škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

acil konu klima ve kalorifer sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı royalist10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arabada kalorıfer i açtığımda araç içine sıcaklık az veriyordu götrdm gösterdim sorun kaloriferi açtığımda aynı zamanda klimamda devreye giriyormuş motor içinde klima hortomu buz tutuyormş bunu nasıl yaparım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tuhaf. Iceride ac dugmesi acik mi? Bir de sicak konuma alinca kaloriferi klima devre disi kalmiyor muydu?

Çevrimdışı royalist10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende anlamadım içerde ac tuşu kapalı sıcak konumuna aldığımda sıcak çalışıyor ama etkili değil kaput içersinde ki boruda buz tutuyo yani klimadan devrye giriyor arabam çekiştende düşüyor

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima sıcaklık mandalında veya ac düğmesinde problem olabilir. Elektrik sorunu gibi geldi bana ...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tuhaf. Kalorifer peteginin giris cikis hortumlarinin sicakligina baktiniz mi? Havalar soguk klima borusu yaniltmis olabilir mi? Kompresorun calistigindan emin mi usta?
Eger boyleyse %90 elektriksel bir sorun. Bu elektriksel sorunda %70 klima kontrol panelinde

Çevrimdışı royalist10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya işte bende üstüne düşmedm biraz yaz geliyor diye dedim yaparım geçenlerde götürdm dediler beyinsel bir sorun işi uzun falan sonra getr bende kızdım öyle kaldı halen ama boru buz tutuyor yani klima devreye giriyor yazın sorn olmaz ama sıcaklık kapalı olursa klima hertürlü çalışıyor :)

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kalorifer petegi tıkanmış su içeride devir daim yapamadıgında sıcak havayı veremiyor daha çok ılık bir hava verir.Bende başka araçlara binice kaynar kaynar üflerken benimki son ayarda bile tık yoktu ılık üflüyordu. Petek sökülüp degişecek tecrübeyle sabittir.Klima vs. hikaye :)
orta konsol sökülür(el freni nin oldgu bölüm) orta konolun devamında torpidonun da (teyp hizasında) altındaki siyah plastik çıkarılır ve petek teybin hızasındadır. kaputu açınca ön camın orta hızasında petegin muslukları görülür. İşlemlerin hepsi zordur usta eller lazım konsol sökümü petegin çıkarılması çıkarırken motor suyunuda önceden tahliye etmek gerek vs. vs. toplam 1.5-2 saati aşan bir işlem.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2015, 17:01:38 Gönderen: maviselx »

Çevrimdışı royalist10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ama hocam klima borusu neden buz tutsun ve araç çekicten düşüyor açtığımda

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: royalist10;508527
ama hocam klima borusu neden buz tutsun ve araç çekicten düşüyor açtığımda
Klima açıldığı zaman araç çekişten düşer. Sizin klima kapanmıyor sanırım ..

Çevrimdışı imhotep_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de vardı, pompa sürekli aktif idi. Sanırım düğmesi bozuk. Elektrikçi manuel extra düğme koydu öyle kullanıyorum. Paneldeki düğmeden değil başka bir düğmeden anlayacağın. (On-Off anahtar)

Çevrimdışı royalist10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam düğme dediğiniz nasıl yani ben her kalorıferi açtığımda klimayı mı kapatacagm yani

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
klima motorunun üzerinde mıknatıslı bi kafa kilitleme mekanizması var bunun takılı kalma olanagı %90 muhtemelen bu takılı kaldı şunu ögrenmek istiyorum klima butonuna bastıgınızda ışıgı yanıyormu ? tekrar bastıgınızda sönüyormu ? eger buton fonksiyonu yerine getiriyorsa sorun dedigim gibidir