman01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsmdgn08;658298
Genelde tam tersi oluyordu diye biliyorum. İşçilik ödenir malzeme parası ödenmez

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yani bencede en azından işçilik rakamı bile istense bir nebze kabul edilebilir

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kuralı yok kanunu yok, adı üstünde İYİ NİYET. Sorunlu DSG yi satabilmek için böyle bir yol tutturdular.
Arkadas garanti dolduğu için dışarda bakım yaptırdığı 80K km 2.5 yıllık aracındaki kavrama ve makatronik arızası iyi niyete girmedi. Servis o zaman 14 bin masraf çıkardı, araç sanayide 8 bine yapıldı.
Babam aynı şekilde bir bakımını saniyede yaptırdığı aracı mekatrnik arızası ile araç 3 yıllıkken yolda kaldı. Servis 9700 tl tutan makatrnik için bir servis bakımı + 200 tl işçilikle değişim yaptı. Aynı araç 4. yılın sonunda vites pozisyon sensörü arızası verdi. tamamen ücretsiz çözüldü. Bu olay şans ve servis elemanlarının iyi niyetine bağlı.

Çevrimdışı Enginman01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;658300
Kuralı yok kanunu yok, adı üstünde İYİ NİYET. Sorunlu DSG yi satabilmek için böyle bir yol tutturdular.

Arkadas garanti dolduğu için dışarda bakım yaptırdığı 80K km 2.5 yıllık aracındaki kavrama ve makatronik arızası iyi niyete girmedi. Servis o zaman 14 bin masraf çıkardı, araç sanayide 8 bine yapıldı.

Babam aynı şekilde bir bakımını saniyede yaptırdığı aracı mekatrnik arızası ile araç 3 yıllıkken yolda kaldı. Servis 9700 tl tutan makatrnik için bir servis bakımı + 200 tl işçilikle değişim yaptı. Aynı araç 4. yılın sonunda vites pozisyon sensörü arızası verdi. tamamen ücretsiz çözüldü. Bu olay şans ve servis elemanlarının iyi niyetine bağlı.
Servisle olan ilişkiler ve servisin yaklaşımı olydascv çok önemli ozaman