škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rampa çıkışlarda veya araç yüklüyken ön taraftan ses geliyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozyonen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2001 fabia 101 bg arabam var.son zamanlar ön taraftan bir ses geliyor bilyanın dagıldıgnda çıkan ince tiz bir ses vardır ya aynı alternatör bilyası olabilir dediler benim aklıma yatmadı o sesi her devirde yapmalı diye düşünüyorum.Genellikle araç yüklüyken veya araç devrini almaya çalıırken yapıyor devrini aldıkdan sonra ses yok yüksek devirlerde bir ses duymadım boşta aracı çalıştırıp sesi dinledim yine bir şey yok ne rölantide nede yüksek devirde ses yok bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımdan yardımı beklerim ciddi bir arıza açmasını istemiyorum bu aralarda biraz sıkışık durumdayım fazla bir masraf açmasından korkuyorum birde tahmini tamir masraını da yazarsanız sevinirim

Çevrimdışı ozyonen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kulaklardan böyle bir ses gelebilecegini sanmıyorum kulakarda lastik takozlardan oluşuyor diye biliyorum  gelen ses bozuk bilya sesi tiz bir ses yarın yinede kulaklara bakacagım.ilgine teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2010, 22:29:40 Gönderen: ozyonen »

IceMaN70

• Ziyaretçi
Şu dediğimi bi yap bakalım düşük devirde motora bi yük bindir 1500 de mesela gaza aban çakur çukur ses gelmeye başlayacaktır.Ben bunun için başka şehre gittim ustam var baya iyi anlıyor bu işlerden bindi bi gaz verdi o ses hafiften geldi yakıtını değiştir yakıt iyi değil ondan yapıyor bitince başka bi yakıt al geçecek dedi.arıza lambası yanda vag-com'da 4.silindire yakıt gitmediği yazıyordu ki bu öncedende başıma geldi.shel'den yakıt alınca bu sorunla karşılaşıyorum artık almayacam değiştircem başka bi yere bakcam artık :) lpg'ye geçince o ses kesliyor bende ama benzinde yapıyor şuan bitirmeye çalışıyorum bitince geçerse usta doğru tahmin etmiş demektir :)
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2010, 22:45:36 Gönderen: IceMaN70 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ozyonen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yakıtı genelde opetten almaya çalışıyorum senin dedigin gibi yakıtı bitireyim bakalım ne olacak

Çevrimdışı ozyonen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
volan sesi ?aslında bunu söylerken bile bundan korkuyorum.nasıl anlarım volan sesi olup olmadıgını ... servise başka bir arıza için gittigimde bu seside sordum.şans bu ya o ses gelmedi sonra salladım nasıl olsa her zaman yapmıyor diye şimdi ses arttı

IceMaN70

• Ziyaretçi
Valla ben sanmıyorum dediğim ses ise bende sadece benzinde geliyor bi yeri bozuk olsa lpg'de de gelir ama onda gelmiyor benzine alınca geliyor

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O hep yakıttan hemde düşük devirde zorlandığı zaman yapar arıza değil daha çok kullanıma bağlıdır.Yanılmıyorsam birde ayarı olması lazım

Çevrimdışı ozyonen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şuan araımda motor arıza lambası yanıyor ben artık onuda kafaya takmıyorum çünkü aynı sorunu yaşayan çok kişi var.egl temizlettiler yine aynı arıza volan dedigin de bunun olma ihtimali daha yakın gibi dönen bir aksam da sorun devir verildiginde ortaya çıkıyor volan ayarı olup olmadıgını bilmiyorum bunuda forumda dile getirelim

IceMaN70

• Ziyaretçi
Ağbi sanmıyorum ya o zaman aynı sorun lpg'dede yapması gerekiyor ama lpg'de çıt bile çıkmıyor benzine alınca yapıyor neyse bakalım benzindense kesilir yakında anlarız o zaman

Çevrimdışı ozyonen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben lpg taktırmadım benimde benzinde geliyor içime sinen bir sonuca ulaşamadım senden en kısa zamanda haber bekliyorum acaba senin sorun giderilirse bende denerim hadi bakalım...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz bence bu volan sesi olabilir mi diye bir sorun ustanıza o size yorum yapar en azından :)

Çevrimdışı ErTaN06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, Bu sorun benim araçtada var kesin biçözümbulan oldumu acaba?