škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni octi classic ilk izlenim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
paylaşım için teşekkürler.
clasic olmasından dolayı ayna ve kapı cam manuel olabilir.ancak farlar mercekli.
imkanı olanlar için gayet süper bi araç-megane2 yi hala yer bence.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fmaka;7361
paylaşım için teşekkürler.
clasic olmasından dolayı ayna ve kapı cam manuel olabilir.ancak farlar mercekli.
imkanı olanlar için gayet süper bi araç-megane2 yi hala yer bence.

Megane ile kıyaslayan kim abi megane kim? ben megane'ı fabiayla kıyaslarım.

ama bence octavia vasat bir premium araç ise, kalıbına yakışmayan şeyler olmamalı. kara plastik ayna olayı cidden ayıp Octavia gibi bir araç için.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayna ve kapı kolları işi bozmuş..Tabi buna jantta lazım karizma olması için..Arka camları manuel arabayı hala çıkartmaları ilginç bu sınıfta..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

octaviaman

• Ziyaretçi
Bence octinin başlangıç için donanımı ambiente olmalı.Classic her türlü işi bozuyor.Yakışmıyor.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;7364
Megane ile kıyaslayan kim abi megane kim? ben megane'ı fabiayla kıyaslarım.

ama bence octavia vasat bir premium araç ise, kalıbına yakışmayan şeyler olmamalı. kara plastik ayna olayı cidden ayıp Octavia gibi bir araç için.

burda veya pekçok yerde megane çok tutuldugu için megane örneğini verdim.ben büyük konuşmayayım arabam şu üçü olamz megane (kullandıgım ıcın bılyıorum)focus, vectra, sonuç ta bu üçlemeyle hiç kıyas götürmez octi.

octaviaman

• Ziyaretçi
megan mı sıfırı 2 sanede tangır tungur olup her yeeri dökülüyor arabanın.Paralara yazık.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Classic versiyona bişey demiyorum ama fiyatı çok fazla bence.Madem böyle donanımsız bir araç çıkarıyorsunuz bari fiyatını düşüründe en azından bir tercih sebebi olsun.ÖTV indirimi kalksın fiyatlar uçacak demekki.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;7281
Plastikler kötü ama bir "Classic" klasiği :D

Mercekli far standart demek ki bazda bile, bir o tarafı iyi... :)

Harika paylaşım..
benımde ılk dıkkatımı o cektı merceklı far baz versıyonunda bıle var ama kapı kolları plastık yaa bu kadarda cingenlik yapılmaz

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;7537
megan mı sıfırı 2 sanede tangır tungur olup her yeeri dökülüyor arabanın.Paralara yazık.

bunu bilin sen, ben imaj ve itibar pek çok ön yargıyı etkiliyor.
octaviaman ben bu arabayı aldıktan sonra pekçok arkadaşımdan aldığım ilk etki keşke daha öncegörseydik oldu.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tek kalemde değil toplam maliyette hesaplamak lazım.Sadece bir kapı kolu deniyor,deniyorda tek bir kol tek kalemde para etmesede 2000 tane araçta çok ciddi para eder,bu da aracın fiyatına yansır.Otomobil maliyetleri ve fiyatları hesaplanırken tek kalem olarak değil toplu olarak hesaplanır.34 milyara bu donanım ve görünüşte bu araba gayet uygun fiyata,ithal olduğunuda unutmayın.Arka cam kolu,kapı koluymuş,ayna boyasıymış takılmayın,yürüyen ve mekaniğine bakmak lazım asıl,bence.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Bence Türkiyeye gelen baz modeller, normal bazında baz modeli :D

Belkide classic modelinde çelik jant ve arka cam otomatiği standart. Bayii burda söküyor olmasın :D Nede olsa Türk'üz, kimleri kendimize benzetmişiz, Skoda'yı mı benzetemeyecez :kiki:
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aylanar sorun değil bence sonradan boyana bilir kapı kollarınada güzel yakışkanlar var farklı renk şeçeneklerinde onlarla güzelce halledilebilir görünüş olarak tabi arka cam otomatiği benim için sorun teşkil etmez çoğu arka camları kullanmaz zaten ama alaşım jant kesinlikle olmalı bu araçta kapak jant emanet gibi duruyor araca yakışmıyorr

octaviaman

• Ziyaretçi
arka camların otomatik olması biz de sorun oluyor.Hatun çocuklarla arkada oturuyor.Manuel tercih ediyor.Ben inip bir markete filan girdiğimde arkada cam kumanda imkanı kalmıyor otomatik camda.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun dışında, başka bir şehirde makyajlı Skoda Octavia 2009 (Facelift) alan veya alanı gören var mı?
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
baz modellerde maalesef böyle oluyor ama şunlar önemli bence.baki abide söylemiş teknik önemli...mesela araçta asr var.asr yi sonradan takmanız neredeyse imkansız yada çok zor ve pahalı bir iş...dikkat ettiyseniz yol bilgisayarıda maxi dot...onuda yapmak sonradan çok zor...bunun dışında alırken isterseniz aynalar ve hatta kapı kolalrıda boyanır iç kapı kollarıda makyajsızla aynı olduğu için korm olanları kolayca bulunur...bunla çok öyle abartı bir rakam tutmaz....cd çalarda üstünde geliyor...normal bir kullanıcı için yeterli özelliklere sahip bence.kaldıki arka tampon falanda artık çok daha şık.mercekli farlar oldukça güzel özellikle yan tarafında octavia yazması falan güzel ayrıntı...jant olarakta herkes alaşım jant sevmiyorki alaşım jantta başlı başına bir maliyet..ama tek kötü tarafı bence jantı araca çok küçük gelmiş :) ben elegance versiyonunu merak ediyorum bakalım nasıl duruyor türkiye paketi :)