škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB'i mi satmayı düşünüyorum.

Cuneyt · 116 · 34709

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;376596
A4 D segmentimiydi ? Jettanın audi versionu degilmiydi ?

Audi A4, Mercedes C 180 ve Bmw 3 D segmenti geçer,

Genişlik açısından bakarsan C segmenti diyebilirsin, Jetta ile aynı segmentte yer alır.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben A4 -Jetta A6-Passat Diye Biliyordum.Pek İlgi Alanıma Giren Markalar Değil.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Alıntı yapılan: Cuneyt;376615
Alper Arslan,

Uzun yorumun, araçlar hakkındaki detaylı bilgilerin, özellikle de Mercedes C 180 hakkında yazdıkların için teşekkürler.

Mercedes C 180’in tasarımı çok hoşuma gidiyor, kriterleri bana uymasa da hem dolu, hem malzeme kalitesi açısından kaliteli, hem de tasarımı kafama yatan bir araç olduğu için beni cezbediyor.Aracın performansı bana çok zayıf geldi, özellikle yokuş çıkarken araç tam dolu iken hızlanamayacağı ve sollamalarda sıkıntı yaşatacağı kanaatine sahip oldum, ortalama performans bana yeter ama araç zayıf gibi geldi bana, yanılıyor da olabilirim,  bu yüzden bu konuda tekrar bir yorum rica edeceğim sizden. Bu araçta karar kılırsam Fascination olacak.

Bmw iç tasarımını en çok beğendiğim markadır, Audi A4, Bmw 3 ve Mercedes C 180 arasında en performanslı olanıdır. Ama benim önceliğim performans değil, konfor, donanım ve kalite. Bmw’nin fiyatının diğerlerine nazaran daha yüksek olması, dış tasarımı ile ilgili özel bir beğeniye sahip olmamam ve kriterlerimden bazılarını karşılamaması bu aracı tercih nedenim yapmıyor.Keza Audi A4’te aynı şekilde. Mercedes C 180 için de aynı şeyler yazılabilir, ancak bu aracın tasarımı çok hoşuma gidiyor ve fiyatı da bu iki araçtan daha düşük, yoksa Mercedeste bazı kriterlerime uygun değil, kalbim evet, mantığım hayır diyor, C 180 ile ilgili sıkıntı da buradan kaynaklanıyor.

Vw CC şu an için en kuvvetli seçenek.  Kriterlerime en yakın araç gibi, onda da beni düşündüren bir iki şey var ama armudun sapı, üzümün çöpü dersek tercih edecek marka kalmayacak.Vw’in bütün araçlarında aynı konsolu kullanması gerçekten hoş bir durum değil, buna katılıyorum.

Volvoya bugün bakacağım, onun da 2. elinin çok zayıf olduğu konusu ve S80’in kasa değişecek olması ve dış tasarımın çok sade olması beni düşündürüyor.

Mondeoyu daha önce elemiştim.

7 DSG konusunu araştırmam gerekecek, 6 DSG olsa daha iyiydi.

Yazın ve paylaşımın için teşekkürler, C 180’in performansı hakkında tekrar bir yorum istiyorum senden.

Valla dediğim gibi beklentiler farklıdır ama bana yeterli geldi.. 9-10 saniye civarında 0-100 ü olan bir araçtan bahsediyoruz sonuçta :)

[YOUTUBE]fhmQsfGqkxY[/YOUTUBE]

Bu gün 4-5 saat kadar 2012 Hyundai Genesis Coupe kullandım..(Esp yi kapatıp arkadan itiş 210 hp lik bu canavarla neler yaptığımı anlatmayayım :++: )  O araçtan sonra gelip başka bir 1.6 benzinli araca binince tabi boşlukta hissediyor insan kendini :)

Dediğim gibi C180k normal bir kullanıcı için yeterli.. Sollamalarda sıkıntı yaratacak kadar performans sıkıntısı olmaz.. Koca Alman mühendislerini bunu düşünmüştür illaki sonuçta Mercedes yani bu :)

Test sürüşü yaptınızmı bilmiyorum ama benim önerim tekrar kullanıp öyle karar verin.

3.20 Fiyattan dolayı elendiyse, bence sizin için şuan en mantıklı seçim C180k Fascination :ok:

Fevkaladenin Fevkinde ;

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sollamalarda sıkıntı diye bir problem kalmadı artık. Doğu'nun durumunu bilmiyorum ama batıda her yer duble yol. Eskidendi sollama problemi.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cumartesi yoğun geçti bizim için.

İlk adresimiz Volvo oldu. Volvo S60 burada yazdığım gibi beni kesmedi, güzel ve kaliteli araç gibi duruyor, ama SuperB'den sonra geçilecek bir araç değil.

Volvo S 80 mi ? Araç çok kaliteli, her şeyi ile Premium bir aracım diyor. SuperB'den de, CC'den de kaliteli bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, kısacası aracı çok beğendim. Arkadaşların tavsiye ettiği kadar var, ancak 110.000 TL ödeyip donanım yönünden bazı özelliklere sahip olamamak bana göre değil, dolu araç seviyorum, Volvo S80'de bir kaç donanım yok.Kasanın değişim zamanının yaklaşması ve ikinci el kaygısı da beni düşündüren diğer konular.

Gerçi satış görevlisi 3 yıl daha aynı kasa devam eder diyor, ama yine de aklımda soru işareti bu konu.

Volvo'dan sonra durak Mercedes oldu tekrardan, aracı detaylıca inceledik, git geller yaşadık, aracın bagajı çok küçük, bu benim için sorun teşkil edecek bir konu, gözardı edebileceğim bir durum değil, ayrıca araç 5 ileri otomatik şanzıman imiş, bu nedenlerden dolayı bu araçtan hemencecik olmasa da şimdilik vazgeçtim. Yalnız şunu söyleyeyim Mercedes C180 tercih edilesi bir araç (performans konusu netleştirildiğinde)

Audi A4 dış tasarım olarak çok güzel bir araç, sözüm yok. Ancak size bomboş bir aracı satıyorlar ve aracın iç tasarımı da bana çok hitap etmiyor.

Bmw 3’e bakamadım, muhtelemen onu da eleyeceğim, yine de bakmadım dememek için bakacağım.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gelelim Volkswagen CC'ye.Dediğim gibi aracı çok detaylı inceledim. Arka tarafa oturduk, kalktık, sayısını hatırlamıyorum.Arka taraf biraz basık, SuperB gibi, Volvo S80 gibi ferah bir araç değil, özellikle Volvo s80 bu konuda çok başarılı. Camların da küçük olması uzun yolculuklarda biraz boğabilir. Bunların dışında arkadaki diz mesafesi yeterli, yolcuları rahatsız etmez, boyunuz çok uzun değilse de size rahatsızlık vermez.

Araçta zaten kafama takılan başka hiç bir yer yok, iç ve dış tasarımı çok başarılı (bir önceki kasanın tasarımı bana göre daha güzel, ama bu da güzel), bagaj geniş ve aile arabası.

Kısacası CC'nin bagajı ve içi geniş, sedan, sportif ve içini dolduracağım bir araç. Arka tavan olayı ise aşılabilir bir konu, inşallah da öyle olur.

Kararımı CC'den yana verdim, bugün yarın SuperB'in satış ilanını vereceğim, araç satıldıktan sonra da dopdolu bir CC alacağım, opsiyonları belirledim, üç aşağı beş yukarı araçta ne olacağı belli.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2012, 22:44:33 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyi sevindim cüneyt. bu karar safhası hakikaten insanı yiyip bitiriyor. hayırlı olsun. yolda milletin bakışını alıcan artık bir kurban kes. nazardan uzak olsun.

Çevrimdışı ÜATK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun. Herkes Mercedes alırsa ne anlamı kalır ki dimi, başka markaların da satması lazım. :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın..

En başından beri CC ye tav olmuştunuz zaten :D Daha iyi içinizde kalmamış olur :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun bakalım :):ok:
CC en başından beri kafanızda daha bir oturmuştu zaten :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun önemli olan kendi gönlünün rahat etmesi

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkürler.

İnşallah aracı nasip olur da alırsak daha bir anlam kazanır bu sözleriniz.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şimdiden hayırlı olsun. sizin verdiğiniz karar en doğrusudur. bu bir beğeni meselesi. teknolojileri siyahla beyaz kadar açık değil sonuçta.