škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30 bin bakımı (2. bakım)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
selamlar... 2. yıllık bakıma sokacağım fabişi. neleri elden geçecek? yağ, filtreler değişecek. onun dışında neye baktırmam lazım?

serviste yaptırmayacağım, bosch car service te yapılacak. bosch un yedek parçaları kaliteli midir? yoksa onlara orijinal parça mı ısmarlatayım? teşekkürler.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutemelen; buji, yakıt filitresi ve balatalarda değişecektir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Tüm filtreler ve yağ değişir (150 civarı parça fiyatı tutar, burada özel servislerin taktıkalrından kullanılırsa, fikir olsun diye yazdım fiyatı), sanırım bujileri daha ellemezler. Bosch parçalarında sorun olacağını sanmam. O da başka yerden alıyordur, zira Bosch hava filtresi falan üretmiyor diye biliyorum.

Çevrimdışı baduruk

• etobur
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hangi bosch servisine gidiyorsun? oto lab'ı çok övdüler bana..

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;360506
Tüm filtreler ve yağ değişir (150 civarı parça fiyatı tutar, burada özel servislerin taktıkalrından kullanılırsa, fikir olsun diye yazdım fiyatı), sanırım bujileri daha ellemezler. Bosch parçalarında sorun olacağını sanmam. O da başka yerden alıyordur, zira Bosch hava filtresi falan üretmiyor diye biliyorum.

Arkadaşlar ben BOSCH çalışanıyım bende daha sonraki bakımlarımı orda yaptırcam, kısmetse çünki çalışanlarına indirimli. Ayrıca hava filtresi üretiyorlar ama türkiye de değil yurt dışındaki fabrikalarından birinde aslında neler üretiyolar bir araştırsanız şaşarsınız :)

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal parça dediğiniz parçalar ne marka acaba?

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baduruk;360517
hangi bosch servisine gidiyorsun? oto lab'ı çok övdüler bana..

evet hocam oto lab a götüreceğim

yeri renault mais in hemen arkasında.

buji ve yakıt filtresi değişir fazladan sanırım. balans ayarına götürmüştüm 1000 küsür km oldu olmadı, o zaman usta balatalar iyi demişti.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30 bin bakımında hiç fazla birşey gerekmez, arabanın durumuda standartlara göreyse tabi. 30 binde yakıt filtresi, buji değişir,diğer şeyler zaten standart bakım prosedürü. Balatalar bakılır ama kullanmaya bağlı değişken olduğundan görmeden birşey demek güç fakat 2.5-3 yılda bir erimemiş olsada değişmesi lazım, sertleşip diski yemeye başlıyorlar, ustalar hep erime durumuna göre değerlendirme yapar, iyi der geçer ama işin aslı öyle değil maalesef işte :)
Bosch'un servisleri iyidir genelde, filtreler hiç fazla sorun değil, ne olsa iş görür, buji desen zaten kendi uzmanlık alanları :) hayırlı olsun şimdiden :ok:

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
buji konusu bosch un uzmanlık alanı bizim işyerindeki bazı arkadaşlar boschun 4 kafalı bujisini taktırmışlardı araclarına çok memnunlar ayrıca performanslı ve sesiz çalışıyo demişlerdi ki öyledir