škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia 1 Elegance Hakkında Yardımlarınız..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabianın kalitesini biliyoruz ama direksiyon arızası ciddi derecede can sıkabilir. onun dışında 10 numara araba. motoru da çok güzel 101 hp. direksiyon işi tamamen şansınıza kalmış. makyajlı 2004 sonrası düşünürseniz bu durumu düzelttiler diye okumuştum.

eğer anne-babanız kullanacaksa, 1.2 htp de düşünebilirsiniz böylece yüksek modelli olmuş olur yeterli bir motor normal bir kullanıcıya.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2010, 00:25:17 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
şu direksiyon arızasınını  çıkma ihtimalini anlayabilsek çok iyi olucak :) Corsadan beri kronik direksiyon sıkıntısından kurtulamıycaz desenize:)

1.2 arabalara hiç bakmadık. kafamızda hep 1.4 vardı..

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bundan önceki arabam 2004 model 101 HP fabia idi.Direksiyon arızası falan olmadı.4 seneye yakın kullandım.Yıllık bakımları haricinde bikere bile servise uğramadım.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bugun büyük ümitlerle gittim. Araba sahibinin babasıyla sanayide buluştuk. Ustama götürdüm.

Kaportacı baktı adamın söylediği gibi çamurluk dışında boyası çıkmadı.

Bosch arıza tespit cihazında klima ve egr hatalarını ve oksijen müşürünün performansının düşük olduğunu gördük.

ordan maltepedeki yüce otoya gittik.Hersene düzenli olarak bakımı yapıldığını kayıtlarda gördüm. Fakat 8 yaşındaki aracın trigerini değiştirmemiş servis.. sadece klima kompresoru ve fanına 2100 lira fiyat çektiler. Egr ve oksijen sensorunu saymıyorum:)

Daha sonra adamı gönderdim bostancı sanayide gezmeye başladım. klima kompresorunun vw grubu  araçlarda motor çalıştığı sürece çalıştığını ve bu yüzden kronik problem olduğunu öğrendim. kompresor bozulduğunda oluşan çapaklar klima radyatörüne(kondenser) gittiği için kondenserin temizlemeyle kurtarılamayabileceğini değişirse daha sağlıklı çalışacağını söylediler.  kondenser + kompresör 2 lisine sanayide 700 liradan 1200 liraya kadar işçilik dahil fiyat aldım.

Egr nin, borularında kurumlanmadan dolayı  veya egrnin bozulmuş olmasından dolayı hata verdiğini parça fiyatının 150 küsür lira fiyatı olduğunu söylediler.

Sonuç :) adama masrafımın bir kısmını karşılaması durumunda arabayı alabileceğimi söyledim. Adam dönüş yapmadı haber bekliyorum..

Çok heves etmiştim. Rengi ve donanımı hoşumuza gitmişti fakat kısmette yokmuş sanırım:)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliergun;143476
Bu arabayı kısmetse annem ve babamın kullanması için alıyoruz. Evde 4 şöför olunca tek araba yetmiyor maalesef:)

Alıntı yapılan: Birkan;143491
eğer anne-babanız kullanacaksa, 1.2 htp de düşünebilirsiniz böylece yüksek modelli olmuş olur yeterli bir motor normal bir kullanıcıya.

Alıntı yapılan: aliergun;143513
1.2 arabalara hiç bakmadık. kafamızda hep 1.4 vardı..

Valla bence Birkan çok güzel noktaya değinmiş. Bu ihtiyacı 1.2 HTP çok rahat bir şekilde karşılar. Hem de daha yeni bir araçla içiniz daha rahat eder.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
açıkçası 1.2 ler daha ucuz ve daha yuksek model olduğu için cezbedici. fakat nedense isimden kaybediyor :( eskiden kalma alışkanlık küçük motor buyuk arabayı zor kaldırır fazla yakar düşüncesi var..

bizde düşündük madem düzgün 1.4 elegance bulamadık bari çıtayı azcık yükseltelim uzun süre binilicek bir araba alalım dedik.
1.4 dizellere geçtik. istanbulda dürüst bir insan buldum. 1-2 saat once yanındaydım arabaya baktım. karanlıkta olduğu kadar:)

2006 model 90000km de. ilk sahibi. sol ön çamurluk ve sol arka çamurlukta boya var. değişen birşey yok. kaporta ve motorun durumu gözle görüldüğü ve kulağın duyduğuna göre gayet güzel. fiyat 18.750 dedi. ben beğendim arabayı. km şoyle 10-15k daha az olsaydı direk alınabilir bir arabaydı fakat 90k olması biraz düşündürüyor..

fotoğraflar.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Verilmez be 18.750 şu arabaya... Bendede var aynısından etmez be hocam. At önüne 17 milyarı yerse......

Bide 90.000 bakımı yapılmadıysa ne sarar ya TDI motorun, gadillak mı aldım lan dersiniz :lol:

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi iyi güzel diyorsunda ilanda 19.5 yazıyor :) piyasa çok fena şu aralar:/

50-60k 1.4 dizel fabialara son olarak 19.5-20 milyar civarı  diyorlar:)bu adamın son yapıcağı heralde 18.5 olur. trigeri lastikleri vs değişmiş. Şuanda yapılması gereken bir bakımı yok.  Alınırsa belki dizel olduğu için yağ, yağ filtresi, mazot filtresi 3 lüsü değişmek isteyebilir..

değmezmi 18.5? başka arabalara mı yönelelim yoksa.. Bir fabia ibiza takıntısıdır gidiyoruz. Babam sağolsun bir dizel fabia taksiye binmiş. taksicide motorda audi amblemini falan göstermiş. ordan dizele ateşlendik:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yav o amblemler hepsinde var takılmayın derim ama 18.5 fazla diyorum fakat alınmayada alınır işin aslı güzel araba çok isteniyorsa. Fakat o kilometredeki ve bu donanımsızlıktaki ayrıca bu segmentteki bir arabaya çok. Zira km ve yaş var.

Bak o paraya yepyeni 1.2 Fabia arabalar var, çok binmeyecekseniz öle abartı bi km yapma iddianız yoksa ve de 1.2 motoru takıntı etmeyecekseniz düşülür, LPG ilede sorunu çözülür.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-2010-model-skoda-fabia-1-2-classsic-27-000km-de-31758527/detay

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yılda 10 bin km üstü yapıyorsanız dizel alın, yoksa benzinli alın derim,

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hem vergi avantajıda var, 1,4 ile 1,2 arasında yılda 243 tl fark var, az biniyorsan kesinlikle benzinli kücük motor bence,

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az binilecekse,performans beklenmiyorsa en mantıklısı Hakan abinin örnekteki gibi bir Fabia bencede.Çiçek gibi maşallah.