škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radar sensörü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı proxima35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar, Arabamın radyotörü değişti. Radyotörü değişiminde ekstra kalem olarak ön tampon sökülmesi, radar sensörü ayarlanması ve Diagnostic testleri diye ekstra 500TL gibi bir masraf çıkardılar. Bu radar sensörünün ne olduğu ile ilgili bilgisi olan var mı? Radar deyince ilk akla gelenler adaptif Cruise kontrol veya şehir içi acil fren sistemi geliyor ama fabia da bu donanımlar yok.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neymiş cidden bende merak ettim. Para almak için kafadan sallamadılar umarım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Önüne çıkan ani engellerde otomatik fren yapan sistem, Fabia'da aktif mi emin değilim. Sadece onun ayarına 500 TL alıyorlar serviste

Çevrimdışı proxima35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia da öyle bir özellik yok. Sensörü olupta inaktif olması gibi bir durum olacağını zannetmiyorum.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam aracınızın ön alt ızgarasında kareye benzer deliksiz bir kısım yoksa radar sensörü de yoktur. normalde tampon çıkarılıp takıldığında ayarlanıyor heralde standart işlem olarak eklemişler ancak ek maliyeti varsa düzeltme talep edebilirsiniz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: coxcomb;646361
hocam aracınızın ön alt ızgarasında kareye benzer deliksiz bir kısım yoksa radar sensörü de yoktur. normalde tampon çıkarılıp takıldığında ayarlanıyor heralde standart işlem olarak eklemişler ancak ek maliyeti varsa düzeltme talep edebilirsiniz.

O tarif ettiğiniz yer adaptif cruise control yeri  

Front asist radarı öndeki siyah plastik ızgaranın hemen altındadır (ön logonun hemen altı). Önü kapalıdır, plastiğin arkasından yapar işini...

Çevrimdışı proxima35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servisten aradılar bugün. Faturanızda hata yapılmış para iadesi yapalım dediler. Tahminim gibi radar sensörü yokmuş benim arabada. Bu arada merak ettiğim radyatör değişirken ön tampon sökülüyor mu?

Çevrimdışı proxima35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bilmediğimden soruyorum. Radyatör değişimi için tampon sökülüyor ama hem radyatör değişimi hem tampon ve farların söküm takımı hem de arıza tespiti için ayrı ayrı toplamda 600 TL yi geçen işçilik yazılması normal mi?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farları neden söktüler radyatör değişmedi mi sadece ? radyatör neden değişti merak ettim arıza mı verdi.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farların neden sökülmesi gerektiğini bilmiyorum belki bazı araçlarda gerekli olabiliyordur. Ama tampon sökme-takma ayrı bir iş kalemi oluyor. Örneğin sanayide radyatör tamir ettirmek istediğinizde önce tamponcuya sonra radyatörcüye gidersiniz; ikisine ayrı ayrı ücret ödersiniz :)