škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araca su sızıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar.Bu yıl yağışlı geçti.Aracın paspaslarını temizlerken, paspasların altının ıslak olduğunu farkettim şarjlı süpürgeyle yarım lt su çektim.Muhtemelen fitillerde sızıyor.10 yaşında araç değişmeli sanırım.Şimdi;
1-Kesin bir tespit yapılabilir mi?(Yani fitilleri değişip sonrada fitillerden değilmiş olmasın)
2-Sorun fitillerde ise nerde nasıl ve kaça hallederim.(İstanbul Halkalıdayım.)

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Contalar değildir .Suyu kapı döşemesinin arkasında bulunana sac döşemeden geliyor keçeleri zamanla yıprandıgından alt taraftan suyu conta üzerinden içeriye veriyor. Elinizden gelirse iş yaparım derseniz you tube dan skoda fabia door seals fix yazıp izleyin. :ok:
Eger suyu ön taraftan torpido altından vs yerlerden geliyorsa sileceklerin bulundugu ızgaralar yaprak vs. ile dolmuş demektir bunda da silecekler ve camın alt tarafından boydan boya bulunan plastik sökülüp (su fışkırmanın old. plastik) su gider yerleriyle beraber temizlenecek.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2015, 16:20:02 Gönderen: maviselx »

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet mesut bey dediginiz gibi.Videoyu izledim aynı yerden geliyor.En kısa zamanda silikon çekicem.Çok teşekkürler.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maviselx in soylediklerine harfiyen katilmakla beraber ilk etapta kapilarin altindaki tahliyeleriniz de tikanmis olabilir. Sacda minik minik delikler vardir onlar tikaliysa bir cubuk yardimiyla acin. Soru. Orda degilse kapi ici silikon islemine girilmeli

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Zamanında beni çok uğraştırmış bir konudur. Benim araçta değişen hoparlörler yüzünden su sızıyordu. Etraflarını iyice silikonlamıştım. Uzun uğraşlar sonucu bu şekilde halledebilmiştim problemi. Aklınızda bulunsun.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef benim aractada aynı sorun var kronik fabia sorunu